Фільми про анорексію для підлітків та їхніх батьків: рейтинг і короткий огляд кращих

Які документальні та художні фільми про анорексію можна подивитися підліткам та їх батькам? Підкаже наш ТОП і короткий огляд кращих кінострічок. Все більша кількість дівчаток-підлітків потрапляють у лікарні з діагнозом повного виснаження.

Які документальні та художні фільми про анорексію можна подивитися підліткам та їх батькам? Підкаже наш ТОП і короткий огляд кращих кінострічок.

Все більша кількість дівчаток-підлітків потрапляють у лікарні з діагнозом повного виснаження. Причина — зовсім не відсутність можливості добре харчуватися, а патологічне бажання схуднути. Як уберегти дітей від невиправданих стандартів краси, нав’язуваних суспільством з обкладинок глянцевих журналів та сторінок Інтернету? Щоб справа не доходила до лікарняного ліжка, потрібно вміти впливати на них.

В юному віці велику роль відіграє візуалізація, тому їм корисно буде дивитися фільми про анорексію, розповідають сумні історії тих, хто намагався відповідати стереотипам часу і хотів бути схожим на моделей з світових подіумів. Як показує практика, після перегляду таких кінострічок у багатьох змінюється ставлення до харчування, способу життя і власній фігурі.

Види

Такі фільми призначені тим, для кого схуднення спочатку стає сенсом життя, а потім переходить в розряд нав’язливої ідеї і психічного розладу. Вони можуть стати частиною терапії, тому що наочно показують життя людей, для яких прагнення до ідеальної фігури за типом стандартів краси в суспільстві обернулося катастрофою. Тут важливо правильно підібрати потрібне кіно, так як воно може бути різним.

Документальні

Є дуже проникливі документальні фільми про анорексії. Вони засновані на реальних подіях. Це або нарізаний колаж з декількох історій, або біографія однієї людини (найчастіше відомого), який страждав цим захворюванням. Після перегляду такого кіно стає по-справжньому страшно, тому що все це — невигадані розповіді про реальних людей. І не всі вони, на жаль, зі щасливим кінцем. Що можна подивитися з цієї категорії:

 • Суперзірка: історія Карен Карпентер (1998).
 • Анорексія (2006).
 • Вага (2012).
 • Кістлява рука краси (2012).
 • Битва за красу (2013).
 • Будь документальний фільм містить також переконливі статистичні дані, якісь моменти пояснюються з точки зору медицини. Для підлітків таке кіно, можливо, буде трохи нуднуватим, а от для старших людей, хто помічає в собі нездорове бажання мати ідеальну фігуру, буде вельми до речі.

  Художні

  Підліткам, у кого є схильність до анорексії або діагностована початкова стадія захворювання, краще показати художні фільми про цьому розладі. Всі вони представляють яскраві, зворушливі історії дівчат, які власноруч гублять своє життя. Кращими в цій ніші за всі роки кінематографа стали наступні стрічки:

 • Найкраща дівчинка на світі (1981).
 • З любові до Ненсі (1994).
 • Коли дружба вбиває (1996).
 • Ідеальна фігура (1997).
 • Перерване життя (2009).
 • Танець дорожче життя (2001).
 • Голод (2003).
 • Перша любов (2004).
 • Красива (2008).
 • Боже, допоможи дівчині (2014).
 • Дивіться також  Зелений кава для схуднення: користь і шкода, як готувати і приймати

  Всі ці фільми мають захоплюючим сюжетом, в них є динаміка, і вони точно б’ють в ціль — показують, наскільки це помилково, — підганяти себе під стереотипи суспільства. Жодна з цих стрічок нікого не залишить байдужим.

  Нові

  Фільми про анорексії виходять все частіше з тієї причини, що число людей з таким діагнозом катастрофічно збільшується. Кінематографія не залишається осторонь від цієї проблеми. Представляємо вашій увазі нові стрічки 2017 року:

 • До кісток.
 • Тонкий і товстий.
 • Худа життя.
 • Підлітки люблять сучасні фільми, тому що вони відображають моменти власного життя. І якщо в стрічці 1981 року, наприклад, їм буде багато чого незрозуміло, той же сюжет «До кісток» напевно нагадає їм самих себе. Це художнє кіно, а останні два — документальні. Особливий фурор в суспільстві справила картина «Тонкий і товстий». Як тільки відчуєте патологічне бажання схуднути і сісти на виснажливу дієту — обов’язково подивіться її.

  Рейтинг кращих

  У пропонований список увійшли кращі фільми про анорексії:

 • Суперзірка: історія Карен Карпентер (1998).
 • Анорексія (2006).
 • Коли дружба вбиває (1996).
 • Ідеальна фігура (1997).
 • Танець дорожче життя (2001).
 • Голод (2003).
 • Красива (2008).
 • Боже, допоможи дівчині (2014).
 • До кісток (2017).
 • Тонкий і товстий (2017).
 • В даний топ увійшли переважно американські фільми, тому що в Штатах проблема зайвої ваги стоїть досить гостро, і дуже велика кількість людей намагаються з нею боротися, доводячи себе до повного фізичного і нервового виснаження. Тому там цього захворювання, як і ожиріння, приділяється особлива увага.

  Що стосується окремих серіалів, в яких би анорексія стала основною ідеєю, таких немає. Однак ця тема частково порушується в «Молокососах» (Великобританія), «Червоних браслетах» (США) і «Гімнастках» (США). Там є героїні, які страждають від цього захворювання.

  Короткий огляд

  Не помилитися з вибором сюжету допоможе короткий огляд кращих фільмів.

  Найкраща дівчинка на світі (1981)

  Американська драма, головна героїня якої — молода дівчина на ім’я Кейсі. Їй діагностували анорексію — нервово-психічне захворювання, яке змушувало її відмовлятися від їжі. Якщо ж вона все-таки їла, то тут же бігла в туалет і викликала блювоту, щоб їжа не залишалася в організмі. Після чергового нападу батьки вирішують відправити Кейсі в лікарні на примусове лікування. Але там їх чекав ще один неприємний сюрприз. Виявляється, причина анорексії їх дочки криється в їх непростих відносинах між собою. І тепер заради її одужання їм необхідно забути про власні розбіжності, сварках і помиритися. Чи зможуть, а головне — чи встигнуть?

  Суперзірка: історія Карен Карпентер (1998)

  Дивіться також  Найбільш ефективні маски в сауні для схуднення і антицелюлітні, в домашніх умовах

  Документальний фільм, заснований на реальних подіях. Його героїня — дуже талановита дівчина, чиє життя цілком і повністю з самого дитинства належить музиці. Її звуть Карен Карпентер, і вона була вокалісткою відомої у всьому світі групи Carpenters. Можливо, в її житті все могло скластися вдало, але вона вийшла заміж, і цей шлюб ніяк не складався. На тлі особистих переживань дівчина стала виснажувати себе непосильними дієтами, і це в підсумку призвело до летального результату. Це був перший сумний приклад того, що анорексія — смертельно небезпечне захворювання.

  Незважаючи на документальність, фільм виглядає як художній, настільки яскраво змальований у ньому портрет цієї талановитої дівчини. Дуже добре показаний контраст початку її життя, юності, коли вона була щаслива музикою, і кінця, коли сама себе загнала в кут власними переживаннями.

  З любові до Ненсі (1994)

  Фільм буде цікавий підліткам, так як розповідає про їх ровесницю. Ненсі Уолш — випускниця школи, перед якою відкриті десятки доріг у доросле життя. Вона збирається вчитися в коледжі, але плани виявляються під зривом з-за анорексії. Ненсі виснажує себе багатогодинними тренуваннями і відмовляється їсти.

  Так як після закінчення школи вона стає повнолітньою, батьки не можуть змусити її примусово лікуватися, а сама вона не усвідомлює проблеми. Чи вийде у рідних врятувати життя і здоров’я Ненсі? Дивіться фільм!

  Ідеальна фігура (1997)

  Зворушливий фільм, в якому підняті дуже делікатні теми, що стосуються анорексії. Часто причиною захворювання стає одне-єдине слово, сказане необдумано. Людина випалив його в серцях — і забув. А той, кому воно адресоване, зловив, почав аналізувати, накрутив себе — і все це закінчується катастрофою. Саме за таким сценарієм розвивається сюжет цього кіно.

  Молода, талановита, подає надії спортсменка готується до чергових змагань. На одному із занять тренер кидає їй фразу, що їй потрібно підтягнути фізичну форму, інакше перемоги їй не бачити. І гімнастка, для якої слово тренера — закон, починає стрімко худнути, практично зовсім відмовившись від їжі. Вона перетворюється в тростинку, вага мінімальний, але сама цього не бачить і все ще вважає себе повною.

  Танець дорожче життя (2001)

  Фільм, сюжет якого дуже схожий на попередній, але головна героїня — не гімнастка, а балерина. Алісі Леннокс 18 років, і вона подає великі надії. Серед ровесниць вона краща, їй все пророкують успіх на сцені і приголомшливу кар’єру. Вона потрапляє в Нью-Йорк і прагне зайняти місце прими в театрі. Заважає тільки одне: за словами керівника, їй потрібно скинути пару кілограмів. Начебто б, що тут такого? Дівчина починає худнути, а ось зупиниться вже, на жаль, не може. Чи вийде її мамі врятувати життя і кар’єру дочки?

  Дивіться також  Установка внутрішлункового балона для схуднення: коли, кому, як і на скільки?

  Голод (2003)

  Доля головної героїні простежується з самого дитинства. Вона була пампушкою, і багато близькі називали її напівжартома «здобною булочкою». Вона постійно працювала над собою і змогла у підсумку схуднути. Так, дитячий комплекс не занапастив її життя, але при цьому зламав долі її власних дочок. З малих років вона вселяла їм, що щастя залежить від ідеальної фігури. Результат — у них розвивається анорексія. Єдиний позитивний момент у всій цій історії — дівчата усвідомлюють проблему і готові з нею боротися.

  Анорексія (2006)

  Дуже цікавий документальний фільм, знятий не режисером, а фотографом — Лорен Грінфілд. Вона відправляється в реабілітаційний центр, де абсолютно спонтанно обирає чотирьох дівчат, які проходять курс лікування від анорексії. Вони розповідають їй про своє життя, про причини захворювання, як вони з ним жили і як прийшли до рішення відмовитися від своєї нав’язливої ідеї. Їх долі зворушливі, і першу половину фільму радієш, що, нарешті, у них все добре, і вони йдуть на поправку. Однак фільм виявляється більш трагічним, і навіть сама Грінфілд не могла передбачити його фінал. Хто ж знав, терапія не завжди спрацьовує — в деяких випадках вона марна, оскільки вже надто пізно…

  До кісток (2017)

  Новинка цього року — фільм розповідає про 20-річної художниці Еллен. Вона талановита, але її полотна настільки похмурі, що одна зі школярок під їх впливом кінчає життя самогубством. Еллен, дізнавшись про це, дуже сильно переживає. Це доводить її до нервового зриву і ввергає в депресію. Результат — анорексія. Вона намагалася позбутися почуття провини виснажливими дієтами і тренуваннями, але нічого не допомагало. Батьки влаштовували її в кращі клініки, але і лікарі виявлялися безсилими. Одного разу вона стала учасницею програми доктора, який славився своїми нетрадиційними і досить радикальними методиками лікування. До чого це призвело — дивіться самі.

  Фільми про анорексію (неважливо, документальні чи художні) не призначені для приємного проведення часу. У них інше завдання — соціально значуща і важлива: вберегти від смертельно небезпечного кроку тих дівчат, у яких прагнення схуднути перетворилося на нав’язливу ідею. В юному віці важко відокремити зерна від плевел, визначити власне місце в навколишньому світі, тому дівчатка-підлітки кидаються в цю болючу і смертельно небезпечну крайність. Ці кінострічки вбережуть їх від такого необачного рішення і, можливо, врятують чиєсь життя.