Гімнастика Шишонина для шиї від тиску: як вилікувати гіпертонію

Гіпертонія – це проблема, яка турбує багатьох. Існує ряд причин, які можуть призвести до її появи. Одна з них – це пережиму судин шийного відділу хребта. В цьому випадку може бути корисною методика лікування гіпертонії доктора Шишонина Олександра Юрійовича, яка є авторською розробкою і передбачає регулярне виконання нескладної гімнастики.

Як пов’язані гіпертонічна хвороба і шия

Багато сучасні люди працюють на сидячій роботі і ведуть малорухливий спосіб життя. Від цього страждає весь організм, зокрема і серцево-судинна система людини. Недостатня фізична активність може спровокувати порушення кровообігу і таке захворювання, як артеріальна гіпертензія. Що ж відбувається, якщо ми проводимо кілька годин у положенні сидячи, схилившись над паперами або комп’ютером?

В першу чергу без активності і руху затікають спина і шия. Можливі больові відчуття, обмеження рухливості. Це все провокує м’язовий спазм, що призводить до перетиснення нервових закінчень і кровоносних судин. Ви відразу відчуєте, що страждають на нервові закінчення і судини – організм дасть про це знати болями в спині і шиї.

А ось що стосується недостатнього кровопостачання, то це помітно не завжди. Навіть якщо людина відчує дуже сильні головні болі, втома і запаморочення, погіршення концентрації уваги і пам’яті, він знайде причину цього у втоми, а не в затекшей шиї.

А ось доктор Шишонин впевнений, що причина саме в цьому, і що якщо мозок не отримує достатньо крові, починається кисневе його голодування. Це провокує підвищення внутрішньочерепний тиск, що в свою чергу є прямим шляхом до гіпертонічної хвороби. Регулярно виконувані вправи доктора Шишонина від гіпертонії допоможуть попередити розвиток даної патології і зберегти нормальне самопочуття.

Гімнастика при гіпертонії Шишонина: в чому суть?

Гімнастика А. Шишонина при гіпертонії була розроблена майже десять років тому. Сталося це в реабілітаційному Центрі Бубновського, тому такий метод лікування також іноді називають вправами при гіпертонії Бубновського. По суті, це те ж саме.

Олександр Шишонин, спостерігаючи за пацієнтами різних віком з різними діагнозами, зробив висновок, що причиною більшості проблем зі здоров’ям є порушення кровообігу. Якщо кров добре циркулює, органи і тканини отримують достатньо кисню і необхідних їм поживних компонентів, що є запорукою повноцінного їх функціонування. У той же час при постійному напрузі м’язів шиї порушується кровообіг головного мозку, результатом чого є больові відчуття, мігрені і підвищений артеріальний тиск.

Дивіться також  Кращі вправи і гімнастика для спини при болях у попереку

Завдяки нескладним вправам м’язи шиї розслабляються, і відновлюється кровообіг. Відповідно, більша частина хвороб проходить.

Показання до виконання гімнастики доктора Шишонина при гіпертонії наступні:

 • Остеохондроз шийного відділу спини;
 • Вегето-судинна дистонія;
 • Часті мігрені і головні болі;
 • Сонливість або порушення сну;
 • Погіршення пам’яті;
 • Порушена концентрація уваги.

Особливо корисним комплекс вправ для людей, які багато часу проводять в сидячому положенні, часто відчувають стреси і не особливо правильно харчуються.

Важлива умова у виконанні вправ – це регулярність. На початку терапії, протягом перших 2-3 тижнів, потрібно повторювати їх кожен день. Надалі, коли тиск нормалізується і неприємні симптоми стануть слабшими, можна виконувати гімнастику для профілактики 2-3 рази в тиждень.

Комплекс включає в себе сім простих вправ, які ви можете виконувати навіть на робочому місці. Їм достатньо приділити всього 15-20 хвилин, причому вони по силам, як для літніх пацієнтів, так і для людей, у яких є зайва вага.

Вправи від гіпертонії Шишонина дуже прості, але при цьому ефективні. Численні відгуки про лікування гіпертонії таким методом можуть це підтвердити. Гімнастика, розроблена цим фахівцем, має ряд переваг:

 • Вона легко виконується і підходить людям з низьким рівнем підготовленості.
 • Вправи не приносять шкоди здоров’ю. Всі рухи в них плавні і акуратні, що запобігає різні пошкодження.
 • Комплекс займає мало часу – в середньому не більше 20 хвилин.
 • М’язи через виконання вправ стають більш еластичними. Вже через кілька занять ви зможете повертати голову в будь-яку із сторін, при цьому, не задіюючи тулуб.
 • Завдяки регулярно виконуваного комплексу ви зможете усунути спазматичні болі в м’язах шиї, забути про головних болях, нормалізувати тиск і позбутися від неприємних симптомів.
Дивіться також  Вправи від сутулості в домашніх умовах: комплекс для спини

Лікування гіпертонії від доктора Шишонина: гімнастика

Секрети лікування гіпертонії від доктора Шишонина припускають розроблену лікарем методику, що включає в себе гімнастику. Вона передбачає виконання декількох вправ. Розглянемо, як їх виконувати:

 • Вправа «Метроном». У положенні сидячи повільно нахиліть голову вниз і трохи потягніть тім’я до одного з плечових суглобів. Як тільки ви відчуєте напруження, замріть на півхвилини. Потім поверніться у вихідне положення і повторіть вправу для іншої сторони. І це, і інші вправи потрібно повторювати по п’ять разів.
 • Вправа «Пружина». Опустіть голову і замріть на півхвилини. Потім витягніть шию трохи вперед і направте її вгору. Знову замріть на півхвилини.
 • Вправа «Погляд в небо». Потрібно повертати голову в сторону до того моменту, поки ви відчуєте дискомфорт. Тепер замріть на 30 секунд і повторіть вправу в протилежний бік.
 • Вправа «Рамка». Виконується так само, як попереднє, але при виконанні його задіюються також і плечі. Покладіть ліву руку на праве плече. При цьому потрібно розташувати лікоть паралельно підлозі. Праву руку повністю розслабте. Те ж саме проробіть для іншої сторони.
 • Вправа «Факір». Тут потрібно повторити рух із вправи «Погляд в небо». Тільки воно доповнюється згинанням ліктів, а також стисненням долонь над головою.

 • Вправа «Чапля». Покладіть долоні на колінах. Потім плавно потягніть вгору підборіддя, заводячи руки за спину. Затримайтеся в такій позиції на півхвилини. Потім зробіть легку розтяжку. Нахиліть голову до плеча і несильно натисніть на шию рукою при виконанні вправи в протилежну сторону.
 • Вправа «Гусак». Остання вправа комплексу виконується в положенні стоячи, а не сидячи. Зафіксуйте підборіддя, таким чином, щоб він розташовувався паралельно шкарпеткам. Потім зробіть потягування шиї вперед. Поверніть голову в сторону і потягніться нею пліч. Відчувши невелику болючість, замріть на півхвилини. Аналогічним чином вправа виконується в інший бік.
Дивіться також  Які м'язи працюють при їзді на велосипеді

Запропонований комплекс рекомендується виконувати кожен день. Позбувшись від больових відчуттів, скоротіть кількість занять до трьох разів на тиждень. При такій інтенсивності навантажень ви скоро зможете забути про гіпертонії.

Далі метод лікування гіпертонії за Шишонину передбачає закріплення комплексу вправ спеціальним масажем, який можна провести і без сторонньої допомоги. Для його виконання вам потрібно провести наступні етапи:

 • Спочатку потрібно виконати погладжування потиличної області. Тепер плавно перейдіть до плечей, лопаток і хребту.
 • Круговими рухами масажуйте шийні хребці.
 • Потрібно захопити однією рукою шию. Великий палець повинен знаходитися на одній стороні, решта – на іншій. Виконуйте погладжування з легким пощипуванням.
 • Тепер потрібно розім’яти передню частину. За допомогою легких погладжувань обробіть зону від підборіддя до ключиць.
 • Остання дія проводиться на потиличному відділі шиї.

Як вилікувати гіпертонію: інші поради від Олександра Шишонина

Гімнастика для шиї від тиску Шишонина – не єдиний метод, який він пропонує. Аналізуючи низку ситуацій пацієнтів, лікар зробив висновок, що для боротьби з проблемою не обов’язково використовувати лікарські препарати, особливо враховуючи, що вони є дієвими лише у 20% випадків, в інших же ситуаціях можуть завдати шкоди внутрішнім органам.

Щоб забути про гіпертонії, потрібно подбати про нормалізацію кровообігу. А в цьому чималу роль грає правильне харчування, за яким необхідно стежити. Лікар радить відмовитися від алкоголю або хоча б обмежити його вживання до 50 мл на тиждень. Також важливо постаратися як можна частіше бувати на свіжому повітрі замість проведення часу біля комп’ютера або телевізора. Все це допоможе позбутися від гіпертонії за короткий термін.

Вправи від гіпертонії Шишонина дуже прості і доступні всім, при цьому, вони забезпечують відмінні результати. Виконуйте їх регулярно, дотримуйтеся правильного способу життя крім цього, і вже скоро ви зможете забути про проблеми гіпертонії, болях в шиї та інших неприємних симптомів. Пропонуємо подивитися відео, яке демонструє виконання вправ.

Лікуємо гіпертонію за Шишонину: відео