Хатха-йога: що це таке і для чого потрібно

Йога – практика жива і природна, що допомагає розвинути те, що у нас є і так. Багато хто сприймає її як скручування в якісь абсолютно незручні і неприродні пози, але насправді йога – це щось більше. Це гармонія, як внутрішня, так і зовнішня, як духовна, так і фізична. Особливо популярна хатха йога, яка підходить і новачкам. Потрібно розібратися з тим, що це таке — хатха йога, чим вона відрізняється від йоги, і що потрібно знати, якщо ви вирішили почати займатися.

Що таке хатха-йога, і чим вона відрізняється від йоги?

Хатха йога являє собою конкретний вид йоги, але багато хто не розуміють, чим вона відрізняється від класичної йогической практики. Насправді все просто. Хатха йога – це один з маси різних підходів йоги або її видів. Видів таких виділяється дуже багато. Вважається, що видів йоги стільки, скільки самої людини проявів. Хатха йога є таким підходом, при якому наше тіло буде приймати статичні положення або пози. Вони можуть бути досить складними, а можуть бути і цілком простими і природними. Таким чином, відмінність хатха йоги від йоги – не зовсім правильне поняття, оскільки вона і є йога, але окрема її різновид.

Говорячи про те, що це, хатха йога, потрібно відзначити, що чимось новим її назвати не можна. Офіційна історія триває вже тисячу років. Засновник практики жив у десятому столітті. «Хатха» в перекладі означає напругу, зусилля, інтенсивність. Йога ж, як відомо – це єднання. З такого перекладу можна зробити висновок, що для істинного єднання при хатха йоги будуть потрібні певні зусилля:

  • Класична техніка передбачає те, що наголос буде робитися на розвиток тіла.
  • Статичні пози вважаються корисними для хребта, суглобів, зміцнення духу.
  • Хатха йога приділяє чимало уваги дихальним вправам. Вона допомагає нормалізувати метаболізм. Крім того, велике її вплив на емоційний стан людини – вона дозволяє позбутися від переживань, знайти гармонію.
  • Вправи на концентрацію підвищують зібраність, роблять благотворний вплив на зір.
  • Медитації – це частина духовного просвітлення. Хоча основний упор на них не робляться, вони можуть бути включені у загальні програми.
Дивіться також  Калланетика: що це таке, користь занять

Звичайно, сучасна хатха-йога відрізняється від оригінальних методик, створених більше тисячі років тому, але основні принципи залишаються тими ж. Про те, як почати займатися хатха-йогою, і з яких вправ починати, ви можете прочитати в окремій статті.