Як правильно дихати під час бігу: техніка дихання під час пробіжки

Біг – один з найбільш доступних, популярних і ефективних видів спорту. При правильній техніці він несе максимум користі, як для фігури, так і для здоров’я. Дуже важливо знати, як правильно дихати під час бігу – від цього залежить результативність і безпека тренувань.

Особливості нашого дихання

Людський організм має досконалий дихальний апарат, пов’язаний з кровоносною системою. Зв’язок ця необхідна для того, щоб організм міг добувати з повітря, який ми дихаємо, необхідний кисень, закріплював його на гемоглобіні і транспортував по всьому тілу до кожної клітини. Кількість кисню, що потрапив у легені, визначається якістю дихання і повітрям зовнішнього середовища. Під якістю дихання розуміється глибина вдиху і частота видиху.

Щоб споживання кисню було ефективним, важлива ритмічність дихання. Якщо воно хаотичне, організм не наситить організм киснем в необхідній кількості. Як надлишок, так і недолік його небезпечний. Надлишок може провокувати сильне запаморочення, а недолік просто не дозволяє організму ефективно функціонувати.

Якість навколишнього повітря визначається його чистотою. Всі ми чули про такому процесі, як фотосинтез. Рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, поглощаемый вже нами. Тому рекомендується бігати в чистій місцевості з великою кількістю рослин, наприклад, у парку.

Дивіться також  Вправи від плоскостопості у дорослих - лікувальна гімнастика для стоп