Як прибрати фартух на животі в домашніх умовах: самомасаж, вправи, харчування

Зайвий жир на животі в першу чергу проявляється виникненням так званого фартуха. Фартух на животі – це обвисла шкірно-жирова складка в нижній частині живота, позбавитися від якої може бути досить непросто. Але засмучуватися не варто. Ті, хто здасться такою метою і буде готовий переглянути свій спосіб життя, можуть прибрати фартух на животі без операції. Розглянемо, що для цього потрібно.

Фартух на животі: причини появи

Перш ніж дізнатися, як прибрати фартух на животі в домашніх умовах, розглянемо які причини можуть привести до цього явища. Судячи з відгуків, найбільш поширеними є наступні:

  • Різке схуднення. Якщо людина худіша швидше, ніж організм його встигає пристосуватися до змін, то шкіра може обвиснути, і в нижній частині живота з’явиться та сама складка. Справа в тому, що м’язи не встигають скорочуватися, і тому отвисают. В цьому випадку для усунення фартуха потрібні інтенсивні фізичні вправи.
  • Вагітність і пологи. Досить великий відсоток жінок помічає у себе поява ненависного фартуха після пологів. Причина в опущення передньої черевної стінки і опускання прямих м’язів живота. Також часто з’являється фартух на животі після кесаревого, як прибрати який ми спробуємо розібратися нижче.
  • Неправильне харчування і переїдання. Якщо організм отримує більше калорій, ніж може переробити, до того ж, джерела їх – це шкідливі продукти, перенасичені жири і простими вуглеводами, то в першу чергу зайвий жир відколюється на животі, і лише потім переходить на інші ділянки.
  • Недостатньо активний спосіб життя, ослаблений тонус м’язів. Жир спалюється при фізичній активності і, якщо в житті людини її недостатньо, то він напевно в один прекрасний момент помітить у себе на животі жирової фартух. Стінки живота розтягуються досить просто, і щоб уникнути скупчення жиру в даній області, потрібно підтримувати м’язовий тонус.
  • Проблеми гормонального характеру. Фартух на животі, як прибрати який, ми спробуємо розібратися, може бути пов’язаний з гормонами. У чоловіків причиною такого явища може бути недостатня кількість тестостерону і надмірна кількість естрогену. Тестостерон сприяє тому, що поживні речовини в організмі йдуть на м’язову масу. Якщо ж у чоловічому організмі багато естрогену, то він буде зберігати жири, і нижня частина живота і стане місцем, де вони будуть відкладатися. У жінок же причиною фартуха може стати, навпаки, недолік естрогену.
  • Спадковий фактор. Якщо в роду у людини переважають люди з зайвою вагою, то напевно і в нього буде схильність до накопичення жиру, зокрема, в районі живота.
Дивіться також  Моніторне очищення кишечника: що це таке, підготовка, протипоказання

Впоратися з таким завданням, як прибрати живіт фартух в домашніх умовах, може бути непросто, але впадати у відчай не треба. Врахуйте, що навіть якщо ви приберете зайвий жир, складка може залишитися, оскільки м’язи так і будуть висіти. Тому потрібно не тільки худнути, але також і підтягувати м’язи живота.

Боротьба з жировим фартухом ґрунтується на кількох основних умовах. Не обійтися без корекції раціону і фізичної активності. Також рекомендується доповнити програму дихальною гімнастикою, масажем та косметичними процедурами. Розглянемо ці етапи докладніше.