Як приймати вівсяні висівки, користь і шкоду для організму людини

Раніше висівки вважалися відходами. Зернова лушпиння переважно використовувалася для корму тварин, проте потім були виявлені її корисні властивості. Було виявлено, що продукт, багатий клітковиною, благотворно впливає на організм, сприяє його очищенню, допомагає худнути. Тепер користь і шкода вівсяних висівок вже відомі, і їх застосовують як внутрішньо, так і зовнішньо. Розберемося, що це за продукт, і як його використовувати.

Корисні властивості

Склад вівсяних висівок включає в себе велику кількість рослинної клітковини, необхідної для повноцінної роботи органів травлення. Якщо ми харчуємося тільки очищеними, рафінованими продуктами, це може спровокувати синдром ледачого кишечника. І щоб цей орган почав працювати правильно, можна використовувати вівсяні висівки. З усіх висівок вони найбільш грубі і жорсткі, що провокує потужне очищення організму. Вівсяні висівки корисні наступним:

  • Очищення кишечника. Груба клітковина відмінно поглинає воду і набухає, виносячи з кишечника транзитом всі продукти переробки, шлаки, токсини, продукти розпаду, алергія та інші зовнішні компоненти.
  • Поліпшення моторики кишечника. Висівки змушують його працювати в повну силу.
  • Зниження рівня холестерину в крові, виведення з організму поганих сполук. Вівсяні висівки забезпечують профілактику атеросклерозу.
  • Контроль викиду глюкози в кров. Зважаючи на це, вони корисні при цукровому діабеті.
  • В складі міститься амінокислота лізин, яка допомагає попередити такі захворювання, як, наприклад, остеопороз.

В лушпинні вівса багато марганцю, міді, цинку, селену, заліза, холіну, вітамінів групи В. Цей продукт дуже популярний в дієтології, а також в косметології.

Дивіться також  Добова норма білка для звичайної людини і спортсмена