Як стрибати в резиночку: схема і правила гри для дівчаток

«Резиночки» — популярна дитяча гра, якій малюки забавляються на шкільних перервах і вечорами у дворі. Проста, як і все геніальне, вона дозволяє дітям поліпшити фізичну підготовку, розвинути спритність, гнучкість і координацію, командний і змагальний дух. Напевно кожна дитина знає, як стрибати через резиночку. А якщо не знає, то нижче ви знайдете основні правила гри і популярні схеми.

Як стрибати на гумці: правила

Для гри потрібен відрізок гумки довжиною 2-4 метри. Учасників має бути не менше трьох. Резиночка зв’язується і утворює замкнутий контур. Вона розтягується на ногах двох учасників, а третій починає гру. В процесі резиночку піднімають на ногах все вище і вище, ускладнюючи таким чином рівень стрибків від самого простого в районі щиколотки до самого складного – на поясі. Якщо гравець правильно виконує всі вправи на попередньому рівні, він повторює їх на наступному. А якщо гравець помиляється або збивається, то хід отримує наступний гравець, а попередній відправляється тримати резиночку.

Також існує варіант, коли в резиночку грають не втрьох, вчотирьох, парами. Тоді партнер може почати виконувати вправи замість того, хто допустив помилку. Самі вправи і їх послідовність у різних варіаціях «гумок» можуть бути різними.

Правила і схеми стрибків також можуть змінюватися. Зазвичай все починає той, що перший скаже «наші Правила». І далі діти вже можуть проявити всю свою фантазію, шкідливість і бажання перемогти. Правила зазвичай зводяться до наступного:

  • Зачіпки можуть вважатися стратой або не рахуватися. Це стосується взуття – резиночка може чіплятися за її ремені, закріпки і так далі. Звідси і наступне правило: якщо зачіпки вважаються, то взуття можна знімати чи не знімати.
  • Выскользки вважаються чи не вважаються. Выскользка – це коли грає у вправах наступає на гумку, але в останній момент вона вислизає з-під стопи.
  • Гумку можна зупиняти або не зупиняти: вона може рухатися з-за вітру, заважаючи їм виконувати вправу. Зазвичай у дітей це називається «море зупиняти».
  • «Гарячі» земля і/або люди. Це означає, що коли гравець падає, він не може зачіпати землю та/або людей з метою утриматися.
  • Можна чи не можна «жильдить» — заважати гравцеві, хитрувати, відволікати його, смикати гумку. Ці прийоми можуть використовуватися, коли потрібно вирішити, що мала місце помилка. Фраза «жильда доведе» означає, що вправу можна «перепрыгать».
Дивіться також  Як змусити себе займатися спортом і схуднути

Тепер розглянемо, як можна стрибати в резиночку, використовуючи популярні схеми вправ.