Як стрибати в резиночку: схема і правила гри для дівчаток

«Резиночки» — популярна дитяча гра, якій малюки забавляються на шкільних перервах і вечорами у дворі. Проста, як і все геніальне, вона дозволяє дітям поліпшити фізичну підготовку, розвинути спритність, гнучкість і координацію, командний і змагальний дух. Напевно кожна дитина знає, як стрибати через резиночку. А якщо не знає, то нижче ви знайдете основні правила гри і популярні схеми.

Як стрибати на гумці: правила

Для гри потрібен відрізок гумки довжиною 2-4 метри. Учасників має бути не менше трьох. Резиночка зв’язується і утворює замкнутий контур. Вона розтягується на ногах двох учасників, а третій починає гру. В процесі резиночку піднімають на ногах все вище і вище, ускладнюючи таким чином рівень стрибків від самого простого в районі щиколотки до самого складного – на поясі. Якщо гравець правильно виконує всі вправи на попередньому рівні, він повторює їх на наступному. А якщо гравець помиляється або збивається, то хід отримує наступний гравець, а попередній відправляється тримати резиночку.

Також існує варіант, коли в резиночку грають не втрьох, вчотирьох, парами. Тоді партнер може почати виконувати вправи замість того, хто допустив помилку. Самі вправи і їх послідовність у різних варіаціях «гумок» можуть бути різними.

Правила і схеми стрибків також можуть змінюватися. Зазвичай все починає той, що перший скаже «наші Правила». І далі діти вже можуть проявити всю свою фантазію, шкідливість і бажання перемогти. Правила зазвичай зводяться до наступного:

  • Зачіпки можуть вважатися стратой або не рахуватися. Це стосується взуття – резиночка може чіплятися за її ремені, закріпки і так далі. Звідси і наступне правило: якщо зачіпки вважаються, то взуття можна знімати чи не знімати.
  • Выскользки вважаються чи не вважаються. Выскользка – це коли грає у вправах наступає на гумку, але в останній момент вона вислизає з-під стопи.
  • Гумку можна зупиняти або не зупиняти: вона може рухатися з-за вітру, заважаючи їм виконувати вправу. Зазвичай у дітей це називається «море зупиняти».
  • «Гарячі» земля і/або люди. Це означає, що коли гравець падає, він не може зачіпати землю та/або людей з метою утриматися.
  • Можна чи не можна «жильдить» — заважати гравцеві, хитрувати, відволікати його, смикати гумку. Ці прийоми можуть використовуватися, коли потрібно вирішити, що мала місце помилка. Фраза «жильда доведе» означає, що вправу можна «перепрыгать».
Дивіться також  Стрибки на батуті: користь і шкода для організму та схуднення

Тепер розглянемо, як можна стрибати в резиночку, використовуючи популярні схеми вправ.

1. «Берізка».

Вихідне положення – стоячи боком до гумці. Спочатку потрібно перестрибнути через одну половинку, а потім через другу так, щоб резиночка залишилася між ногами. Це потрібно повторити стільки разів, скільки років гравцеві. Потім потрібно вистрибнути за гумку.

2. «Пішоходи».

Вихідне положення – стоячи на гумці особою. Стрибати на резиночку потрібно так, щоб кожна половинка її була притиснута ногою до землі, а після змінити ноги.

3. «Сходинки».

Вихідна позиція – стоячи обличчям до гумці. Стрибаємо на її найближчу половину так, щоб одна нога була під нею, а інша притиснула її до землі. Потім потрібно перестрибнути на другу половинку резиночки, змінивши положення ніг. Потім потрібно вистрибнути з резиночки і повторити вправу в іншу сторону.

4. «Бантик».

Треба встати до гумці особою. Стрибнути на ближню її половину так, щоб одна нога розташовувалася нижче неї, а інша притискала її до землі. Не відпускаючи гумку, стрибніть на другу половину, щоб ноги розташовувалися симетрично. Потім потрібно вистрибнути за межі резиночки.

5. «Хусточка».

Встати обличчям до гумці. Стрибнути на її дальню половинку, притиснувши її двома ногами до землі. Половина, яка знаходиться ближче, повинна при цьому чіплятися за ноги. Потім потрібно вистрибнути за межі резиночки. Існує інший варіант, в якому потрібно не напрыгуть, а перестрибнути через її дальню половину.

6. «Цукерочка».

Вихідна позиція – всередині резиночки, яка перекручена, ніби цукерка. Підстрибнути, давши резинці розкрутитися і приземлитися ногами на дві половини її.

7. «Конвертик» (або «Цукерка»).

Встати боком до гумці. Стрибнути двома ногами відразу за її дальню частину, зачепивши ближню в стрибку. Потім підстрибніть, звільнитеся і одночасно наступіть на дві гумки. Випригніте.

Дивіться також  Дихальна гімнастика при бронхіті та астмі по Стрельникової на відео

8. «Кораблик» («човник»).

Починати треба так само, як і в попередній вправі. Однак при подпрыгивании наступати на гумку не потрібно – її половина повинні опинитися між ніг. Потім перехрестіть гумки спочатку в одну, а потім в іншу сторону. Гумка знову повинна розташовуватися між ніг. Потім потрібно зробити вистрибування.

9. «Фіалка».

Гравцеві треба встати особою до одного з тримають резиночку так, щоб дві її частини розташовувалися між ніг. Потім він підстрибує і п’ятами наступає на найближчі резиночки. Число повторень таке, як вік гравця.

10. «Олівець».

Потрібно стрибати на одній нозі, як при звичайному стрибку.

11. «Косинка».

Однією ногою треба підняти ближню резиночку і перенести її за дальню. У стрибку повернутися на 180 градусів, не відпускаючи гумку (друга нога повинна розташовуватися за далекою резиночкою). Потрібно вистрибнути так, щоб перша, близька гумка, розташовувалася між ногами.

12. «Голочка».

Гумка повинна залишатися на одній нозі власників. Вправа ж включає в себе дві частини:

  • Вихідне положення – до резинці особою. Ногою потрібно відтягнути до себе дальню резиночку так, щоб вона опинилася перед ближній, наступити на неї двома ногами. Потім гравець підстрибує, відпускаючи гумку, і приземлитися на ближню гумку двома ногами, не зачіпаючи при цьому дальню.
  • Вихідне положення – обличчям до гумці. Ногою потрібно відтягнути дальню гумку, щоб вона розташувалася перед ближній, наступити на неї двома ногами. Тепер треба підстрибнути, відпустити гумку і приземлитися одночасно ближню і дальню резиночку двома ногами разом.

13. «Троячки».

По черзі проробляється кожне з дій, при цьому, кожен раз треба підстрибувати на місці: спочатку три рази, потім два, потім по одному. Встаньте до резинці боком, три рази підстрибніть на місці, після в перший стрибок одну ногу перенесіть на ближню гумку (на місці три рази), потім перенесіть та іншу, щоб у підсумку дві ноги опинилися між гумками. Теж три рази підстрибнути на місці, потім перенести одну ногу тепер за дальню гумку (1-2-3 стрибка). Далі в стрибку потрібно повернутися іншою стороною і продовжити те ж саме, підстрибуючи вже два рази. Потім у стрибку знову потрібно повернутися іншою стороною і стрибнути тільки раз. При цьому важливо не заплутатися при повороті та не помилитися у підрахунку стрибків. Стрибаємо в кінці лише один раз.

Дивіться також  Чому болять коліна після бігу і що робити, щоб зняти біль

Існують також складні «троячки» або «троячки-косинка». Робиться як «косинка», але з додаванням принципу «Трійок».

14. «Ленінградські».

Суть в тому, що кожен стрибок повинен супроводжуватися проговариванием складу «ле», «нін», «град», «скі», «е».

15. «Московські».

Схожі з «ленінградські». Різницю можна побачити на схемах.

16. «Десяточки».

Суть «десяток» в тому, що набір певних вправ повторюється кілька разів. Приміром, спочатку робиться десять звичайних стрибків, потім дев’ять косих, вісім «голочок», сім «фіалок», шість «берізок», п’ять «косинок», чотири «цукерки», три «олівця», два «бантика» і один «пішохід». Вправи можуть бути й іншими, суть саме в початку з десяти разів.

Існує величезна кількість варіацій вправ. Можу вводитися додаткові, наприклад, дуже складні рівні, коли резиночку натягують на висоту пахв або навіть шиї. Освоївши, як стрибати через гумку на початкових рівнях, дитина в подальшому може поліпшити свої навички і фантазію, вигадуючи нові вправи і ускладнюючи їх. «Резиночки» — це не тільки корисно для здоров’я та розвитку дітей, але також вони можуть допомогти дітям знайти нових друзів, весело та приємно провести час, відчути себе в ролі лідера.

Пропонуємо подивитися відео зі стрибками через гумку.

Відео про стрибках через резиночку