Як виправити поставу у дорослої людини: вправи та поради для корекції

Правильна постава — це показник здоров’я, краси і внутрішнього благополуччя людини. Зазвичай корекцією її займаються в дитячому і підлітковому віці, коли кістки ще не зміцніли, а м’язи податливі, тому можна за допомогою фізичних вправ легко скоректувати опору хребта. Але чи можна виправити поставу в 30 років, 40 і навіть 50? Так, це зробити реально, але потрібно підійти до цього процесу обережно і відповідально. Найчастіше використовується лікувальна гімнастика, йога і інша фізична активність, а також масаж. Але про все по порядку.

Причини порушення постави у дорослих людей

На жаль, неправильна постава у людей дорослого віку зустрічається всі частіше і частіше. А адже вона є нічим іншим, як порушенням фізіологічних вигинів хребта, чому передує слабкий розвиток м’язового корсету.

Порушення постави бувають вродженими і набутими. Якщо вроджені патології зустрічаються рідко, то придбані — значно частіше.

В дитинстві багатьом із нас рекомендували звернути увагу на поставу. Але не всі сприймали такі зауваження всерйоз. А дарма — в дорослому віці результат такого халатного ставлення дає про себе знати все сильніше. Але впливає не тільки це, але і багато інші фактори, наприклад, те, як ми спимо. Занадто м’який матрац, згорнута поза на одному боці теж провокують викривлення хребта і, відповідно, порушення постави.

Інші причини, за якими розвивається патологія постави — різні травми і переломи хребта, ті чи інші захворювання. Якщо взяти, приміром, людини з порушеним зором, то можна помітити, що він постійно приймає неправильну позу, нахиляється занадто низько. А це прямий шлях до порушення постави.

Важливо з раннього віку контролювати правильність положення свого тіла. Однак виправити поставу ніколи не пізно. Важливо лише вчасно звернути на це увагу і почати діяти.

Існує кілька видів порушення постави у дітей і дорослих:

 • Сутулість. Передбачає зменшення лордозу в поперековому відділі і збільшення опуклості в грудях.
 • Кругла спина (суцільний або тотальний кіфоз). При такій поставі збільшується кіфоз грудного відділу, а лордоз у поперековому відділі повністю зникає. Людина при такому зміні схильний приймати позу з зігнутими колінами з метою корекції центру ваги, який зміщений.
 • Круглоувігнута спина передбачає рівномірне збільшення всіх вигинів стовпа хребта і збільшення нахилу таза.
 • При плосковогнутой спині знижується кіфоз при нормальному лордозі.
 • Плоска постава, поєднується з сплощенням лордозу, який передбачає зменшення розміру тазу і яскраво виражений грудний кіфоз. При даній патології грудна клітка зміщена вперед, а нижня частина живота випнута.
Дивіться також  Їзда на велосипеді для схуднення - чи можна схуднути катаючись кожен день?

Дефекти, при яких фізіологічні вигини хребта зменшуються, проявляються функціональною неповноцінністю опорно-рухового апарату. Деформація хребетного стовпа при цьому поєднується з помітною асиметрією правої і лівої частин тулуба.

Завдяки визначенню типу патології і причин її виникнення лікарі можуть вирішити питання про те, як виправити поставу у дорослого максимально ефективно. Терапія базується на вправах, медикаментозних методах, а також ряді інших рекомендацій, які потрібно буде виконувати постійно і протягом тривалого часу.

Вправи для правильної постави у дорослих

Чим раніше почати виконувати вправи, спрямовані на усунення постави, тим краще. Але і в дорослому віці вони будуть ефективні. Спочатку врахуйте, що в процесі їх виконання потрібно правильно тримати спину. Незалежно від ваших дій тіло не повинно сковуватися, хоча на початковому етапі в процесі виконання гімнастики ви можете відчувати певний дискомфорт.

Вправи для корекції постави у дорослих можуть бути наступними:

 • Ляжте на спину, тіло, голову і нижні кінцівки розподіліть в одній площині. Притисніть поперек до підлоги, долонями упріться об підлогу. Підніміться вгору, затримайтеся в такому положенні на 15 секунд, потім опуститеся. Повторити вправу 15-20 разів.
 • Потрібно лягти на підлогу, однією рукою впертися про горизонтальну поверхню. Підніміться, зафиксируйтесь в такому положенні на 15 секунд, потім опуститеся і виконайте те ж саме для другої сторони. Кількість повторень — 15-20.
 • Прийміть положення стоячи. Підніміть голову, щоб лоб і підборіддя знаходилися на одній лінії. Опустіть плечі, а після знову підніміть їх вгору. Повторити потрібно 15-20 разів.
 • Прийміть положення сидячи, поставте долоні на стегна, колінні суглоби зігніть під прямим кутом. Потрібно піднімати ноги і «зависати» на сідницях протягом 20 секунд. Після опуститеся вниз. Повторіть дію 20-25 разів.

Крім усього іншого при деформаціях хребта потрібно врахувати інші рекомендації, корисні в тому, як виправити поставу дорослому в домашніх умовах:

 • У положенні стоячи потрібно спиратися повністю на обидві ноги. Це дозволяє створити рівномірне навантаження на хребет без порушення постави. При цьому плечі повинні бути розправлені, а живіт трохи втягнутий.
 • Коли ви ходите, шию тримайте вертикально, а голову — трохи піднятою.
 • Якщо в руках ви несете важкий предмет, намагайтеся розподілити навантаження на дві сторони хребта рівномірно.
 • При розмові по телефону намагайтеся не розташовувати його між вухом і плечем. Жінкам не варто зловживати носінням взуття на високих підборах.
 • У дітей, коли вони носять портфель через плече, опускається плечовий пояс. Тому важливо пояснити дитині необхідність постійного переважування рюкзака з одного плеча на друге.
Дивіться також  Гімнастика Шишонина для шиї від тиску: як вилікувати гіпертонію

Виправлення постави важлива також правильна організація робочого місця. Своє сидіння потрібно відрегулювати таким чином, щоб стегна були паралельні підлозі. Крісло повинно мати підлокітники, що запобігають зміщення плечового поясу.

Масаж для виправлення постави у дорослих

Хороші результати в тому, як виправити поставу дорослому, дає масаж, особливо якщо поєднувати його з лікувальною гімнастикою. Він допомагає поліпшити м’язову кровообіг, робить м’язи еластичними і пластичними. Також масажні маніпуляції приводять до прискорення відновно-обмінних процесів в спинних м’язах, в силу чого ті стають сильнішими і знаходять тонус.

Масаж потрібно робити у фахівця. Він виконується плавними і м’якими рухами. Не переживайте, якщо відразу буде відчуватися несильний біль. Це нормально і говорить про те, що затиснуті м’язи розминаються. Проте біль допускається тільки різка, не різка.

Масаж для виправлення постави протипоказаний жінкам в період критичних днів.

Як виправити поставу у дорослої людини: інші способи

Зараз можна скрізь побачити рекламу корсетів, мета яких — корекція постави у дорослих та лікування викривлення хребта. Однак перед тим як купувати такий корсет, потрібно врахувати їх особливості та різновиди. Корсети бувають еластичними, жорсткими і поперековими. Розберемо кожен вид:

 • Еластичний корсет може допомогти тим, у кого відхилення постави незначні. Він допомагає забезпечити правильну фіксацію хребта, завдяки чому розвантажується поперек і грудний відділ. Завдяки спеціальному еластичному бинту носити такі корсети досить зручно.
 • Якщо проблеми з поставою більш серйозні, фахівці рекомендують до носіння жорстких корсетів. В їх стрічки по обидва боки хребта вшиті пружні пластинки.
 • Поперекові корсети підійдуть пацієнтам, у яких порушення постави є наслідком порушень в області попереку. Вони використовуються при хворобах попереку і нирок як зігріваючий засіб.
Дивіться також  Чому болить бік при бігу - причини поколювання в лівому або правому боці

Щоб виправити поставу дорослій людині допомогою корсета, важливо підібрати його правильно. Попередньо обов’язково потрібно проконсультуватися з фахівцем, який допоможе у виборі. Вибирати корсет потрібно за розміром. Виміряйте окружність вашої грудей при вдиху. Якщо отриманий розмір буде проміжним, краще вибирати корсет більшого розміру.

 • Вибираючи корсет, віддавайте перевагу виробам з натуральних матеріалом.
 • При примірці переконайтеся в тому, що вшиті пластини не провокують біль і дискомфорт.
 • Купуйте корсети від відомих виробників, і краще робити це в спеціалізованих магазинах медичних товарів або аптеках.

Ще один спосіб виправлення постави у дорослих — це магнітні коректори. Магнітотерапія сприяє поліпшенню обмінних та імунних процесів, тому вона успішно застосовується в ортопедії. Магнітний коректор усуває болі в спині і м’язову втому, допомагає виправити сутулість. Завдання його — підтримання необхідної анатомічної форми хребта.

Магнітні коректори універсальні, вони підходять як чоловікам, так і жінкам. Завдяки можливості регулювання можна налаштувати розмір під себе.

Даний вид корсета можна застосовувати при вагітності, при низькому артеріальному тиску і наявності кардіостимуляторів, а також при індивідуальній непереносимості до магнітного впливу.

Магнітні коректори сприяють тому, що спина при ходьбі залишається рівною, а це дуже важливо при порушенні постави. Вони відразу усувають мінімальні спроби сутулитися. Важливо використовувати магнітний коректор правильно, консультуватися з фахівцем, враховувати всі свідчення і протипоказання.

Ще один спосіб, як виправити поставу дорослому — це лікувальний реклинатор, який застосовується при виражених патологіях. Не варто вибирати і використовувати його самостійно, без призначення фахівця. Реклинатор має досить просту конструкцію. Він являє собою лямки різної ширини, що перетинаються в області лопаток. Конструкція дозволяє утримувати реклинатор на одній висоті від підлоги, надаючи негативний вплив на хребет в цілому. Існують різні види і показання до призначення реклинаторов, і визначати його доцільність для вас повинен фахівець.

Правильно підібрані заходи допоможуть виправити поставу навіть дорослій людині. Важливо переглянути свій спосіб життя, зробити його активним, а також постійно контролювати положення хребта. Обов’язково слухайте лікаря. Якщо вам показані вправи і масаж, то важливо виконувати їх регулярно.

Як виправити поставу у дорослого: корисне відео