Як виправити поставу у дорослої людини: вправи та поради для корекції

Правильна постава — це показник здоров’я, краси і внутрішнього благополуччя людини. Зазвичай корекцією її займаються в дитячому і підлітковому віці, коли кістки ще не зміцніли, а м’язи податливі, тому можна за допомогою фізичних вправ легко скоректувати опору хребта. Але чи можна виправити поставу в 30 років, 40 і навіть 50? Так, це зробити реально, але потрібно підійти до цього процесу обережно і відповідально. Найчастіше використовується лікувальна гімнастика, йога і інша фізична активність, а також масаж. Але про все по порядку.

Причини порушення постави у дорослих людей

На жаль, неправильна постава у людей дорослого віку зустрічається всі частіше і частіше. А адже вона є нічим іншим, як порушенням фізіологічних вигинів хребта, чому передує слабкий розвиток м’язового корсету.

Порушення постави бувають вродженими і набутими. Якщо вроджені патології зустрічаються рідко, то придбані — значно частіше.

В дитинстві багатьом із нас рекомендували звернути увагу на поставу. Але не всі сприймали такі зауваження всерйоз. А дарма — в дорослому віці результат такого халатного ставлення дає про себе знати все сильніше. Але впливає не тільки це, але і багато інші фактори, наприклад, те, як ми спимо. Занадто м’який матрац, згорнута поза на одному боці теж провокують викривлення хребта і, відповідно, порушення постави.

Інші причини, за якими розвивається патологія постави — різні травми і переломи хребта, ті чи інші захворювання. Якщо взяти, приміром, людини з порушеним зором, то можна помітити, що він постійно приймає неправильну позу, нахиляється занадто низько. А це прямий шлях до порушення постави.

Важливо з раннього віку контролювати правильність положення свого тіла. Однак виправити поставу ніколи не пізно. Важливо лише вчасно звернути на це увагу і почати діяти.

Дивіться також  Через скільки після їжі можна займатися спортом і коли можна їсти

Існує кілька видів порушення постави у дітей і дорослих:

  • Сутулість. Передбачає зменшення лордозу в поперековому відділі і збільшення опуклості в грудях.
  • Кругла спина (суцільний або тотальний кіфоз). При такій поставі збільшується кіфоз грудного відділу, а лордоз у поперековому відділі повністю зникає. Людина при такому зміні схильний приймати позу з зігнутими колінами з метою корекції центру ваги, який зміщений.
  • Круглоувігнута спина передбачає рівномірне збільшення всіх вигинів стовпа хребта і збільшення нахилу таза.
  • При плосковогнутой спині знижується кіфоз при нормальному лордозі.
  • Плоска постава, поєднується з сплощенням лордозу, який передбачає зменшення розміру тазу і яскраво виражений грудний кіфоз. При даній патології грудна клітка зміщена вперед, а нижня частина живота випнута.

Дефекти, при яких фізіологічні вигини хребта зменшуються, проявляються функціональною неповноцінністю опорно-рухового апарату. Деформація хребетного стовпа при цьому поєднується з помітною асиметрією правої і лівої частин тулуба.

Завдяки визначенню типу патології і причин її виникнення лікарі можуть вирішити питання про те, як виправити поставу у дорослого максимально ефективно. Терапія базується на вправах, медикаментозних методах, а також ряді інших рекомендацій, які потрібно буде виконувати постійно і протягом тривалого часу.