Як визначити відсоток жиру в організмі: дізнайся і розрахуйте свій

Багато тих, що худнуть мають шкідливу звичку зважуватися по кілька разів на день і орієнтуватися тільки на параметр ваги. Це в корені неправильно, оскільки одним з найбільш об’єктивних показників є як раз не вага, а співвідношення в організмі м’язів і жиру. Не всі знають, як визначити відсоток жиру в організмі, а в той же час це можна легко зробити і в домашніх умовах. Розглянемо способи, які можна використовувати.

Навіщо потрібно вимірювати відсоток жиру в організмі

Скидати вагу – поняття широке. Завдання кожного худне – позбутися саме від жиру, а багато з них роблять помилку, втрачаючи вагу і м’язи. Навіть при правильному харчуванні з кожними трьома кілограмами жиру буде йти кілограм м’язів. М’язи, до речі, є більш важкими, ніж жир, тому дві людини з однаковим зростанням і вагою можуть виглядати абсолютно по-різному. Чим менше відсоток жиру і чим більше відсоток м’язів, тим більш рельєфним і «сухим» виглядає тіло. У жінок в силу особливостей фізіології жирових клітин завжди більше, тому і нарощувати м’язову масу дамам складніше.

Тим, хто худне і стежить за фігурою, рекомендується вимірювати відсоток жиру в організмі 1-2 рази в місяць. Це допоможе не просто втрачати вагу, а поступово і грамотно покращувати композицію тіла.

Також потрібно сказати про те, навіщо все-таки організму потрібен жир, і чому недолік його не менш небезпечний, ніж надлишок. Жир виконує захисну і резервну функцію, він допомагає запобігти проблеми з потенцією до чоловіків і проблеми з менструальним циклом і народжуваністю у жінок. Жир захищає органи тіла, сприяє підтримці в організмі нормальної температури і збереження корисних речовин, пом’якшує суглоби і сприяє збереженню енергії. Особливо він важливий для жінок, оскільки при його нестачі порушується менструальний цикл, і дама може бути не здатна виносити і народити дитину. Тому, борючись з жиром, важливо не перестаратися і не довести його відсоток до критично низького.

Дивіться також  Очищення крові: препарати, процедури, трави, продукти, рецепти

Норма жиру для жінок у середньому становить 18-26%, для чоловіків – 10-18%. До більш низькими показниками зазвичай прагнуть професійні спортсмени, але для звичайних людей опускатися нижче меж норми не варто.