Бандажування шлунка: що це таке, як проходить операція, наслідки

Як проводиться бандажування шлунка: особливості проведення операції, починаючи з підготовки і закінчуючи реабілітаційним періодом. Кілька порад. На останніх стадіях ожиріння, коли ІМТ зашкалює і звичайні способи зниження ваги виявляються неефективними, доводиться звертатися за допомогою до баріатричної хірургії.

Як проводиться бандажування шлунка: особливості проведення операції, починаючи з підготовки і закінчуючи реабілітаційним періодом. Кілька порад.

На останніх стадіях ожиріння, коли ІМТ зашкалює і звичайні способи зниження ваги виявляються неефективними, доводиться звертатися за допомогою до баріатричної хірургії. Частіше інших операцій проводиться бандажування шлунка, яке практикується в медицині вже більше 40 років.

Щоб прийняти правильне рішення про проведення цього хірургічного втручання або про відмову від нього, потрібно зважити всі за і проти, розглянути можливі варіанти. У будь-якому випадку такі питання обговорюються спільно лікарями і пацієнтом. Головне — розуміти, на що саме ви йдете.

Сутність процедури

Перш ніж вирішуватися на таку серйозну операцію, з’ясуйте, що це таке: як вона проводиться, кому призначається, які можуть бути наслідки (причому як позитивні, так і негативні). Отримана інформація допоможе оцінити її ефективність, і ризики.

Бандажування шлунка — це хірургічний метод лікування ожиріння. Полягає в тому, що на верхній відділ шлунка накладається бандаж. Він являє собою кільце, яке звужує його в певному місці і ділить на дві частини. Над цим обмежувачем утворюється маленький відділ, під ним — великий. У верхній частці знаходяться рецептори насичення, і так як її обсяг складає всього 10-15 мл, вже на початку прийому їжі в мозок надходить сигнал про те, що організм ситий. Людина не може з’їдати колишні порції, зменшує їх розмір, а разом з ними — і кількість спожитих калорій. У підсумку це призводить до зниження ваги.

При дотриманні лікарських рекомендацій в результаті бандажування пацієнт може втратити до 65% зайвої ваги, але процес цей буде довгим — до 2 років: у перші 3 місяці мінус 20%, за півроку — близько 40%. При правильному способі життя і харчування такі показники можливо підтримувати максимально довгий термін.

Дивіться також  Книги про вегетаріанство: список найкращих і огляд найбільш популярних

Якщо ж через певний час після операції пацієнт починає ще й займатися спортом, зайва вага йде на всі 100%. Але досягнення такого результату люди витрачають за 3-4 роки.

На замітку. При різкому зниженні ваги і низької еластичності шкіри може знадобитися ще й пластична операція по усуненню зайвих шкірних складок.