Степ-аеробіка для початківців: відео-уроки вдома

Багато вважають, що заняття фітнесом – це щось неймовірно важка і виснажлива, не дає абсолютно ніякого задоволення. Насправді це не так. Вони дійсно можуть бути нудними, але ви завжди можете підібрати вид активності, який буде для вас приємним, легким і надихаючим. Для багатьох людей джерел всього цього стали заняття степ аеробікою. Що ж являють собою ці заняття, і в чому полягає їх користь?

Особливості степ аеробіки

Уроки степ аеробіки були розроблені Джиною Міллер, чемпіонкою з бодібілдингу США. Саме вона включила базові вправи цього виду активності в свої щоденні тренування, маючи необхідність відновитися після перенесеної травми. Джина переконалася в ефективності такого спорту сама і продемонструвала її оточуючим. Степ аеробіка поділяється на такі основні види:

  • Power Step. Дає можливість пропрацювати м’язи всього тіла і одночасно впливає на серцево-судинну систему.
  • Dance Step. Кроки при цьому виді аеробіки складаються в танцювальні зв’язки та красиві рухи. Цей вид спорту дозволить вам худнути з задоволенням.
  • Step Interval. Таке тренування дозволить поєднати в собі кардіо і силові заняття. У поєднанні з дієтою це прекрасний спосіб спалити жир.

Степ аеробіка – це окремий вид аеробіки, що передбачає виконання вправ за допомогою спеціальної платформи. Слово «step» з англійської перекладається як «крок», що говорить про простоту занять, адже вони засновані саме на кроках – самих елементарних рухах.

Багато новачків, яких цікавлять вправи степ аеробіки, хочуть дізнатися, в чому ж переваги цього виду активності. Розглянемо їх докладніше:

  • Для того щоб почати займатися, вам не потрібні фінансові вкладення. Звичайно, потрібна спеціальна платформа, але її насправді можна замінити будь пластикової або дерев’яною лавою.
  • Базові кроки степ аеробіки доступні в домашніх умовах, і вони не зажадають безлічі простору. Вам не буде потрібно ціла кімната, в принципі, місця вистачить і на балконі.
  • Степ аеробікою можна займатися у себе вдома перед монітором комп’ютера, включаючи відео уроки степ аеробіки, з якими виконувати вправи буде просто навіть новачкові.
  • Цей вид активності вважається дуже ефективним в схудненні. Він допомагає спалити зайвий жир і одночасно зміцнити м’язи.
  • Даний фітнес добре впливає на загальний стан організму, особливо на серцево-судинну систему.
Дивіться також  Як прибрати целюліт з ляшек і сідниць: вправи і засоби боротьби

Фахівці сходяться на тому, що користь степ аеробіки для схуднення величезна. Пояснюється це високим рівнем навантаження, активним темпом і особливою хореографією. Година занять степ-аеробікою можна прирівняти до підйому на 1200 поверх.

Претензія до крокового фітнесу тільки одна – фігуру він не коригує. Тобто, він не підійде тим, хто хоче працювати тільки з конкретною зоною. Але при цьому степ аеробіка будинку чудово допомагає коректувати фігуру в загальному і підтримувати її в бажаній формі.

Так як темп занять досить швидкий, існують протипоказання до даного виду фітнесу. Це захворювання серця і судин, такі як аритмія, стенокардія. Також в цей список входять захворювання суглобів ніг, хвороби хребта, варикозне розширення вен або схильність до нього, підвищений артеріальний тиск, хронічні хвороби печінки або нирок. Зважаючи на все це, перед початком занять рекомендується проконсультуватися з фахівцем. В процесі виконання дуже важлива правильна техніка, яка допоможе уникнути травм.