Клітковина для схуднення: як правильно приймати і де міститься

Наскільки корисна клітковина для схуднення, як її правильно вживати без шкоди для здоровя. Який зміст у продуктах (таблиці). Рейтинг кращих біодобавок. Про харчових волокнах не чув тільки ледачий. Вони і кишечник прочищають, і рівень цукру контролюють, і сприяють зниженню ваги.

Наскільки корисна клітковина для схуднення, як її правильно вживати без шкоди для здоров’я. Який зміст у продуктах (таблиці). Рейтинг кращих біодобавок.

Про харчових волокнах не чув тільки ледачий. Вони і кишечник прочищають, і рівень цукру контролюють, і сприяють зниженню ваги. Ось тільки в продуктах їх міститься мізерно мало. Згідно зі статистикою, лише 5% сучасного міського населення отримує їх в достатній кількості. Звідси актуальна проблема ожиріння і зашлакованості організму.

Що таке клітковина

Клітковина — це харчові волокна, структурна частина рослини. Вона не засвоюється організмом, шлункові ферменти не можуть її переварити. Зате кишкова мікрофлора її відмінно переробляє і успішно виводить. Правда, це досить тривалий процес, і за ці 4-5 годин вона під впливом рідини розбухає і вбирає в себе токсини і шлаки, що скупчилися в ШКТ, тягнучи їх за собою. Принцип дії зрозумілий, але де ж її взяти?

По-перше, вона міститься в деяких продуктах рослинного походження. Правда, її там мало. По-друге, зараз можна підібрати біодобавки, які покривають необхідну добову норму харчових волокон в раціоні. Тому оптимальний варіант — придбати БАД в аптеці і використовувати його.

Це цікаво. Хочете побачити клітковину неозброєним оком? Візьміть апельсин і пропустіть його через соковижималку. А тепер загляньте в контейнер для макухи: цедра, перегородки, залишки насіння — все це і є харчові волокна в чистому вигляді.

Дивіться також  Дієта Крістіана Бейла для схуднення і набору ваги з програмою тренувань