Кардіо для схуднення: кращі комплекси вправ і програми тренувань

Чим корисні кардіо вправи для схуднення і здоровя в цілому, як правильно організувати тренування. Вибираємо кращі програми і найбільш ефективні комплекси. До недавнього часу вважалося, що саме кардіо є кращим видом тренувань для схуднення, так як працює на жиросжигание, а не на приріст мязової маси.

Чим корисні кардіо вправи для схуднення і здоров’я в цілому, як правильно організувати тренування. Вибираємо кращі програми і найбільш ефективні комплекси.

До недавнього часу вважалося, що саме кардіо є кращим видом тренувань для схуднення, так як працює на жиросжигание, а не на приріст м’язової маси. Але потім оприлюднили дані досліджень, в яких говорилося, що набагато краще сприяють зниженню ваги силові вправи — і всі дружно пересіли на «залізо», купивши абонементи в тренажерні зали. Незважаючи на це, аеробні навантаження продовжують перебувати на піку популярності, і багато залишаються вірними саме їм.

Що це таке

Кардіотренування — це вид фізичних навантажень, спрямованих на поліпшення роботи серцево-судинної і дихальної систем, а також витривалості. Використовуються не тільки для оздоровлення організму, але і для схуднення, так як здатні інтенсивно спалювати жирову прошарок.

Приклади: біг, стрибки на скакалці, берпи, скручування тулуба, плавання, ходьба. Є й такі вправи, які поєднують в собі кардіо і силові навантаження — ті ж віджимання або планка. Не варто їх розмежовувати і займатися виключно чимось одним: як показує практика, найбільшого результату можна домогтися, грамотно поєднуючи обидва види (про те, як це робити правильно, ми розповідали в окремій статті).

Незважаючи на критику, кардіо — досить ефективні тренування для швидкого схуднення, тому що дозволяють витрачати велику кількість калорій. На тлі правильного харчування або дієти з їх допомогою можна досягти відмінних результатів.

Дивіться також  Турбофит для схуднення: склад, як правильно приймати, протипоказання