Лікувальні вправи при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта – гімнастика для всіх

Шийно-грудний остеохондроз характеризується дистрофічними порушеннями в суглобових хрящах хребта. Терапія захворювання має бути комплексною, і вправи при остеохондрозі шийно грудного відділу хребта є важливою її складовою. Правильне лікування буде визначати успіх одужання.

Вправи при грудному остеохондрозі: користь

В більшості випадків причиною остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта стає недолік активності людини. Вправи при шийному і грудному остеохондрозі в поєднанні з профілактичними заходами допомагають не тільки усунути прояви хвороби, але і поліпшити стан людини в цілому. Правильна регулярна гімнастика дозволить досягти наступних результатів:

  • Збільшення рівня фізичної активності хворого;
  • Усунення гіподинамії;
  • Розслаблення м’язів;
  • Зміцнення м’язового каркаса.

Фізична активність допомагає ліквідувати застої в судинах, сприяє звільненню збуджених нервових корінців. Регулярне виконання комплексу знижує навантаження на хребет, що також благотворно позначається на стані пацієнтів. Допомагає гімнастика також поліпшити обмінні процеси, причому як в проблемних зонах, так і у всьому організмі людини.

Будь-які вправи повинні виконуватися тільки після консультації з фахівцем. Самодіяльність у цьому випадку може стати причиною загострення і ряду негативних наслідків.

Для забезпечення високого рівня ефективності лікувальної процедури необхідно дотримуватися ряду правил:

  • У процесі виконання вправ забороняються різкі рухи, оскільки вони можуть посилити симптоматику.
  • При загостренні патологічного процесу вправи при остеохондрозі грудного відділу хребта повинні бути простими.
  • Якщо в процесі виконання вправи з’являються больові відчуття, то в подальших сеансах його потрібно виключити з комплексу.
  • Навантаження треба підвищувати поступово.
  • Вправи, які провокують хворобливі відчуття, усуваються з програми не назавжди. Їм можна буде виконувати після закінчення певного періоду.

Якщо гімнастика при грудному остеохондрозі виконується правильно, вона дозволяє досягти значних результатів в лікуванні захворювання. Вже через кілька сеансів ви відчуєте, що дискомфорт знизився, і регулярне виконання вправ допоможе домогтися бажаних результатів.

Дивіться також  Біг вранці натщесерце - потрібно снідати перед ранковою пробіжкою