Лікувальні вправи при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта – гімнастика для всіх

Шийно-грудний остеохондроз характеризується дистрофічними порушеннями в суглобових хрящах хребта. Терапія захворювання має бути комплексною, і вправи при остеохондрозі шийно грудного відділу хребта є важливою її складовою. Правильне лікування буде визначати успіх одужання.

Вправи при грудному остеохондрозі: користь

В більшості випадків причиною остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта стає недолік активності людини. Вправи при шийному і грудному остеохондрозі в поєднанні з профілактичними заходами допомагають не тільки усунути прояви хвороби, але і поліпшити стан людини в цілому. Правильна регулярна гімнастика дозволить досягти наступних результатів:

 • Збільшення рівня фізичної активності хворого;
 • Усунення гіподинамії;
 • Розслаблення м’язів;
 • Зміцнення м’язового каркаса.

Фізична активність допомагає ліквідувати застої в судинах, сприяє звільненню збуджених нервових корінців. Регулярне виконання комплексу знижує навантаження на хребет, що також благотворно позначається на стані пацієнтів. Допомагає гімнастика також поліпшити обмінні процеси, причому як в проблемних зонах, так і у всьому організмі людини.

Будь-які вправи повинні виконуватися тільки після консультації з фахівцем. Самодіяльність у цьому випадку може стати причиною загострення і ряду негативних наслідків.

Для забезпечення високого рівня ефективності лікувальної процедури необхідно дотримуватися ряду правил:

 • У процесі виконання вправ забороняються різкі рухи, оскільки вони можуть посилити симптоматику.
 • При загостренні патологічного процесу вправи при остеохондрозі грудного відділу хребта повинні бути простими.
 • Якщо в процесі виконання вправи з’являються больові відчуття, то в подальших сеансах його потрібно виключити з комплексу.
 • Навантаження треба підвищувати поступово.
 • Вправи, які провокують хворобливі відчуття, усуваються з програми не назавжди. Їм можна буде виконувати після закінчення певного періоду.

Якщо гімнастика при грудному остеохондрозі виконується правильно, вона дозволяє досягти значних результатів в лікуванні захворювання. Вже через кілька сеансів ви відчуєте, що дискомфорт знизився, і регулярне виконання вправ допоможе домогтися бажаних результатів.

Дивіться також  Сушка для тіла дівчат в домашніх умовах: меню на тиждень (щодня)

Вправи при грудному остеохондрозі шийно: показання та протипоказання

За допомогою вправ ви можете значно поліпшити перебіг остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта та запобігти загостренню захворювання. Фахівці рекомендують виконувати фізкультуру тим людям, у яких підвищений ризик зрощення хребців, що можна пояснити руйнуванням міжхребцевих дисків. Показання до виконання вправ – наявність остеохондрозу шийно-грудного відділу хребта.

Хоча гімнастика при остеохондрозі шийно грудного відділу хребта дуже ефективна, врахуйте, що у неї є ряд протипоказань:

 • Заборонено виконувати вправи при важкому ступені короткозорості.
 • При підвищенні внутрішньоочного тиску також доведеться відмовитися від гімнастики.
 • Фахівці виділяють серед протипоказань до виконання вправ підвищений артеріальний тиск і аритмію серця.
 • Припинити виконання вправ потрібно при загостренні будь-якого захворювання.
 • Протипоказанням є гострі захворювання, що супроводжуються порушеннями загального самопочуття.
 • Сюди ж відносяться захворювання вестибулярного апарату.
 • Не проводиться лікувальна фізкультура при порушеннях в роботі нервової системи, що супроводжуються порушеннями координації рухів.
 • Якщо пацієнт нещодавно переніс хірургічне втручання в області хребта, то на період раннього відновлення доведеться відмовитися від фізичних навантажень.
 • Заборонена гімнастика при загостренні остеохондрозу шийно-грудного відділу.

Не потрібно намагатися відразу зробити максимальну кількість повторень. Навантаження треба підвищувати поступово.

Між прийомом їжі і виконанням лікувального комплексу повинно пройти не менше години. Якщо ви фізично втомилися, то краще трохи відпочиньте перед виконанням вправ. Навантаження переносяться пацієнтами по-різному, тому комплекс лікувальної фізкультури повинен підбиратися фахівцем індивідуально.

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі грудного відділу хребта: вправи

Знизити рівень прояву шийно-грудного остеохондрозу допоможе комплекс вправ, розроблений доктором Бубновським. Розберемо найбільш прості вправи для грудного відділу хребта при остеохондрозі, які можна виконувати незалежно від форми захворювання. Для проведення фізкультури вам потрібно прийняти положення стоячи:

 • Спочатку потрібно по черзі піднімати вгору кожне плече. Повторіть виконання вправи по 10 разів для кожного плеча.
 • Повертайте голову по черзі вправо і вліво. Зробивши один поворот, зафіксуйте голову на 10 секунд і поверніть голову в початкове положення.
 • Для наступної вправи потрібно задіяти руки. Суть його в нахилах голови до правого та лівого плеча. При цьому потрібно задіяти долоню, щоб протистояти нахилами голови. Це допоможе домогтися максимальної ефективності при виконанні вправи. В процесі виконання гімнастики контролюйте своє самопочуття. Якщо ви відчуваєте різкий біль або запаморочення, припиніть займатися.
 • Лікувальна фізкультура також включає в себе нахили голови вперед і назад. У положенні нахилу фіксуйте голову на кілька секунд.
 • Корисними будуть також кругові рухи плечима в кожну зі сторін. Для кожної повторюйте вправу по 10 разів.
 • Для виконання цієї вправи потрібно помістити долоні на спину нижче лопаток. Потім прогніться вперед і зафіксуйте положення на 10 секунд.
 • Для цієї вправи потрібно прийняти положення стоячи ноги на ширині плечей. Виконуючи його, нахиляйтеся в сторони і намагайтеся дотягнутися до коліна плечем.
Дивіться також  Правильна розминка перед бігом: вправи в картинках

Ці вправи при грудному остеохондрозі в домашніх умовах можуть виконуватися на будь-якій стадії остеохондрозу. Вони дуже прості, тому доступні для виконання в будь-якому віці.

Гімнастика при шийно-грудному остеохондрозі: спеціальні вправи

Лікування шийно-грудного остеохондрозу – досить трудомісткий процес. Для його прискорення і підвищення ефективності можна робити спеціальні вправи з гімнастичною палицею. Це просте пристосування допоможе зробити вправи більш різноманітними. Також воно буде благотворно впливати на перерозподіл навантаження. Універсальність і доступність цього предмета дозволяє робити вправи, як в гімнастичному залі, так і в домашніх умовах.

Гімнастична палиця при лікуванні остеохондрозу виконує ряд конкретних завдань. Вона дозволяє забезпечити розслаблення м’язів спини в проблемних зонах, підготувати організм до лікування медикаментами. Також вправи з палицею можуть виконуватися в профілактичних цілях.

При застосуванні для лікування остеохондрозу комплексу заходів хвороба може з часом зникнути зовсім. А гімнастична палиця допомагає підвищити ефективність вправ. Комплекс з її застосуванням буде наступним:

 • Прийміть положення стоячи, розташувавши ноги на ширині плечей. Тепер візьміться руками за обидва кінці палиці і витягніть їх вперед. Палицею виконуйте обертальні руху перед собою. Зробіть 10-12 рухів в кожну зі сторін.
 • Для другого вправи залишайтеся в тому ж положенні. Потримайте палицю в руках, намагаючись захопити її кінці. Руками виконуйте рухи, таким чином, щоб палиця перебувала в горизонтальному, то у вертикальному положенні. Повторити дії не менше десяти разів.
 • Наступне вправа спрямована на стабілізацію дихання. Для виконання його потрібно на глибокому вдиху підняти руки з гімнастичної палицею вгору, а на видосі – їх опустити.
 • Руки, в яких знаходиться гімнастична палиця, підніміть вгору. На вдиху зігніть тіло в попереку, на видиху – прийміть вихідне положення. Повторіть вправу близько семи разів.
Дивіться також  Біг для схуднення

Гімнастику з палицею потрібно виконувати тільки після проходження певної підготовки. Рухи повинні бути максимально акуратними, щоб попередити ризик травмування. Намагайтеся уникати різких рухів і поворотів, інакше це може спровокувати ще більшу пошкодження хребетного стовпа.

Гімнастика при остеохондрозі грудного відділу хребта дійсно демонструє високу ефективність. Перед її виконанням обов’язково потрібно проконсультуватися з фахівцем. Тільки він зможе адекватно оцінити ваш стан і підібрати комплекс, який принесе виключно користь. Важливо поєднувати гімнастику з іншими заходами терапії, показаними лікарем. Відіграє роль у лікуванні остеохондрозу правильне збалансоване харчування, насичене вітамінами. Може бути корисна йога, плавання.

Правильні комплекси вправ при остеохондрозі шийно-грудного відділу ви можете знайти на наступних відео.

Вправи при шийному отсеохондрохе на відео