Кунжутне насіння: користь і шкода, як приймати для здоров’я організму

Така оліїста культура, як кунжут, має давню історію. Колишні назви відомі нам з казок – пам’ятайте «симсим» і «сезам»? Кунжутне насіння неймовірно корисні, хоча знають про це далеко не все. Сьогодні вони застосовуються як в кулінарії, так і в косметології або медицині. Розберемося, чим корисно кунжутне насіння, і як можна його приймати.

Склад кунжутного насіння

Така рослина, як кунжут уперше було помічено у Південній Африці. Дещо пізніше почалося його культивування на Далекому Сході, середній Азії та Індії. До речі, за кордоном область застосування кунжуту набагато ширше, ніж у нас. У Росії його більшою мірою застосовують для приготування десертів: козинаків, халви, грильяжу і так далі, посипання здоби. Але не всі знають, наскільки велика користь цих непоказних насіння, а якби знали, то напевно застосовували б його значно ширше.

Користь кунжутного насіння багато в чому пояснюється його багатим складом. Половина його – це цінне кунжутне масло. Також міститься сезамін, який може запобігти численні захворювання, в тому числі, значно знизити ризик онкології. Цей компонент зменшує холестерин в крові, так само як і бета-ситостерин, якого в кунжуті теж багато.

Присутні у складі вітаміни (А, Е, С, групи В), мінерали (кальцій, калій, залізо, магній, фосфор). Вони сприяють загальному оздоровленню організму, підвищують імунітет. Інші цінні речовини в складі кунжутного насіння – лецитин і фітин, нормалізують мінеральний баланс. Також корисний фітостерини, який підвищує імунітет і значно знижує схильність до застуд. Завдяки йому ж в рази знижується ризик ураження атеросклерозом, а при наявності зайвої ваги цей компонент допомагає ефективніше з ним боротися.

Речовина тіамін у складі нормалізує обмін речовин, покращує роботу центральної нервової системи. Вітамін РР нормалізує травлення , благотворно впливає на роботу кожного органу шлунково-кишкового тракту. 100 грам насіння кунжуту містить 560-570 ккал.

Дивіться також  Суп для схуднення для товстунів: як приготувати низькокалорійні жиросжигающие супчики