Скільки калорій в сир сулугуні, пармезан, маскарпоне, з цвіллю

Сир – універсальний продукт кисломолочного бродіння, який широко використовуються в кулінарії. Його застосовують для приготування закусок, супів, десертів і других страв. Існує багато видів сиру і всі вони по-своєму смачні і корисні. Але любителям цього продукту потрібно знати, скільки калорій в сирі, тому що вживаючи його часто і у великих кількостях, легко можна набрати зайві кілограми.

У кожного виду сиру своя калорійність:

  • Сир сулугуні містить у собі 288 ккал на 100 грам. Він багатий мінералами: фосфор, кальцій, магній, залізо і вітаміни: С, А, С, групи В; тваринним білком і жиром. Він сприяє зміцненню кісткової системи, підвищенню гемоглобіну, регуляції нервово-психічних процесів, поліпшення стану шкіри і підвищення захисних сил організму.
  • Енергетична цінність російського сиру дорівнює 360 ккал. У ньому міститься велика кількість білка, вітаміни: А, групи В, РР, Д, С і мікроелементи: кальцій, фосфор. Цей сир сприяє уповільненню роботи кишечника, це властивість корисно для людей, у яких часто виникають проноси. Він покращує обмінні процеси в організмі, зміцнює кістки і зуби, покращує стан волосся і шкіри.
  • Пармезан – досить калорійний сир. У ньому міститься 390 ккал. У його склад включені: білки, амінокислоти, вітаміни (А, групи В, Д) і мінеральні речовини (кальцій, натрій, магній, цинк, сірка). Завдяки такому складу відбувається підтримання дітородної функції, поліпшення обмінних процесів, профілактика анемії, зміцнення імунітету, зміцнення кістково-суглобового апарату.
  • Калорійність сиру з цвіллю дорівнює 354 ккал на 100 грам. До його складу входить: білок, фосфор, кальцій, залізо, вітаміни А, групи В, С, Д, Е і РР, амінокислоти. Він сприяє підвищенню гемоглобіну, зміцнення скелета, підвищення імунітету і поліпшення обмінних процесів. Цвіль сприятливо впливає на стан кишечника. Але його не можна вживати у великій кількості, оскільки може розвинутися дизбактеріоз, а у дівчат, які страждають частим виникненням молочниці, може викликати рецидив захворювання.
Дивіться також  Двадцатидневная дієта

Існує кілька видів сиру з цвіллю:

– з білою цвіллю (брі і камамбер): цвіль присутній у сиру тільки зовні;

– з червоною цвіллю (рокамадур, ліваро, эпуасс та інші): у процесі приготування сиру використовується вино для додання цвілі червоного кольору;

– з блакитною пліснявою (рокфор, дор блю, горгонзола): цвіль знаходиться всередині сиру, це досягається шляхом введення цвілі голками в сирну масу.

  • Маскарпоне дуже калорійний сир, в ньому міститься 410 ккал. Це дуже ніжний і смачний продукт, який використовують для приготування різних десертів. У ньому міститься велика кількість корисних речовин: вітаміни (А, С, РР, Д, групи В), мінеральні речовини (залізо, магній, кальцій, натрій, фосфор), багато жирів і амінокислот.

Він корисний для росту і відновлення кісткової тканини, підвищення імунітету, нормалізації кровотворного процесу. Він є хорошим антидепресантом і допомагає зняти збудження з нервової системи. Допомагає при стресах, безсонні, депресії.

Будь сир – це досить калорійна їжа, вживати яку під час дієти можна, але в обмеженій кількості, тому що у сиру багатий склад і корисні речовини, які в даний період просто необхідні. Однак віддавати перевагу все ж варто сиру з найменшою калорійністю, щоб не нашкодити фігурі.

Сир дуже корисний, особливо для вагітних і годуючих жінок, зростаючого організму дітей, людям з остеопарозом, атеросклероз, анемію. Його необхідно включати в раціон у період одужання, так як він сприяє зміцненню організму в цілому.

Відмовитися від нього стоїть при наявності гастриту з гіперсекрецією, виразки шлунка, гострого панкреатиту.

Відео по темі статті