Лікувальна гімнастика при цукровому діабеті 2 типу на відео

Діабет — досить серйозне захворювання, яке необхідно лікувати комплексно. Медикаментів і дієти для підтримки гарного самопочуття може бути недостатньо. Також потрібна правильна гімнастика при діабеті. Дозована навантаження сприяє оздоровленню організму і сприяє усуненню негативного впливу таких факторів, як порушення метаболізму, малоактивний спосіб життя і неправильний раціон.

Чим корисна гімнастика при діабеті

Доведено, що люди, які займаються спортом, менше схильні до захворювань і вікових недуг, у них краще обмін речовин, більше життєвих сил. За умови регулярних занять людина може легше звикнути до свого режиму і зможе контролювати перебіг захворювання.

Майже будь-яка гімнастика при діабеті 2 типу підвищує чутливість клітин по відношенню до інсуліну і благотворно впливає на якість крові. Лікувальна фізкультура в даному випадку спрямована на наступне:

 • Запобігання патологій серця і судин.
 • Нормалізація рівня цукру в крові при діабеті другого типу і поліпшення засвоєння інсуліну при першій його ступеня.
 • Благотворний вплив на функціонування серця і дихальної системи.
 • Поліпшення працездатності.
 • Усунення зайвої ваги.
 • Зміцнення м’язів.

Навіть сама проста зарядка при діабеті другого типу допомагає активізувати білковий обмін, прискорити процес розщеплення жирових запасів. При першому типі захворювання існує ряд обмежень на фізичну активність. Комплекс вправ повинен підбирати лікар, враховуючи особливості перебігу захворювання та індивідуальні характеристики організму.

Гімнастика для хворих на діабет 2 типу: основні правила

Займатися спортом при діабеті можна і потрібно, але важливо робити це правильно. Важливо, щоб гімнастика для хворих на діабет 2 типу базувалася на наступних правилах:

 • Попередньо спільно з фахівцем потрібно скласти правильну програму тренувань і чітко її дотримуватися.
 • Починати рекомендується з невеликих навантажень, поступово їх підвищуючи. Для того щоб звикнути до гімнастики, потрібно 2-3 тижні.
 • Не треба доводити себе до перевтоми і відчуття слабкості в колінах. Займатися треба в задоволення.
 • Якщо ви відчули симптоми гіпоглікемії, такі як слабкість, сильний голод, тремтіння кінцівок, зробіть паузу і з’їжте трохи глюкози.
 • Заняття повинні бути тривалими. Чергуйте види навантажень. Врахуйте, що не можна всі види спорту. Наприклад, легкий біг навряд чи вплине на підвищення глюкози, але ось кроссфіт або підняття важких предметів може принести шкоду.
 • Важливо готувати організм до навантажень. Обов’язково пам’ятайте про розтяжки. Ранкову гімнастику при діабеті рекомендується починати з водних процедур — розітріть шию і плечі змоченим в прохолодній воді рушником. Це допоможе прискорити обмінні процеси і поліпшити кровообіг.
 • Якщо ви працюєте на сидячій роботі і ведете малоактивний спосіб життя, намагайтеся кожні пару годин робіть п’ятихвилинні перерви. Якщо ви відчуваєте часті болі у м’язах або суглобах, зверніться до невролога. Він, можливо, порекомендує апаратний масаж або фізіотерапію.
 • Найкраще займатися вранці. Їсти рекомендується за пару годин до тренування або через півтори години після неї.
 • Фізична активність при цукровому діабеті повинна призначатися з урахуванням самопочуття хворого. Ряд видів спорту мають протипоказання. Так, при діабетичній стопі протипоказані танці, біг та інші активні види спорту, які передбачають підвищені навантаження на ноги. Якщо у вас є ускладнення на очі, не можна піднімати великі ваги.
 • Перший час рекомендується займатися з тренером або партнером, який знає про захворювання, і при погіршенні самопочуття зможе надати допомогу.
 • Потрібно мати при собі прилад, що вимірює рівень цукру в крові та препарати для зниження цукру. Це також важливо, якщо ви відправляєтеся в подорож.
Дивіться також  Вправи від болю в спині - гімнастика для хребта

Перш ніж починати виконувати вправи, обов’язково пройдіть комплексне обстеження і переконайтеся у відсутності протипоказань.

Комплекс вправ

Вправи від цукрового діабету можуть бути різними. Крім гімнастики фахівці наполягають на користь не надто інтенсивного плавання, радять більше ходити, використовувати плавні і розмірені вправи пілатесу та йоги. Також може бути корисна водна аеробіка, лижі, ролики, велосипед.

Закінчивши заняття, приймайте прохолодний душ або виконуйте обтирання. Починайте з води кімнатної температури і поступово знижуйте градус. Рухатися потрібно від периферії до серця.

Тепер розглянемо комплекс фізичних вправ при діабеті 2 типу:

 • Починати гімнастику треба з розминки. Починайте з голови і закінчуйте стопами. Важливо якісно опрацювати основні суглоби: шию, плечі, таз, гомілки і стопи. Завдяки розминці м’язи розігріваються, тіло готується до навантажень. Потім протягом декількох хвилин просто походіть на місці.
 • Випади. Вихідна позиція — стоячи з прямою спиною, ноги на ширині плечей. Зробіть крок вперед, згинаючи другу ногу в області коліна, поверніться у вихідне положення. Виконати по п’ять разів для кожної ноги.
 • Погойдування на шкарпетках. Встати прямо, ноги звести разом. Тепер потрібно підняти п’яту лівої ноги і носок правої, після змініть положення. Повторити вправу десять разів. Після встаньте на носочки і виконуйте плавні перекати ноги з носка на п’ятку. Повторити 8-10 разів.
 • Підйоми тулуба. Потрібно лягти на спину, руки схрестити на грудях. Витягнути ноги. Тепер плавно сядьте, намагаючись не відривати від підлоги стопи і не згинати коліна. Далі потрібно підтягнути коліна до грудей, затриматися в такому положенні на п’ять секунд і поверніться у вихідне положення. Повторити десять разів.
 • Прогин спини. Вихідна позиція — лежачи на спині. Зігніть в колінах ноги, руки розташуйте вздовж корпусу. Рахуючи від 1 до 10, плавно піднімайте сідниці максимально високо, фіксуючи тіло на п’ятах і лопатках, потім, також плавно опуститеся. Повторити вісім разів.
 • Махи ногами. Треба встати, упираючись стопами в підлогу і долонями. Виконуйте почергові махи лівою і правою ногою, тримаючи при цьому рівновагу. Повторити по десять разів для кожної з ніг.
 • Розтяжка. Потрібно сісти на підлогу, ноги розвести максимально широко. Вам потрібно взяти пластикову пляшку і постаратися відкотити її від себе максимально далеко, животом прогинаючись до підлоги. Тепер виконайте по кілька нахилів корпусу до кожної нозі, затримуючись в нижньому положенні на 5-7 секунд.
 • Нахили. Потрібно сісти на підлогу, ноги схрестити «по-турецьки», піднести руки до скронь і зігнути їх в ліктях. По черзі нахиляйтеся в кожну сторону, намагаючись ліктями торкнутися підлоги. Виконати по п’ять разів для кожної сторони.
 • Розслаблення. Треба встати, поставити ноги на ширину плечей, нахилитися до підлоги і постаратися розслабитися, виконуючи покачивающие рухи руками з боку в бік. Потім зупиніться, спробуйте торкнутися долонями до підлоги. Виконайте кілька пружних рухів і плавно поверніться у вихідне положення.
Дивіться також  Вправи при грижі шийного відділу хребта - відео гімнастика для шиї

Виконуйте ці вправи регулярно. Вони допоможуть контролювати перебіг захворювання, поліпшать самопочуття і загальний тонус організму.

Особливості харчування при діабеті 2 типу

При діабеті дуже важливий правильний режим харчування. Він буде будуватися за тією ж схемою, що і для інших людей, що займаються спортом, але важливо вибирати продукти виключно з низьким і середнім глікемічним індексом. До раціону має входити нежирне м’ясо і риба, молочна продукція, свіжі фрукти і овочі. За 2-3 години до виконання вправ рекомендується використовувати збагачений вуглеводами спортивне харчування.

Рівень глюкози до початку гімнастики повинен становити 4-8 ммоль на літр. При завищення цього показника порушується метаболізм. Організм в даному стані швидко втомлюється, і ефективність заняття падає. Крім того концентрація вище 12 ммоль/літр є небезпечною. Цукор в крові рекомендується вимірювати не менше 2-3 разів за тренування. Показник його може постійно змінюватися. Важливо серйозно ставитися до будь-яких змін організму. Якщо ви відчули погіршення самопочуття, краще закінчите гімнастику раніше. Помилка багатьох — виключення з раціону вуглеводів з метою запобігання гіперглікемії. Це знижує продуктивність тренувань і стає причиною посттренировочной гіперглікемії при зниженні рівня адреналіну в крові.

Інша небезпека — посттренировочная гіпоглікемія, яка може проявитися через 5-12 годин після навантаження, найчастіше вночі. Потрібно дати організму насититися глюкозою і постійно контролювати показання приладу.

Перед вживанням будь-якого спортивного харчування, спортивних і харчових добавок, потрібно обов’язково проконсультуватися з вашим лікарем.

Заведіть собі тренувальний щоденник. Це допоможе контролювати те, як організм реагує на навантаження. Записуйте туди дату всіх тренувань, вид та інтенсивність вправ, час заняття і обов’язково рівень глюкози в крові. При необхідності вводити інсулін фахівець повинен скоригувати дозування з урахуванням навантажень і методику введення інсуліну (ін’єкційно або за допомогою помпи).

Дивіться також  Присідання з Неумывакину: відео-вправи і опис системи

Пропонуємо подивитися відео з вправами при діабеті 2 типу.

Вправи при діабеті 2 типу на відео