Лікувальні вправи при сколіозі хребта в домашніх умовах (лфк)

Сколіоз — досить поширене захворювання, що є супутником багатьох людей зважаючи на особливості сучасного способу життя. Одна з ефективних заходів терапії – це гімнастика при сколіозі, допомагає нормалізувати стан. Розглянемо, що вона собою представляє і як її виконувати.

Вправи при сколіозі хребта: особливості

Навряд чи хоч одне сучасне ліки може замінити лікувальну фізкультуру. Регулярно виконується комплекс вправ при сколіозі допомагає впоратися з такими завданнями:

  • повернути мишам силу і пружність, сформувати міцний м’язовий каркас хребта;
  • усунути з м’язів патологічне напруження;
  • попередити прогресування захворювання, зупинивши збільшення кута викривлення хребта;
  • поліпшити роботу серця і судин, нормалізувати дихання;
  • знизити або прибрати повністю бічні викривлення хребта.

Зважаючи на це лікувальна гімнастика при сколіозі є ключовим методом консервативного лікування, і це визнається ортопедами і верберологами всього світу. Комплекси вправ можуть використовуватися як єдиний метод терапії при початкових стадіях патологічного вигину хребта. Також вони обов’язково застосовуються в лікуванні 3 і 4 стадії сколіозу.

Сколіоз дуже часто розвивається під час інтенсивного росту дитини. У цей період сегменти хребта ще дуже нестабільні, і фізичний вплив на них має бути дуже обережним і максимально професійним. В іншому випадку можливий серйозної шкоди, а саме збільшення кута викривлення, защемлення внутрішніх органів, порушення роботи серця і дихальної системи.

Щоб вправи дали зрозуміти, потрібно підбирати з урахуванням того, в якому з відділів хребта розвиваються порушення. Їх потрібно робити регулярно, а попередньо навчити техніці повинен інструктор.

Дивіться також  Зарядка при остеохондрозі шийного відділу хребта в домашніх умовах - кращі вправи