Ліпосакція: види, як роблять, реабілітація після операції, наслідки

Що являє собою ліпосакція: особливості проведення процедур, показання та протипоказання, плюси і мінуси. Який вид краще вибрати в тій чи іншій ситуації. Згідно зі статистикою, ліпосакція є однією з найпопулярніших процедур пластичної хірургії.

Що являє собою ліпосакція: особливості проведення процедур, показання та протипоказання, плюси і мінуси. Який вид краще вибрати в тій чи іншій ситуації.

Згідно зі статистикою, ліпосакція є однією з найпопулярніших процедур пластичної хірургії. Якщо в 2006 році нею скористалися близько 403 500 чоловік, то в 2011 році ця цифра зросла до 1 268 300, а в 2016 — до 4 356 000. Прогресія очевидна. І якщо до недавнього часу операція проводилася переважно в США, то сьогодні це відбувається в багатьох країнах.

Все більша і більша кількість людей замислюються про даному способі корекції фігури. Він дозволяє не сідати на суворі дієти і не виснажувати себе тренуваннями в залі. Відлежало на столі кілька годин — і майже миттєво талія стала вже, сідниці — більш підтягнутими і пружними, зникли складки на стегнах. Тим більше, що сучасні методики постійно удосконалюються. Пора розібратися, що це таке і чи варто скористатися подібною послугою.

Сутність процедури

У класичному розумінні медичного терміна ліпосакція — це пластична операція, що дозволяє штучним шляхом усунути певний відсоток жирових відкладень з проблемних місць. Вона проводиться за допомогою скальпеля (для порожнинних надрізів), канюлею (для мікро-проколів) і різної апаратури і приладів.

Однак сучасні методики пропонують пацієнтам позбутися від жиру безопераційним шляхом. Розщеплення апоцитов виробляється під впливом лазера, ультразвуку або ліполітіков, але утворилася емульсія не витягується під час процедури, а протягом кількох наступних днів самостійно виводиться за допомогою лімфатичної системи. При цьому ні надрізи, ні проколи на тілі не роблять.

Існують різні думки на той рахунок, відносяться такі інноваційні технології до ліпосакції. Більшість лікарів пропонують використовувати для цього більш коректний термін — ліполіз. І він більше належить до апаратної косметології, ніж до пластичної хірургії.

Так що для отримання миттєвого результату проводиться ліпосакція жиру в класичному розумінні цього терміна. Але за це доведеться розплачуватися тривалим реабілітаційним періодом, травматичністю, больовими відчуттями. Якщо хочете все це применшити — вибирайте ліполіз, але пам’ятайте, що за ефективністю він програє.

Етимологія. Термін «ліпосакція» сходить до латинського слова «lipos», що означає «жир», і англійського «suction», що перекладається як «відсмоктування».

По сторінках історії

Спочатку ліпосакція дуже сильно відрізнялася від тієї процедури, яку пропонує сучасна пластика. Незабаром їй виповниться ось вже 100 років, і в своєму розвитку і вдосконалення вона пройшла чималий шлях.

1921 рік — перша спроба, проводив французький хірург Сharles Dujarier: видалив жирові відкладення на ногах гінекологічної кюреткой; операція пройшла невдало, була сильно зачеплена магістральна артерія, що призвело до ампутації ноги і забуття цієї методики.

1960 — хірурги Schuudde і Wilkinson (Німеччина) застосували техніку вакуумної аспірації для видалення жиру через порожнинні розрізи; все закінчилося утворенням обширних гематом.

1970 — хірурги Arpad Fischer і Giorgio Fischer вперше застосували вакуумну канюлю — це був революційний прорив в пластичної хірургії, але проблема утворення гематом вирішена так і не була.

1983 — хірурги Fournier і Illouz (Франція) запропонували вводити під шкіру безпосередньо перед операцією рідина, яка б перетворювала апоциты в пухке місиво і емульсію, яку можна з легкістю вивести з організму; на основі цієї ідеї Кляйн (США) розробив спеціальний розчин для цього.

1992 — Michele Zocci (Італія) створив препарат для ультразвукової липопластики.

1997 — в Бельгії була винайдена вібраційна (вібро-ротаційна) технологія корекції фігури, яка відрізнялася скороченням часу, відведеного на операцію, так як руйнування апоцитов відбувалося вдвічі швидше колишнього.

2000 — розробка вібраційної канюлі.

2002 — патент на перші лазери.

Такий шлях еволюції пройшла ліпосакція, що дозволило їй стати популярною і ефективною процедурою.

Ось це новини! Цікаве відкриття не так давно опублікували бразильські вчені. В ході багаторічних досліджень вони прийшли до висновку, що ліполіз в зоні живота через 7-8 місяців призводить до того, що в цій галузі подальше утворення вісцерального жиру відбувається в 2 рази швидше, ніж раніше. Для підтвердження результатів проводяться додаткові дослідження.

Види

На сьогоднішній день в залежності від застосовуваних методик і апаратури існують різні види ліпосакції.

В залежності від порушення цілісності шкірного покриву

Є операційна та безопераційна ліпосакції — їх відмінності та особливості були приведені трохи раніше в таблиці. До останньої відносяться лазерна, ультразвукова, ін’єкційна процедури і криолиполиз.

В залежності від техніки виконання

Сьогодні в пластичній хірургії ручна ліпосакція активно витісняється апаратної. Перша передбачає вчинення всіх маніпуляцій виключно вручну: проводиться місцевий наркоз, робиться розріз скальпелем, жирова тканина вирізають і забирається з-під шкіри, потім — класичне накладання швів. Це дуже траматичная порожнинна операція з безліччю наслідків і ускладнень.

Поява спеціалізованих апаратів дозволило зробити її цілеспрямованої і повністю контрольованою процедурою. А найголовніше — зменшити травматичність і небезпека.

Залежно від оброблюваних зон

 • Абдомінопластика — корекція живота;
 • Брахиопластика — рук;
 • Глютеопластіка — сідниць;
 • Маммопластика — грудей;
 • Феморопластика — стегон.

В залежності від застосовуваних апаратів і препаратів

Найбільша класифікація, яка включає безліч видів.

Vaser (Васер)

VASER ліпосакція — це апаратна малоінвазивна корекція фігури ультразвуком. Жирові розщеплені клітини видаляються відразу ж за допомогою хірургічних маніпуляцій. Міні-проколи знижують біль і неприємні відчуття. В системі VASER запатентовані і активно використовуються титанові зонди та атравматичні канюлі. Вона апробована в багатьох країнах світу. Необхідний спеціальний апарат.

Ультразвукова установка VASER Lipo

Ін’єкційна

Інші назви процедури — мезодиссолюция, хімічна ліпосакція. Проблемну ділянку обколюють ін’єкціями ліполітіков. Це спеціальні розчини, які руйнують жирові клітини до емульгованого стану. Найчастіші компоненти таких препаратів:

 • L-карнітин;
 • амінокислоти;
 • бензопирон;
 • вітаміни;
 • гіалуронова кислота;
 • гормони;
 • лідокаїн;
 • пептиди;
 • сульфаміди;
 • екстракти рослин.

Великою популярністю користуються такі брендові препарати для ін’єкцій, як:

 • Adipo Forte, Dermastabilon, Ampeloslim (Іспанія);
 • Aqualyx, Revital Celluform (Італія);
 • Skinasil (Росія).

Ін’єкційна ліпосакція рекомендується для усунення яскраво вираженого целюліту і ліпом. Хороша тим, що проводиться швидко (в кабінеті пробудете не більше 20 хв), додаткові процедури не потрібні. Однак ліполітікі нерідко провокують розвиток сильної алергії.

Дивіться також  Фортранс для очищення кишечника: інструкція по застосуванню, ефективність

Ультразвукова кавітація

По проблемній ділянці тіла лікар водить спеціальними манипулами. Вони створюють хвилі, що проникають в тканини і утворюють в них кавери — бульбашки, швидко і хаотично рухаються в рідинному середовищі. Стикаючись, вони вибухають і провокують розрив знаходяться поруч з ними жирових клітин. Нерви, судини та інші тканини залишаються непошкодженими.

Відбуваються зміни в жировій тканині при ультразвукової кавітації

Ультразвукова кавітація рекомендована насамперед тим, кому за 35, так як не тільки усуває жирові відкладення, але ще й підтяжку шкіри забезпечує. Але при цьому вона абсолютно непотрібна і навіть небезпечна для корекції овалу обличчя, другого підборіддя і брылей. І це далеко не єдиний мінус: вона вимагає обов’язкове проведення додаткового лімфодренажного масажу. І по часу може тривати до 4 годин.

Лазерний ліполіз

Апоциты руйнуються під цілеспрямованим впливом тонкого променя світла. Він пошкоджує їх мембрани, відбувається їх розрив і звільнення тієї самої емульгованої рідини. На проблемній ділянці закріплюються лазерні діоди, які зв’язуються з провідником під шкірою пацієнта — він вводиться туди заздалегідь.

Лазерний ліполіз рекомендований насамперед жінкам, у яких утворився жир в області живота після пологів.

Криолиполиз

Може значитися в прайсах як криолипосакция або холодна ліпоскульптура. Проблемну ділянку охолоджується, і жирові клітини, які не витримують низьких температур, руйнуються. Це єдина процедура ліпосакції, дозволена при ожирінні. Є у неї і особливу протипоказання, крім загального списку, — це синдром Рейно. Мінуси в тому, що вона доставляє дискомфорт, дорого коштує і доступна далеко не у всіх містах. Ускладнення не зовсім типові: порушення кровообігу та обмороження.

Принцип дії кріоліполіза

Радіочастотна (RF)

Апаратна ліпосакція, яку проводять з допомогою унікального пристрою Body Tite — електрохірургічного інструменту. Всі налаштування виставляються через комп’ютер. Прилад підключається до високочастотного генератора. Під час процедури біполярні насадки виробляють струм, який впливає на апоциты.

Один електрод вводиться під шкіру, нагріває, поступово розплавляючи, жирову тканину. Другий у цей час знаходиться над шкірою і дозволяє регулювати потужність виробляються электроволн. Під його впливом верхній шар епідермісу активно скорочується і піддається істотній підтяжки. Так що RF-ліпосакція володіє ще і омолоджують властивостями.

Апарат Body Tite дозволяє коригувати практично всі проблемні зони, так як в його арсеналі присутні різні насадки:

 • Body Tite — це радіочастотна обробка рук, живота, грудей, сідниць, стегон;
 • Neck Tite — корекція обвисаний на шиї і подвійного підборіддя;
 • Face Tite — скульптурування чіткого овалу обличчя, робота зі щоками.

Досить ефективна процедура, але багато хто просто не наважуються мати справу з електричним струмом.

Тумесцентная (вакуумна)

У 1985 році хірург Джеффрі Кляйн (США) зі своїм напарником Патріком Лиллисом спростили ліпосакцію. Перед відкачуванням жиру стали просочувати апоциты особливим розчином. В результаті вони набрякали і ставали крихкими. Далі йшла чергу вакууму, який перетворював їх в емульсію. Її дуже легко викачували з організму через канюлі.

Проведення тумесцентной ліпосакції

Тумесцентный розчин Кляйна складається з наступних компонентів:

 • лідокаїн – забезпечує знеболювання;
 • хлорид натрію сприяє розбухання і розрідженню апоцитов;
 • эпинефирн або адреналін – не допускають великої крововтрати, знижують ризик розвитку неприємних наслідків, підсилюють дію лідокаїну;
 • антибіотики (вводяться в розчин Кляйна не завжди) – запобігають інфікування тканин.

Тумесцентная ліпосакція стала справжнім відкриттям в пластичній хірургії. Вона дозволила проводити операцію швидше і безболісніше.

Вібраційна

Жирова емульгованих рідина всмоктується через вібруючі канюлі. Це дає одну значну перевагу: з допомогою такого інструменту пухка жирова тканина розбивається за лічені хвилини. Дійсно, проводиться така операція з часу набагато швидше, ніж всі інші.

В залежності від методу виведення зруйнованих жирових клітин

Штучна ліпосакція передбачає вилучення пошкоджених і емульгованих апоцитов через спеціальні канюлі — відкачування відбувається за допомогою вакууму.

Природна обмежується лише розщепленням апоцитов під шкірою. А залишають організм вони самостійно — виводяться лімфатичною системою і нейтралізуються печінкою. На цей процес йде кілька днів, іноді затягується, що загрожує загальною інтоксикацією і порушеннями в роботі печінки.

Залежно від способу руйнування жирових клітин

Суха ліпосакція, на відміну від мокрої, не передбачає застосування спеціального фізрозчину для більш швидкого розщеплення жирових клітин. Апоциты виводяться через канюлі у своєму первісному вигляді, хоча це дуже болісно, травматично і не завжди ефективно.

В умовах такого різноманіття видів пацієнти залишаються у виграші. Адже завжди можна підібрати ту методику, яка підходить під особливості здоров’я, статури і особисті переваги. Хтось боїться скальпеля — може скористатися безопераційним технологіями. У кого-то протипоказання для кріоліполіза — можна вибрати ультразвук або лазер.

З іншого боку, завжди виникає питання, яка ліпосакція краще, і тут однозначної відповіді бути не може. Безоперационниє методики, безсумнівно, відрізняються меншою травматичністю, але програють в ефективності і кількості відкачуваного жиру. Через канюлю можна витягнути з-під шкіри до 5 л, а лазер і ультразвук січуть всього по 0,5 л за сеанс. У всіх є свої недоліки і переваги.

Насамперед варто прислухатися до рекомендацій хірурга, до якого ви записалися на прийом. Тільки він може об’єктивно оцінити стан вашого здоров’я і професійно порадити той чи інший метод. Хоча тут будьте також уважні: іноді лікар рекомендує скористатися тією технологією, яку він практикує сам, а не ту, яка б підійшла вам краще інших за індивідуальними параметрами.

Це цікаво. Американський хірург пропонує створювати так звані «банки жиру», заморожуючи віддалену підшкірну клітковину, щоб пацієнти потім могли використовувати її для різних косметичних процедур. Жир попередньо очищається, змішується зі складом для консервації і охолоджується рідким азотом до -192 °С. Процедура не безкоштовна: вартість зберігання 250 см3 матеріалу — $900 за перший рік зберігання, за $200 — за наступні.

Свідчення

Кожен вид ліпосакції володіє власними списками показань і протипоказань. Наприклад, ожиріння опиняється під забороною для всіх методик, крім кріоліполіза. А ультразвук не можна застосовувати для боротьби з жировими відкладеннями на обличчі. Тому такі дані потрібно дивитися кожної процедури окремо.

Дивіться також  Трави для очищення організму: списки, рецепти, правила застосування

Хоча існують типові випадки, в яких лікар порадить вам звернутися до такого способу корекції фігури:

 • гіпергідроз;
 • в’яла, обвисла шкіра;
 • бажання жінок збільшити груди, попу, водночас зменшивши розміри талії;
 • жирові відкладення, обумовлені сидячим способом життя або віковими уповільненим метаболізмом;
 • корекція недоліків інших пластичних операцій, проведених не так давно і виявилися невдалими;
 • липомастия у чоловіків;
 • ліпоми;
 • ліпофілінг;
 • необхідність ідеального тіла, продиктована професійною діяльністю або хобі: це стосується моделей, танцюристів, спортсменів та інших публічних людей;
 • обрюзглость тіла;
 • післяпологовий період;
 • расплывшийся контур обличчя, брилі, друге підборіддя;
 • скульптурування гарного м’язового рельєфу, створення кубиків на животі;
 • бажання мати модні і спокусливі ямочки на попереку;
 • целюліт.

Всі ці випадки — привід для того, щоб звернутися в клініку естетичної медицини. Головне — пам’ятати, що ця операція не є черговою панацеєю для схуднення. Вона всього лише коригує пропорції фігури, бореться з проблемними ділянками тіла. Так, певне зниження ваги буде, але воно не буде таким значним і стійким, як, наприклад, після тижневої дієти або декількох місяців занять в тренажерному залі.

Протипоказання

Знову-таки потрібно уточнювати ці списки для кожного конкретного виду. У безопераційних їх буде набагато менше, у хірургічних — більше. Найчастіше серед них виявляються такі хвороби та стани:

 • алергія на компоненти застосовуваних препаратів;
 • вагітність;
 • варикоз, тромбофлебіт, проблеми зі згортанням крові;
 • ВІЛ, гепатит;
 • вік до 18 і після 60;
 • гіпертонія;
 • захворювання сечової системи;
 • кардіостимулятор, імплантати;
 • лактація;
 • лімфома;
 • лихоманка;
 • будь-які хвороби в стадії загострення;
 • менструація;
 • ожиріння;
 • онкологія;
 • прийом ліків, що розріджують кров;
 • психічні розлади;
 • цукровий діабет;
 • системні захворювання;
 • ендокринні порушення;
 • епілепсія.

Вивчаючи протипоказання, потрібно мати на увазі один важливий момент. Вони бувають абсолютними, тобто категоричними, коли лікар 100% відмовить у процедурі. До таких належить, наприклад, вагітність, так як завжди є ризик нашкодити плоду. А є відносні заборони, коли потрібен індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Приміром, у даному списку значиться варикоз. Але якщо проводиться корекція грудей або рук, дане захворювання перешкодою не буде, так як не зачіпає ноги. А в іншій ситуації операцію можуть провести навіть при розширених венах, якщо патологія не ускладнена тромбофлебітом. Так що з приводу протипоказань завжди потрібна консультація спеціаліста.

Плюси і мінуси

Ліпосакція залишається максимально затребуваною процедурою як серед жінок, так і серед чоловіків, з причини її ефективності. Це її головний козир. Хоча недоліків набереться побільше, ніж переваг.

Переваги:

 • велика різноманітність методик;
 • можливість корекції важкодоступних і делікатних ділянок тіла;
 • ліфтинг-ефект: підтяжка складок, повернення шкірі колишньої пружності та еластичності;
 • створення плавних, красивих контурів тіла, відповідно до побажань замовників;
 • сполучуваність з масажем;
 • видалення наперед обумовленої кількості жиру.

Недоліки:

 • швидке повернення жиру при недотриманні принципів правильного харчування відсутності рухової активності;
 • високі ціни;
 • ризик ускладнень;
 • безліч протипоказань;
 • необхідність в декількох процедурах;
 • місцева анестезія і навіть загальний наркоз;
 • непередбачуваність результатів, яка тягне за собою невдоволення пацієнтів та їх негативні відгуки;
 • відсутність гарантованого ефекту схуднення, так як мета процедури — корекція окремих частин тіла за рахунок видалення зайвого жиру;
 • тривалий і складний реабілітаційний період.

Ефективність — головне достоїнство ліпосакції, заради чого люди йдуть під скальпель і канюлі. Однак висока вартість і ризик ускладнень багатьох змушують відмовлятися від неї і віддавати перевагу менш дорогим і травматичним — всіляким антицелюлітні обгортання, масажам, пресотерапії і т. д.

Підготовчий етап

Тепер, нарешті, настав час дізнатися, що ж чекає пацієнта, який наважився на ліпосакцію. Почати доведеться задовго до того, коли вам призначать дату операції, — приблизно за місяць. Після першого звернення в клініку вам запропонують пройти часткове медичне обстеження для виявлення протипоказань та оцінки загального стану організму. Потім буде консультація з хірургом і підготовка до корекції в домашніх умовах. Про все — по порядку.

В лабораторних умовах

 • Аналізи крові: загальний, біохімічний, коагулограма, вміст глюкози та електролітів, на ВІЛ, RW, на групу крові та її резус-фактор.
 • Загальний аналіз сечі.
 • Електрокардіограма, розшифрована не автоматично апаратом, а кардіологом, і його висновок.
 • Флюорографія.
 • Рентген органів, розташованих в безпосередній близькості до файла, що оперується ділянці.
 • Медичні укладення низки вузьких спеціалістів (залежно від ситуації і стану здоров’я — пульмонолога, кардіолога, флеболога звичайного, не пластичного хірурга) і остаточний вердикт терапевта.
 • Консультація хірурга

 • Виявлення проблемної ділянки та необхідності липофилинга. Позначаються зони ліпосакції: обличчя (щоки, друге підборіддя), шия, груди, стегна (їх внутрішня і зовнішня частини), руки або живіт.
 • Вибір методики.
 • Інформація про те, як проходить процедура.
 • Попередження про можливі ризики і необхідності реабілітаційного періоду.
 • Рекомендації для підготовчого періоду, мета яких — полегшення проведення операції та мінімізація ризиків у подальшому.
 • В домашніх умовах

  За 2 тижні до процедури:

 • Відмовитися від куріння.
 • Припинити прийом будь-яких ліків.
 • Пити по 2 літри звичайної води в день.
 • Довести ІМТ до норми (за допомогою правильного харчування і занять спортом).
 • Не засмагати.
 • Уникати набряклості, обмеживши споживання солі.
 • Постійно бути на зв’язку зі своїм лікарем і повідомляти йому про всі зміни в самопочутті.
 • В день операції:

 • Прийняти з ранку душ.
 • Сходити в туалет.
 • Нічого не їсти.
 • Зібрати на всяк випадок речі, якщо після операції вас залишать на стаціонарі (зазвичай таке буває після загального наркозу).
 • Чим точніше будуть виконані лікарські приписи, тим успішніше пройде операція. Пам’ятайте: від підготовчого етапу залежить у подальшому виникнення ускладнень.

  Як роблять?

  Багатьох лякає безпосередньо сама процедура. Щоб впоратися з власними страхами і сумнівами, можна заздалегідь відстежити весь її хід, вивчивши протокол або подивившись відповідне відео.

  Дивіться також  Препарати для чищення печінки: ефективність, рейтинг кращих, огляд популярних

  Салонна процедура

 • Нанесення спеціальним маркером на тіло розмітки для корекції: позначення зон, які потрібно обробити і з яких потрібно відкачати жир. Якщо паралельно замовлений ліпофілінга, заодно проводиться позначення ділянок, куди віддалений після ліпосакції жир потрібно буде транспортувати. В іншому випадку він викидається.
 • Обробка проблемної зони дезинфікуючим розчином. Місцева анестезія або загальний наркоз.
 • Робляться надрізи або проколи. Деякі технології припускають на даному етапі інфільтрацію. Це введення під шкіру тумесцентного розчину.
 • Іноді на шкіру наноситься гель — охолоджуючий, знеболюючий або виконує роль провідника (для струму, ультразвуку тощо).
 • Проводиться фрагментація, тобто обробка жирових клітин. При безопераційних методиках включається необхідна апаратура і лікар працює з її насадками.
 • Ліпосакція в класичному розумінні цього поняття завжди закінчується аспірацією — це видалення зруйнованих і емульгованих жирових клітин через проколи і надрізи з допомогою канюлею. Однак багато сучасні методики залишають їх в організмі, щоб вони виводилися природним шляхом через печінку і лімфатичну систему.
 • Накладаються шви. Ділянка обробляється дезінфікуючим розчином.
 • Домашня процедура

  Зараз багато говорять про те, що роблять ліпосакцію в домашніх умовах, чим невимовно дивують і кваліфікованих фахівців, і багатьох обивателів. Що означає таке заява?

  По-перше, відбувається розширення медичного поняття на побутовому рівні: під ліпосакцією багато передбачають будь-які процедури з корекції фігури, коли організується боротьба з жировими відкладеннями в проблемних місцях. А їх досить багато:

  • обгортання;
  • масаж по скульптурированию тіла;
  • антицелюлітні креми;
  • таласотерапія і т. д.

  Проте всі ці процедури не мають ніякого відношення до ліпосакції, яка є операцією. Вони навіть під поняття ліполізу не підходять, так як не розщеплюють жирові клітини, а спрямовані передусім на прискорення метаболічних процесів. І все-таки ліпосакцію в домашніх умовах провести можна. Як?

  По-перше, якщо придбати портативні косметичні прилади (ультразвуковий, лазерний, вакуумний) та навчитися ними користуватися. Так, вони програють в ефективності салонним професійним апаратів, однак і не так травматичні.

  По-друге, деякі ризикують і йдуть далі. Зараз ін’єкційні ліполітікі знаходяться у вільному продажу. Їх можна купити в будь-якій аптеці, замовити в Інтернеті. Найвідчайдушніші разживаются ними і курсами обколюють проблемні ділянки. Слід відразу обмовитися, що процедура дуже небезпечна і часто призводить не до корекції фігури і спалюванню жиру, а на лікарняному ліжку. Наслідки — від гематом по всьому тілу до сепсису.

  Реабілітаційний період

  Дуже важливий етап — реабілітація після ліпосакції. Операція — серйозне втручання в організм, навіть якщо вона проводилася на рівні підшкірно-жирової клітковини. Тому завдання пацієнта спільно з хірургом — прискорити відновлення тканин і уникнути неприємних наслідків.

  Необхідно виконувати наступні рекомендації:

  • берегтися від простудних та інших захворювань;
  • уникати набряків;
  • не засмагати;
  • не займатися активними видами спорту;
  • не курити;
  • не відвідувати сауну, басейн, пляжі, солярії;
  • не приймати гарячі ванни;
  • не пити медикаменти;
  • при ліпосакції сідниць і стегон не можна сидіти;
  • регулярно носити компресійну білизну;
  • дотримуватися дієти: обмежити вживання солі і цукру, прибрати на час з раціону випічку, алкоголь, кава, фастфуд, все жирне, мариноване, копчене.

  Якщо пацієнт залишається в стаціонарі (при виниклих ускладненнях або занадто великому обробленій ділянці), він стикається з необхідністю проведення наступних заходів:

  • інфузійна терапія;
  • масаж;
  • знеболюючі ін’єкції;
  • встановлення дренажів;
  • фізіопроцедури.

  На стаціонарі пацієнти зазвичай залишаються на 3-5 днів, залежно від їх стану. Дотримання рекомендацій для реабілітаційного періоду, в домашніх умовах необхідно забезпечити протягом 2-3 тижнів. Для безопераційних методик цей етап скорочується до 2-3 днів, так як не вимагає загоєння шкірного покриву після проколів і надрізів.

  Наслідки

  Ще один момент, якого бояться багато пацієнтів, — це наслідки ліпосакції. Тут потрібно налаштувати себе на наступне: побічні ефекти — неминучі, і з ними потрібно змиритися. Це тимчасове явище, природна реакція організму на втручання ззовні. Всі вони контрольовані, лікар порадить, як позбутися від них за 2-3 дні (застосовуються протинабрякові мазі, знеболюючі препарати, ранозагоювальні креми тощо).

  Але якщо операція була невдала (причини можуть бути різними: збій в роботі апаратури, неправильно підібраний препарат, непрофесіоналізм лікаря, індивідуальні особливості організму, які не були виявлені на етапі підготовки, недотримання санітарно-гігієнічних норм і протипоказань), можуть виникнути ускладнення. У такому разі без медичного втручання та лікування не обійтися.

  Побічні ефекти:

  • біль в місцях надрізів, проколів;
  • гематоми;
  • гіперемія;
  • свербіж, висип, подразнення;
  • неприємні відчуття, дискомфорт;
  • набряки можуть не проходити кілька місяців, що дуже лякає пацієнтів і заважає об’єктивно оцінити результат;
  • зниження чутливості, оніміння шкіри.

  Ускладнення:

  • алергічні реакції на застосовувані препарати, які можуть закінчитися анафілактичним шоком;
  • анемія;
  • горби, вузликові утворення під шкірою, нерівності на її поверхні;
  • гіперпігментація відноситься саме до ускладнень, а не до побічних ефектів, так як ніякими мазями не усувається — знадобиться серія додаткових процедур (наприклад, ультразвук);
  • інфікування, запалення, сепсис;
  • некроз;
  • загострення тромбофлебіту;
  • пошкодження прилеглих тканин або внутрішніх органів;
  • підвищення температури;
  • постін’єкційні крововиливу;
  • серома;
  • тромбоз;
  • фіброз;
  • емболія.

  Якщо лімфатична система і печінка не впораються з виведенням великої кількості емульгованих апоцитов з організму, вони почнуть його поступово отруювати. Так що головне ускладнення безопераційних методик інтоксикація, яку можна розпізнати за такими симптомами:

  • біль, що віддає в праве підребер’я;
  • гнильний запах з рота;
  • запаморочення;
  • пожовтіння білків очей;
  • нудота;
  • тухла відрижка.

  Ліпосакція — одна з найбільш ефективних і популярних процедур по корекції фігури на сьогоднішній день. Існує велика кількість методик з відкачування жиру, з яких потрібно вибрати ту єдину, що виявиться максимально безпечної і нетравматичной для вас. Хороша клініка, досвідчений і професійний хірург, точне дотримання всіх лікарських приписів — тільки ці чинники можуть стати гарантією успішно проведеної операції.