Магніти для схуднення: принцип дії, пропоновані вироби і правила їх носіння

Варто використовувати для схуднення магніти, вбудовані в прикраси, обручі, пояси і пластирі: думка вчених про користь магнітотерапії. Особливості їх застосування. Щорічні обороти магнітної продукції, яка позиціонується як лікувальна, перевищують $5 млрд.

Варто використовувати для схуднення магніти, вбудовані в прикраси, обручі, пояси і пластирі: думка вчених про користь магнітотерапії. Особливості їх застосування.

Щорічні обороти магнітної продукції, яка позиціонується як лікувальна, перевищують $5 млрд. Її важко назвати інноваційної: Гіппократ (I ст. до н. е..), Парацельс (XVI ст.), Франц Антон Месмер (XVIII ст.), а також тибетські ченці широко використовували магніти для полегшення станів при різних захворюваннях. Сьогодні їх пропонують тим, хто мріє позбутися зайвої ваги, не вдаючись до виснажуючим дієт і виснажливих тренувань. Хтось ставиться до них скептично, хтось є прихильником магнітотерапії. Кому вірити? Купувати чи ні ці прилади, спокушають своєю невисокою ціною і нібито приголомшливими результатами? Розбираємося.

Про магнітотерапії

Магніти можна не тільки замовити через інтернет-магазини, але і придбати в аптеках. Це говорить про те, що вони мають відповідні сертифікати і все-таки надають лікувальний ефект. Дійсно, в Росії, як і в багатьох країнах світу, магнітотерапія визнана однією з галузей медицини і відноситься до фізіотерапії. Вона використовується в державних лікарнях і приватних клініках.

Але допомагають магніти для схуднення? Щоб розібратися, доведеться звернутися за допомогою до фізики і думку ВООЗ.

Сумнів перше

В медицині активно використовуються змінні і постійні магнітні поля в безперервному або імпульсному режимах. Імпульси можуть бути різної частоти, тривалості і форми. Вони застосовуються в діагностиці (МРТ) та ортопедії.

Однак магніти для схуднення засновані на дії зовсім іншого магнітного поля — статичного. Воно позбавлене тієї ефективності, якою володіють вищеописані. Результати численних досліджень суперечливі: одні стверджують, що воно слабо, але все-таки впливає на хімічний склад крові і клітин; інші показують, що воно взагалі ніяк не контактує з тілом людини. Прихильники наводять у приклад тибетських ченців, які прикладали магніти до активних точок, щоб позбутися від болю, і Клеопатру, яка носила браслет, зберігає красу і стрункість.

Так чи інакше, але в порівнянні з перемінними і постійними магнітними полями, використовуваними в фізіотерапії, статичний позбавлена їхнього лікувального ефекту, тому його відносять до альтернативних методів медицини.

Сумнів друге

Магнітотерапія — розвивається галузь медицини, яка підлягає щорічним науковим дослідженням. І якщо в Росії їх результати дозволили використовувати її офіційно, то ВООЗ вже давно відкрито заявила про своє негативне ставлення до неї. Обґрунтування: інформації про можливі наслідки впливу на здоров’я статичних магнітних полів не достатньо для висновків про їх безпеку.

Ще більш критично ставиться до них FDA. В США на рівні законодавства категорично заборонено продаж і реклама будь-яких медичних пристроїв на їх основі. Американські вчені називають магнітотерапію псевдонаукою, а механізм її дії — фантастичним.

Так що купувати магніти для схуднення чи ні — рішення суто індивідуальне. Ті, хто схильний до самонавіяння, може сподіватися на ефект плацебо. Досягнуто результатів і ті, хто постарається використовувати разом з ними й інші методи боротьби із зайвими кілограмами (дієти, спорт). У всіх інших випадках підсумок носіння подібних приладів непередбачуваний.

З миру — по нитці. Придворний лікар Єлизавети I (королеви Англії) полегшував перебіг артриту, який її мучив, з допомогою магнітів.

Як діють

Незважаючи на всі сумніви, чи існує наукове пояснення, принципу дії магнітів.

Дивіться також  Чищення печінки народними засобами в домашніх умовах: кому, коли, як?

Статичне магнітне поле здатне виробляти електричні струми, які впливають на тканини:

 • змінюють фізико-хімічні властивості клітинної рідини;
 • активізують білковий обмін;
 • перетворять швидкість різних процесів;
 • роблять клітинні мембрани більш проникними.

Під прицілом виявляються імунні, нервові і обмінні процеси в тканинах. Це і намагалися використовувати у своїх розробках виробники магнітів для схуднення. Вони стверджують, що їхні прилади здатні:

 • поліпшувати обмін речовин (його роль в схудненні), забезпечуючи корекцію ліполізу, що призводить до спалювання жирів на проблемних місцях та зменшення обсягів тіла;
 • збільшувати здатність гемоглобіну переносити кисень (відомий жіросжігателя) до тканин у великих кількостях;
 • змусити лімфатичні судини інтенсивно скорочуватися, результат — активне виведення шлаків і токсинів;
 • зменшити набряклість;
 • нормалізувати стан кровоносних судин і нервових волокон (підвищення їх опору зовнішніх подразників і зменшення вироблення кортизолу сприяють схудненню).

Враховуючи досвід тибетських ченців, виробники магнітів для зниження ваги використовують акупунктуру. Нібито стимуляція певних точок їх приладами призводить до бажаного результату. Так, сережка у вусі впливає на зону, що відповідає за насичення. Кільця на пальцях дозволяють схуднути в різних місцях: на безіменному — в талії і спині, на середньому — у боках і животі і т. д.

Працює чи ні настільки незвичайне змішання принципів магнітотерапії і стародавніх східних практик, можна дізнатися лише після носіння таких приладів на собі. Карколомних результатів не обіцяють навіть самі виробники, а ось схуднення по 1-2 кг за тиждень теоретично можливо.

По сторінках історії. Лікувальні властивості магнітного поля активно займався австрійський лікар Франц Антон Месмер. Його співвітчизник і сучасник, великий композитор Моцарт був знайомий з його роботами захоплювався ними настільки, що оспівав їх у своїй опері «Cosi fan tutte» («Так чинять всі»).

Види

Широкий асортимент магнітів для схуднення задовольнить запити і чоловіків, і жінок.

Магнітний браслет

Найбільш затребувані на сьогоднішній день прилади. Їх популярність пояснюється різними причинами:

 • можна носити постійно, знімаючи тільки на ніч;
 • створюють магнітне поле, набагато більший по потужності тих, що виробляють кільця і сережки;
 • крім схуднення, призупиняють в організмі процеси старіння, позбавляють від безсоння, усувають набряки і навіть підвищують настрій і працездатність.

З брендів найбільшою популярністю користується стильний браслет з магнітами Luxury Magnetdiet (спільне виробництво Росії і Японії). Трохи поступається продажу бренд Power Balance, незважаючи на недавній скандал навколо їх товару. Були проведені незалежні дослідження, які не підтвердили їх медичного ефекту. Після цього компанія була продана китайським виробникам, які продовжують випускати стильні прикраси з медичного силікону і турмаліну з вбудованими магнітами.

Магнітні сережки

Вважаються найбільш ефективними, так як надіваються на вухо, де знаходяться 4 найважливіші точки. Їх стимуляція:

 • пригнічує апетит;
 • нормалізує травлення;
 • знімає нервову напругу;
 • покращує кровообіг;
 • активізує обмінні процеси.

Якщо вуха проколоті, можна придбати сережки, якщо немає — магнітні кліпси.

Магнітні кільця

На руку

Кільця для носіння на руках маскуються під звичайні ювелірні прикраси, так що ніхто не дізнається, що ви худнете з їх допомогою. Виготовляються найчастіше з міді, рідше — з силікону. Їх дія залежить від того, на якому пальці вони носяться:

 • на мізинці — зменшення обсягів стегон і сідниць;
 • на безіменному — схуднення талії і спини;
 • на середньому — спалювання жиру на боках і животі;
 • на вказівному — формування красивого рельєфу рук;
 • на великому — корекція повного особи, усунення брылей і другого підборіддя.
Дивіться також  Сироїдіння: як скласти меню для початківців спортсменів і тих, що худнуть

Виробники не забороняють і навіть рекомендують носити відразу кілька кілець на різних пальцях, якщо хочеться досягти комплексного схуднення всього тіла. Їх можна зрозуміти: їм треба продати якомога більше товару. Ви ж, наважуючись на такий крок, подумайте: якщо магнітне дію насправді така могутня, що здатна змінювати біохімічну структуру клітин, то відразу кілька таких приладів можуть призвести до збою, а не нормалізації обмінних речовин і роботи організму.

На ногу

Силіконове кільце з магнітом можна надягати на великі і вказівні пальці ніг. Прозорість і м’якість матеріалу дозволяють не відчувати його навіть у взутті і не викликають дискомфорту. Механізм приводиться в дію під час ходьби з-за динамічного навантаження — стимулюються активні точки. У цьому місці вони відповідають за:

 • прискорення метаболізму (про способи розгону метаболізму в домашніх умовах ми розповідали в окремій статті);
 • поліпшення травлення;
 • нормалізацію синтезу тироксину — гормону, що відповідає за обмін речовин;
 • блокування апетиту.

Магнітний пластир

Ті, хто не любить носити прикраси, може придбати пластир з магнітом. Він може кріпитися на різні проблемні ділянки тіла, але найчастіше випускається для пупка.

У її склад нерідко входять екстракти трав, які посилюють ефект. У різних виробників набір рослин різний: від полину до фіалки. Магнітне поле впливає на акупунктурні точки, що знижують апетит, прискорюють метаболізм і нормалізують травлення. Його рекомендують носити для схуднення в області стегон і живота.

Магнітний пояс

Їх воліють носити чоловіки. Під одягом вони непомітні, а додаткові функції розширюють спектр їх дії. Такі пояси містять у собі вбудовані масажні елементи, генератори струму, мініатюрні магніти і електромотори, представляючи собою досить складний пристрій. Зате вони:

 • значно підсилюють кровотік, завдяки масажному ефекту;
 • зменшують обсяги талії;
 • попутно полегшують стан при остеохондрозі і радикуліті;
 • позбавляють від целюліту;
 • підвищують м’язовий тонус;
 • відновлюють пружність шкіри.

Магнітний обруч

З таким спортивним снарядом схуднення точно гарантовано, навіть якщо не вірити в дію магнітного поля:

 • під час кручення хулахуп спалюється чимало калорій + опрацьовується зона боків і живота (як і скільки потрібно його крутити можна прочитати тут);
 • магніти виступають в якості обважнювачів — збільшується навантаження на підшкірну жирову клітковину, яка поступово розсмоктується;
 • ну і вплив на акупунктурні точки у цій зоні, як стверджують виробники, теж призводить до схуднення.

Незважаючи на те, що обруч з магнітами забезпечує максимальне зниження ваги, якщо порівнювати з іншими подібними приладами, список протипоказань для його застосування теж більш широкий. Не можна його використовувати в післяпологовий період, при будь-яких проблемах з хребтом, травмах і шкірних захворюваннях.

Це цікаво. Тибетські ченці використовують магніти насамперед для стимуляції мозку, прикладаючи їх до голови. На їхню думку, вони покращують пам’ять і розумові процеси.

Як носити

Різними видами магнітів потрібно вміти користуватися, щоб у підсумку вони виконали своє завдання. Кожен виробник вносить в інструкції свої нюанси, але в цілому правила їх застосування зводяться до наступних.

Дивіться також  Низькокалорійні продукти для схуднення: рейтинг, таблиці, рецепти страв

Сережки і кліпси

 • Носити не більше 6 годин на день (мінімум — півгодини).
 • Курс схуднення — 6 тижнів, далі двотижневий інтервал і повтор курсу.
 • Кільця

 • Максимальна тривалість носіння в перший день — не більше 3 годин.
 • Потім кожен день збільшують її на 1 годину, доводячи до 10 годин.
 • Починаючи з другого тижня, цей показник зменшується до 8 годин і залишається незмінним до необхідного зниження ваги.
 • Ефективність та комфорт носіння магнітних прикрас залежить від правильного вибору. На мідь шкіра може відреагувати контактним дерматитом, тому краще взяти силікон, хоча він виглядає не так красиво. Купуючи кільця, майте на увазі, що вони повинні щільно облягати палець, але не натирати його.

  Обручі

  Можуть бути різної ваги, тому їх потрібно правильно підібрати, інакше навантаження виявиться занадто великий і нашкодить м’язів і органів:

  • обруч, що важить в межах 1 кг — для початківців зі слабкою фізичною підготовкою;
  • близько 1,5 кг — для тих, хто вже раніше крутив хулахуп з обважнювачами;
  • 2,5 кг — для спортсменів.

  Не можна допускати зіткнення обруча з голим тілом, крутити його потрібно в спортивному костюмі. Час — від півгодини до 1 години. Частота — до 6 разів на тиждень. Перед тренуванням рекомендується зробити легку розминку. В перші дні з незвички можуть відчуватися м’язові болі. Якщо вони тривають більше тижня, від такого способу схуднення доведеться відмовитися і проконсультуватися з лікарем.

  Пластир

 • Обробити вологою серветкою пупок, витерти бавовняним рушником.
 • Зняти з пластиру захисну смужку, акуратно, уникаючи сморщиваний, наклеїти на 0,5 см вище пупка.
 • Тривалість носіння — 12 годин.
 • Зняти, прийняти душ, надіти за такою ж схемою новий пластир.
 • Тривалість носіння — 28 днів.

  З історії. Згідно стародавніх манускриптів, цариця Клеопатра, дійсно, постійно носила на руці магнітний браслет, вірячи, що саме йому вона зобов’язана своєю красою і вічною молодістю.

  Протипоказання

  Незважаючи на те, що дія магнітів на тіло людини досі викликає суперечки в наукових колах, медики попереджають, що воно може нести з собою і шкоду. При наявності серйозних захворювань їх вплив на хворі органи може погіршити стан. Тому подібне схуднення має ряд протипоказань:

  • цукровий діабет;
  • онкологія;
  • серцево-судинні захворювання;
  • гіпертиреоз;
  • вагітність;
  • туберкульоз;
  • проблеми будь-якого роду з шлунком;
  • алергічні реакції, контактний дерматит;
  • гострі інфекційні процеси різного походження;
  • присутність в тілі електронних імплантатів.

  Магніти — цікаві прилади, обіцяють зниження ваги без зусиль при їх регулярному носінні. Проте деякі виробники все-таки роблять застереження в інструкціях до них, що для посилення ефекту необхідно нормалізувати або обмежити харчування, а також збільшити рухову активність. З такими побажаннями стає зрозуміло, за рахунок чого відбуватиметься схуднення.