Метод Шичко для схуднення: в чому полягає аутотренінг і як вести щоденник

Наскільки ефективний метод Шичко для схуднення: наукові принципи, що лежать в його основі. Вивчаємо правила ведення щоденника перед сном з прикладами записів. Якщо вам потрібно скинути не більше 5-6 кг, але цьому заважає відсутність сили волі і жалість до себе, зверніть увагу на метод Шичко.

Наскільки ефективний метод Шичко для схуднення: наукові принципи, що лежать в його основі. Вивчаємо правила ведення щоденника перед сном з прикладами записів.

Якщо вам потрібно скинути не більше 5-6 кг, але цьому заважає відсутність сили волі і жалість до себе, зверніть увагу на метод Шичко. Це психолого-педагогічний підхід до схуднення, який дозволить організувати свій розпорядок дня і стримати бажання щодо їжі.

Про автора

Автор методу — Геннадій Андрійович Шичко. Відомий радянський фізіолог, народився в 1922 році в Мінській області. Брав участь у Великій Вітчизняній війні, був політпрацівником і командиром. У Сталінградській битві був поранений в обидві ноги, його комісували і дали інвалідність.

Геннадій Андрійович Шичко

Геннадій Андрійович не опустив руки. Будучи інвалідом, закінчив Ленінградський університет, став психологом, захистився як кандидат біологічних наук. Все життя працював в Інституті експериментальної медицини. Написав багато дослідницьких робіт, як психологічно вилікуватися від алкогольної та нікотинової залежності. Розробив аутотренінг для схуднення та позбавлення від хвороб, який допоміг багатьом людям відновити нормальну вагу і здоров’я. Помер у 1986 році.

Сьогодні метод Шичко отримав широке поширення. В умовах постійного цейтноту сучасним людям не вистачає часу на тренажерні зали, тому все частіше вони звертаються до подібних аутотренингам.

Сутність

За методом Шичка, схуднення відбувається за рахунок самонавіювання під час ведення щоденника. У нього записуються всі промахи в харчуванні за день, які були зроблені, а також програмуються дії на завтра.

Багатьом така система здається дивною, і вони обходять її стороною. Але не потрібно забувати, що її автор — не тільки психолог, але і фізіолог, кандидат біологічних наук. Він, як ніхто інший, знав, про що пише. Його роботи побудовані на наукових принципах, а не взяті зі стелі.

В ході своїх особистих дослідних робіт Р. А. Шичко з’ясував, що:

 • Всі люди соціально-психологічно запрограмовані на переїдання (аналогічно з шкідливими звичками).
 • Вони не винні в цьому — їх так виховали, вони потрапили в таке середовище, стали заручниками якихось життєвих ситуацій.
 • Записи, зроблені за півгодини до сну, діють на підсвідомість в кілька разів могутніше, ніж вдень або просто сказані і почуті слова.
 • Поки людина спить, помилкові програми, записані на ніч, в його підсвідомості руйнуються за рахунок самонавіювання.
 • Дивіться також  Як відмовитися від мяса і стати вегетаріанцем: 5 простих кроків

  Саме ці відкриття Шичко поклав в основу свого методу схуднення. Головну роль у ньому відіграє щоденник, який потрібно вести щодня і обов’язково — перед сном.

  Як вести щоденник

  Основні правила

  Протягом дня робіть уривчасті, короткі записи, нотатки про те, як ви харчувалися.

  Приклад: «Вранці не встигла поснідати», «В обід об’їлася», «На вечерю дозволила собі надто жирний шматок м’яса», «Увечері перед телевізором не помітила, як знищила пачку чіпсів» і т. д.

  За 60-30 хв до сну треба відкласти всі справи, відкрити зошит і записати туди вже більш докладно всі недоліки в харчуванні, допущені за день, але тільки з самоаналізом, з урахуванням тих нотаток, які ви вели.

  Цілком можливо використовувати гаджети для ведення електронного щоденника. Але Шичко розробляв свій метод для зниження ваги саме з урахуванням детального прописування своїх думок (тоді комп’ютерні технології були ще в зародковому стані). Якщо хочете домогтися результатів, в точності дотримуючись вчення фізіолога, варто згадати уроки правопису і купити кулькову ручку.

  Не потрібно від себе нічого приховувати. Наїлися на ніч дивлячись, зірвалися — все докладно записуйте. Ви ж це робите не для публіки, а для своєї підсвідомості.

  Структура щоденних записів

  Детальний звіт по харчуванню за сьогодні

  Подібні записи робляться наступним чином:

  • 07.00 — сніданок: встигла наспіх проковтнути лише чашку кави на голодний шлунок замість повноцінного прийому їжі;
  • 11.00 — ланч: напилася з колегами чаю з купою шоколадних цукерок, хоча взяла з собою з дому для перекусу банан і т. д.

  Тобто потрібно написати свій реальний вчинок і порівняти його з тим, що планувалося зробити для схуднення.

  Самоаналіз

  Після детального звіту потрібно зробити докладний висновок про те, яким було ваше харчову поведінку сьогодні. Записи можуть бути наступними:

  • «Я молодець, всі намічені цілі виконала, ні з’їла нічого зайвого»
  • «Я не змогла харчуватися правильно, тому що плани зірвала поїздка (або чаювання з колегами)»
  • «Потрібно навчитися їсти менше солодкого» і т. д.
  Дивіться також  Очищення організму рисом: ефективність, методики, рецепти

  Плани на завтра

  Після цього з урахуванням сьогоднішніх помилок потрібно сформулювати мету на завтра. Але не варто розписувати її на 10 пунктів. Щодня ви повинні долати по 1 бар’єру. Наприклад: повноцінно поснідати (краще відразу скласти меню), відмовитися від чаювання з колегами, не їсти нічого солодкого, обмежити вживання солі, прибрати з раціону ковбасу. Причому результати повинні зберігатися і в майбутньому.

  Приклад:

  • Вчорашня мета — утриматися від морозива.
  • Мета на сьогодні — виключити страви з майонезом і кетчупом.
  • Мета на завтра — не їсти перед сном.

  Це не означає, що єдиною завтрашньої завданням стане відмова від вечірнього прийому їжі. До неї додаються всі ті цілі, які ви ставили перед собою до неї. Якщо сьогоднішній план-мінімум не досягнуто, ви можете перенести його на завтра або, якщо він поки для вас занадто складний, відкласти на час.

  Самонавіювання

  Шичко стверджував, що це головна частина методу, яка працює на підсвідомість під час сну. Тут потрібно обов’язково похвалити себе за найменші досягнення протягом дня і дати психологічну установку на схуднення: я зможу, я доб’юся, у мене все вийде. Причому рекомендується записувати це з закритими очима.

  Останнє, що ви повинні зробити, лягаючи в ліжко, — прочитати тези-самонавіювання і заснути з думками про них.

  Термін схуднення за методом Шичка — не менше 10 днів, коли повинні проявитися перші результати.

  Приклад записів одного дня

  «Не змогла відмовитися від вечірньої яєчні з беконом, хоча весь день дотримувалася графіка і правильного харчування»

  «Це сталося тому, що протягом дня намагалася їсти потроху і до вечора розігрався сильний апетит, який не змогла придушити. Це дуже шкідливо, тому що вночі шлунок повинен відпочивати і все, що я з’їла, відкладеться на талії. Можливо, треба збільшити розмір порцій на полуденок і вечерю. Але в іншому я молодець»

  «Мета на завтра — обов’язково відмовитися від їжі перед сном»

  «Як би важко мені не було, я відучуся від звички наїдатися на ніч і зможу стримати свій апетит, щоб схуднути і стати стрункою і красивою»

  Що потрібно робити попутно

  Шичко вважав, що насамперед для схуднення потрібні дві речі — правильне харчування і мотивація. Що ви будете записувати в щоденник? Що з’їли за день 5 гамбургерів і випили 2 літра Коли? Щоб він працював, спочатку потрібно нормалізувати харчування:

  • прибрати з раціону шкідливі продукти;
  • є по годинах;
  • ставити міні-цілі на кожен день і домагатися їх із збереженням колишніх результатів;
  • пити багато води;
  • зменшити розміри порцій;
  • знизити добову калорійність.
  Дивіться також  Чому зростає живіт у жінок: головні причини

  Поступове зміна харчових звичок разом з впливом на власну підсвідомість обов’язково дадуть ефект схуднення на 4-5 кг за місяць. Шичко особливу увагу приділяв цим цифрам, вважаючи їх оптимальними для організму. Дієти, які обіцяють більше зниження ваги, він називав шкідливими з точки зору фізіології і настійно рекомендував відмовитися від них.

  Є онлайн-тренінги схуднення за методом Шичка, на які завжди можна записатися і пройти весь курс у професійно складеною програмою. Там пропонуються більш докладні анкети для ведення щоденника, які підказують, як його правильно оформляти. Індивідуальний підхід до кожного звернувся збільшує ефективність аутотренінгу.

  Якщо хочете дізнатися про нього більш докладно, прочитайте книгу В. В. Дроздова «Геннадій Шичко і його метод для схуднення». В ній доступною мовою розписано, як правильно вести щоденник, які думки можна записувати, а від яких варто відмовитися. Приклади, наведені автором, напевно надихнуть вас скористатися цією незвичайною системою.

  З психологічними причинами переїдання можна ознайомитися, прочитавши нашу статтю.