Міфи і правда про вегетаріанство: факти, докази, спростування

Розвінчуємо міфи про вегетаріанство: вся правда про цієї ідеології і її системі живлення. Спростування побудовані на основі наукових фактів і прикладів з життя. У сучасному суспільстві, незважаючи на максимальну інформаційність і відкритість, досі витають міфи про вегетаріанство, які давно пора розвіяти.

Розвінчуємо міфи про вегетаріанство: вся правда про цієї ідеології і її системі живлення. Спростування побудовані на основі наукових фактів і прикладів з життя.

У сучасному суспільстві, незважаючи на максимальну інформаційність і відкритість, досі витають міфи про вегетаріанство, які давно пора розвіяти. По-перше, незважаючи на безліч відгалужень і течій, ця ідеологія вже остаточно склалася історично, тому основні її правила всім відомі. По-друге, до цього моменту проведено величезну кількість різноманітних досліджень, давно спростували всі ці казки і байки, які так наполегливо мусуються і обговорюються. Так що не ведіться на поводу у чуток — будьте грамотними людьми.

Міф 1. Вегетаріанство чуже людині, так як за своєю природою він хижак

Будемо поважати міфи, які намагаються ґрунтуватися на наукових фактах. Але якщо взяли теорію еволюції, то розвивайте і доводьте думку до кінця. Для того, щоб вирішити, хто ж людина за своєю природою спочатку — травоїдна або хижак, потрібно поглянути на деякі анатомічні особливості. І вчені цей аналіз вже давно провели.

Результати виявилися наступними:

  • плоскі корінні зуби, нерозвинені ікла, гострі різці — ознаки травоїдного, тоді як наявність зубної емалі і заміна всіх зубів протягом усього життя тільки один раз — таке спостерігається в природі лише у хижаків;
  • людина виділяє лужну слину з ферментами, переварюють крохмаль, — це нам дісталося теж від травоїдних;
  • шлунковий сік у людини не такий концентрований, як у хижаків, але і набагато кисліше, ніж у травоїдних;
  • кишечник по довжині займає проміжне положення: довший, ніж у хижаків, але коротше, ніж у травоїдних.

Всі ці факти наочно показують, що людина — істота всеїдна, його не можна відносити до якоїсь певної групи. Він може однаково харчуватися і м’ясом, і рослинною їжею. А віддати чи немає чого-небудь перевагу — його право.

Дивіться також  Алое для схуднення: народні рецепти, готові препарати, як приймати

Так що вегетаріанство не чуже йому, тим більше, що в плані продуктів, воно може бути досить різним і місцями спірним. Про це читайте в статті: «Види вегетаріанства».