Обід для схуднення: як правильно організувати, рецепти, калорійність

Вчимося організовувати обід для схуднення з точки зору правильного харчування, калорійності і співвідношення БЖУ. Топи кращих страв і продуктів. Рекомендовані рецепти. Є дієти, в яких відсутні сніданок або вечерю, але жодна система живлення не пропонує відмовлятися від обіду, незважаючи на її ситність.

Вчимося організовувати обід для схуднення з точки зору правильного харчування, калорійності і співвідношення БЖУ. Топи кращих страв і продуктів. Рекомендовані рецепти.

Є дієти, в яких відсутні сніданок або вечерю, але жодна система живлення не пропонує відмовлятися від обіду, незважаючи на її ситність. Дійсно, по калорійності він найбагатший, тому у багатьох виникає питання, як його правильно організувати при схудненні, щоб не нашкодити фігурі.

Проблема в тому, що він припадає на робочий час, і більшість людей відправляються у заклади швидкого харчування, замовляють фастфуд або обходяться сухом’ятку. Все це сприяє набору ваги і не вписується ні в які дієти.

Навіщо потрібен обід

Для початку варто зрозуміти, навіщо треба так ґрунтовно їсти в обід і чому його ні в якому разі не можна пропускати. Виявляється, помилково думати, що, не поївши вдень, ви тим самим знизили добову калорійність раціону і це піде в скарбничку втрачених кілограмів. Це лише змусить організм в наступний прийом їжі всю їжу відправити про запас, а не на освіту потрібної енергії. І все тому, що ви змусили його голодувати в той момент, коли він так потребував паливі.

Обід виконує важливі функції не тільки для схуднення, але і для загального оздоровлення:

  • вимикає в організмі необхідність режими економії енергії, гарантуючи, що жири не будуть відкладатися про запас;
  • виключає напади голоду і супроводжуючі їх побічні ефекти: бурління в животі, головний біль, зниження працездатності, погіршення загального стану;
  • відволікає від роботи, дозволяючи відпочити;
  • дає сил і енергії на продовження робочого дня;
  • є основним прийомом їжі графіку правильного харчування.

Спортсменам і зовсім його не можна пропускати, інакше у них не буде сил на тренування. Витривалість і працездатність, близькі до нуля, не дозволять витратити багато енергії, а це важливо для схуднення.

По сторінках історії. Царські обіди дієтичними точно назвати не можна: на стіл щодня виставлялося від 200 до 500 висококалорійних страв.

Дивіться також  Правила схуднення від дієтологів і зірок, для жінок і чоловіків