Петрушка для схуднення: корисні властивості, як пити, рецепти

Як використовується петрушка для схуднення, наскільки вона ефективна, її корисні властивості та можливу шкоду. Вибирайте кращі рецепти напоїв з неї. Фахівці з правильного харчування стверджують, що щодня в раціоні здорової людини має бути не менше 500 г зелені.

Як використовується петрушка для схуднення, наскільки вона ефективна, її корисні властивості та можливу шкоду. Вибирайте кращі рецепти напоїв з неї.

Фахівці з правильного харчування стверджують, що щодня в раціоні здорової людини має бути не менше 500 г зелені. Під час дієти ця кількість зростає до 800 р. До нього обов’язково повинна входити петрушка. Вона забезпечує організм основними поживними речовинами, нормалізує функціонування ендокринної системи, поєднується з будь-якою їжею, не порушуючи при цьому принципів роздільного харчування.

Дієтологи рекомендують включати її в різні страви для загального оздоровлення організму і зниження ваги. Однак мало хто знає, що для схуднення петрушка може бути використана і як основний діючий продукт, завдяки своїм корисним властивостям.

Механізм схуднення

В першу чергу петрушка використовується як сечогінний засіб. Вона виводить з організму солі і зайву рідину, позбавляє від набряків.

У ній містяться грубі волокна, які відмінно прочищають кишечник від скупчився там «сміття», що теж сприяє схудненню. Однак при регулярному вживанні в чималих кількостях чекайте легкого проносного ефекту. Клітковина також нормалізує травлення, яке відіграє важливу роль в обмінних процесах організму.

Завдяки прискоренню метаболізму, схуднення за допомогою петрушки протікає в більш швидких темпах. Так що, якщо хочете поліпшити результативність дотримувалися дієти, включайте в раціон її листя або коріння.

Калорійність зелені — 47 ккал, кореня — 51 ккал. Глікемічний індекс зелені — 5, кореня — 10. Ці показники дозволяють сміливо включати петрушку в різні дієти: вона низькокалорійна і не буде сприяти відкладенню жирових запасів.

Існують різночитання з приводу її впливу на апетит. В одних джерелах стверджується, що вона його пригнічує, в інших — що стимулює. Звучить парадоксально, але обидва ці твердження вірні. Завдяки клітковині, вона сприяє тривалому насичення і дозволяє утриматися від непотрібних перекусів. У той же час вона нормалізує функції щитовидної залози і кори наднирників, тим самим збільшуючи синтез гормону голоду греліну, який в умовах дієти активно проявляє себе. Дотримання добової норми споживання дозволяє уникнути проблем зі стимуляцією апетиту.

Дивіться також  Таблиці сумісності продуктів для правильного і роздільного харчування

Обережними повинні бути спортсмени. З одного боку, її споживання перед тренуванням зменшить пітливість, що забезпечить комфорт заняття. З іншого боку, всім відомо, що з потім з організму виходять всі шкідливі речовини.

В деяких джерелах даному рослині приписуються жиросжигающие властивості, однак наукових підтверджень цьому немає. Адипоцити будуть розщеплюватися, але цей процес — наслідок розгону метаболізму.

Як засіб для схуднення можна використовувати ще насіння і коріння. В останньому містяться апігенін (має заспокійливу дію, допомагає впоратися з компульсивним переїданням і безсонням) і слизу (покращують травлення).

Про походження назви. Слово «петрушка» — латинського походження: «petroselinum» означає «місяць на каменях». Це говорить про невибагливість рослини.