Порушення обміну речовин: причини, симптоми і лікування, профілактика

Як зрозуміти, що обмін речовин порушений: більше 50 захворювань, які можуть вказувати на це. Що робити для його відновлення: дієта, медикаментозні препарати. Наслідки та профілактика. Коли людина повніє і ніяк не може схуднути, завжди є на що списати зайві кілограми.

Як зрозуміти, що обмін речовин порушений: більше 50 захворювань, які можуть вказувати на це. Що робити для його відновлення: дієта, медикаментозні препарати. Наслідки та профілактика.

Коли людина повніє і ніяк не може схуднути, завжди є на що списати зайві кілограми. Як часто люди повторюють цей діагноз, навіть не розуміючи до кінця сенс фрази: «Винне порушення обміну речовин!». Воно, дійсно, стає причиною багатьох проблем зі здоров’ям. Але тут мова не про уповільнення чи прискорення, а про серйозної патології, яка вимагає комплексного лікування після лабораторної діагностики. Якщо поставитися до цього недбало, ускладнень уникнути не вийде.

Що це таке?

Відповідно до медичної термінології, порушення обміну речовин — це розрив зв’язків між біохімічними ланцюжками різних елементів, обумовлений неправильним протіканням однією з його стадій. Всього таких стадій 4:

  • Надходження поживних речовин в організм.
  • Всмоктування з ШКТ, ферментація і розщеплення, після чого вони потрапляють в кров і лімфу.
  • Їх перерозподіл по тканинах організму, виділення необхідної енергії, засвоєння.
  • Те, що не усвоилось (продукти розпаду), виводиться за допомогою поту, дихальної та сечовидільної систем.
  • Якщо на одному з етапів щось пішло не так, якась біохімічна реакція катаболізму (розщеплення, диференціація) або анаболізму (синтез) сповільнилася, прискорилася, зупинилася або взагалі не сталася, діагностують порушення обміну речовин.

    Дивіться також  Користь і шкода сироїдіння для організму: наукові дослідження, думки знаменитостей