Порушення обміну речовин: причини, симптоми і лікування, профілактика

Як зрозуміти, що обмін речовин порушений: більше 50 захворювань, які можуть вказувати на це. Що робити для його відновлення: дієта, медикаментозні препарати. Наслідки та профілактика. Коли людина повніє і ніяк не може схуднути, завжди є на що списати зайві кілограми.

Як зрозуміти, що обмін речовин порушений: більше 50 захворювань, які можуть вказувати на це. Що робити для його відновлення: дієта, медикаментозні препарати. Наслідки та профілактика.

Коли людина повніє і ніяк не може схуднути, завжди є на що списати зайві кілограми. Як часто люди повторюють цей діагноз, навіть не розуміючи до кінця сенс фрази: «Винне порушення обміну речовин!». Воно, дійсно, стає причиною багатьох проблем зі здоров’ям. Але тут мова не про уповільнення чи прискорення, а про серйозної патології, яка вимагає комплексного лікування після лабораторної діагностики. Якщо поставитися до цього недбало, ускладнень уникнути не вийде.

Що це таке?

Відповідно до медичної термінології, порушення обміну речовин — це розрив зв’язків між біохімічними ланцюжками різних елементів, обумовлений неправильним протіканням однією з його стадій. Всього таких стадій 4:

  • Надходження поживних речовин в організм.
  • Всмоктування з ШКТ, ферментація і розщеплення, після чого вони потрапляють в кров і лімфу.
  • Їх перерозподіл по тканинах організму, виділення необхідної енергії, засвоєння.
  • Те, що не усвоилось (продукти розпаду), виводиться за допомогою поту, дихальної та сечовидільної систем.
  • Якщо на одному з етапів щось пішло не так, якась біохімічна реакція катаболізму (розщеплення, диференціація) або анаболізму (синтез) сповільнилася, прискорилася, зупинилася або взагалі не сталася, діагностують порушення обміну речовин.

    Дивіться також  Щипковий масаж живота для схуднення та від целюліту: техніка в домашніх умовах