Програма інтервального бігу для схуднення: правила і таблиця інтервалів

Багато чули про користь інтервального бігу для схуднення, але не всі уявляють, що це таке. Інтервальний біг припускає чергування етапів інтенсивного навантаження та етапів динамічного відпочинку. Причому бігати можна як на природі, так і в міській зоні і біговій доріжці. Це прекрасний спосіб схуднути і оздоровитися, за умови, звичайно, що ви знаєте, як правильно бігати.

Що таке інтервальний біг для схуднення: фізіологічні аспекти

Як вже говорилося, суть інтервального бігу в чергуванні інтенсивної і не надто навантаження. У порівнянні з бігом підтюпцем у нього є ряд переваг:

  • На тренування витрачається менше часу.
  • Ви сильніше втомлюєтеся і за менший час спалюєте більше калорій.
  • Коротка тривалість тренування дозволяє організму менше зношуватися.

Процеси метаболізму завдяки нашим діям можуть сповільнюватися, так і розганятися. Інтенсивні тренування його розганяють. Суть інтервального бігу в тому, щоб пробігти, приміром, 100 метрів з максимальною швидкістю, а після 200 метрів в повільному темпі, відновивши пульс і дихання. Цікаво те, що за 200 метрів наш організм працює так само, як і при швидкому бігу. У цьому суть і перевага інтервального бігу. Тобто, ми вже привели в норму всі показники, а організм продовжує активно спалювати жири. Завдяки інтервальним тренуванням можна значно підвищити свою аеробну витривалість, займаючись при цьому в щадному для себе режимі.

Якщо м’язам не вистачає кисню, то вони переходять на анаеробний (безкисневий) режим. А запаси глікогену, який ми знаємо, як глюкозу, заповнюватися не встигають, тому організм черпає енергію з жирів під шкірою. Це сприяє тому, що жир рівномірно йде по всьому тілу. На жаль, але позбутися від нього локально, як хотіли б багато, практично неможливо.

Дивіться також  Кращі вправи і гімнастика для спини при болях у попереку

Завдяки тренуванням інтервального типу можна за короткий час активізувати процеси жіросжіганія, максимально завантажуючи організм.