Розтяжки після схуднення: чому зявляються і як їх прибрати

Зявилися після схуднення розтяжки – це не привід для розладу. Ми розповімо про всі відомі способи боротьби з ними і відкриємо секрет японських красунь і моделей. Втрата зайвих кілограмів — це правильно і корисно для здоровя.

З’явилися після схуднення розтяжки – це не привід для розладу. Ми розповімо про всі відомі способи боротьби з ними і відкриємо секрет японських красунь і моделей.

Втрата зайвих кілограмів — це правильно і корисно для здоров’я. Але, часто після суворої дієти з’являється нова проблема – розтяжки (стриї). Чи можна позбутися від них вдома або в салоні краси або доведеться назавжди прибрати відкритий купальник у дальній ящик?

Чому з’являються і як можуть виглядати

Основна причина виникнення цього косметичного дефекту криється в невисокій еластичності шкіри, і, як наслідок, слабкою здатністю до регенерації. У місцях, де дрібні волокна розтягуються і розриваються, починає утворюватися сполучна тканина, яка помітна у вигляді смуг різних розмірів і відтінків (від білого і рожевого до синього).

Що може знижувати еластичність дерми:

  • спадкова схильність;
  • захворювання ендокринної системи (синдром Іценко-Кушинга, пухлини надниркових залоз, гіпертиреоз, гіпотиреоз);
  • прийом деяких препаратів (гормональні ліки, стероїди);
  • постійні коливання ваги;
  • погане харчування, нестача мікроелементів і вітамінів.

Багато фахівців вважають, що поздовжні розтяжки можуть з’явитися з-за проблем із зайвою вагою. Тоді як поперечні найчастіше є зовнішнім проявом гормональних проблем. Інші стверджують, що ніхто не може заздалегідь передбачити, якими вони будуть і чи будуть взагалі. Адже дуже багато чинників впливає на це: догляд за собою, звички, харчування, генетика, була вагітність, приймаються гормональні препарати і так далі.

Цікавий факт: Стрії не засмагають і сильно помітні на смаглявій шкірі. Це пов’язано з відсутністю меланіну в сполучної тканини (поодинокі винятки).

Вони можуть виглядати по-різному навіть у близнюків. Зовнішній вигляд залежить від:

  • кількості скинутої ваги;
  • індивідуальних особливостей шкіри;
  • гормонального фону;
  • віку косметичного дефекту;
  • глибини зміни шарів дерми.
Дивіться також  Очищення організму рисом: ефективність, методики, рецепти

Цікаво, що свіжі розтяжки звичайно рожеві, їх колір поступово змінюється і, врешті-решт, стане бежевим і навіть білим. Але на це можуть піти роки. Рельєф і розмір також бувають різними: хтось знаходить на тілі лише дрібні білі смуги, а хтось змушений приховувати під одягом глибокі борозни.