Що робити, щоб схудло особа: вправи, дієта, інєкції і косметика

Огляд способів схуднення в особі. Приклад комплексу вправ і меню для дієти. Короткий опис ліполітіков для інєкцій та поради з вибору кремів і масок. Послідовність схуднення різних частин тіла визначається індивідуальними особливостями організму.

Огляд способів схуднення в особі. Приклад комплексу вправ і меню для дієти. Короткий опис ліполітіков для ін’єкцій та поради з вибору кремів і масок.

Послідовність схуднення різних частин тіла визначається індивідуальними особливостями організму. У 80% випадків спочатку йдуть набряки. Тому перші помітні зміни стосуються ніг і особи, які від них страждають. Крім того, анатомія голови така, що підшкірний шар жиру тут дуже тонкий, і при дотриманні дієти він «тане буквально на очах. Але буває і навпаки: спалювання жирових відбувається знизу вгору, і тоді доводиться залучати додаткові заходи, щоб швидко схуднути в особі. Подивимося, як це можна зробити.

Загальні питання

Що вибрати

Найбільш ефективним способом є комплекс спеціальних вправ. Хороших результатів можна домогтися за допомогою салонних процедур, хто не боїться ін’єкцій. На косметику особливо сподіватися не варто, хоча в ряді випадків і її теж можна залучити. Ну і, звичайно, дотримання певних рекомендацій дієтологів і гуру фейсбілдінга обов’язково.

Терміни

Якщо схуднути потрібно за тиждень, доведеться задіяти всю важку артилерію: і на строгу дієту сісти (6 варіантів на вибір), і вправи виконувати щодня, і косметикою закупитися. До салонним процедурам у цьому випадку краще не звертатися, так як після уколів тільки набряки будуть сходити до 5-6 днів. Вони добре працюють, коли є час на кілька сеансів і можна розтягти процес на 3-4 тижні. Якщо в запасі є місяць, можна цілеспрямовано вибрати тільки один спосіб, а не вирішувати проблему комплексно.

Гендерні особливості

Немає різниці, кому доведеться вирішувати цю проблему. Однак дівчині можна порадити і косметичні засоби, і мезотерапію, і особливу дієту. А ось чоловікові в цьому плані буде дещо складніше, так як уколи краси і маски представники сильної статі вважають суто жіночими штучками. В деякому сенсі вони мають рацію, тому єдине, що їм залишається, — освоїти фейсбілдінг або просто зайнятися комплексним схудненням всього тіла.

Вправи

Максимально ефективні для схуднення особи спеціальні вправи, послідовно пророблюючи лоб, щоки, підборіддя і шию. Можна вибрати тільки ті, які прибирають жирові прошарки в якійсь певній зоні. Проте знавці фейсбілдінга рекомендують виконувати їх у комплексі.

Проблема може виникнути на етапі вибору гімнастики, яка забезпечить максимальне та швидке схуднення. Справа в тому, що в більшості своїй вони пропагуються як омолоджуючі. Однак при регулярному виконанні будь-якого комплексу (антивікового, тонізуючий, лімфодренажного) жировий прошарок піде. Вона поступово буде заміщатися м’язовими волокнами, які зміцнюються пропонованими вправами.

Які можна дати рекомендації при виборі авторських гімнастик:

 • Чоловікам однозначно варто вибрати чоловічу версію фейсбілдінга від відомого бодібілдера Джека Лаллана — вона допоможе їм не комплексувати, що вони займаються «жіночою справою.
 • Faceforming Галини Дубініної допоможе схуднути в особі так, щоб з’явилися вилиці й щоки впали. Вона опрацьовує саме цю частину обличчя особливо ретельно.
 • Базовим фейсбілдингом є комплекс вправ американки Керол Маджіо. Всі інші напрями базуються на її системі. Тому, не розпорошуючись, можете почати з неї.
 • Повний список авторських комплексів вправ:

  • А. Бурдюг. ЅирегЛИЦО.
  • Б. Кантиени. Класичний фейсформинг.
  • Е. Баглик. Фітнес для особи.
  • Е. Федорова. Сяйво молодості.
  • З. Арабулі. Хаду.
  • В. Сушкова. Make Face.
  • К. Волер. Селф-ліфтинг.
  • М. Левченко. Безопераційна підтяжка обличчя.
  • Санта Марія Рунге. Face Lifting By Exercise.
  • Е. Гантер-Печот. Гімнастика розрядки.
  • Е. Харді. Секрети молодості.
  • Ю. Зартайская. Фейскультура.
  • Ю. Ковальова. 30 кроків до молодого обличчя.
  • Юкоко Танака. Асахі.

  В якості прикладу розглянемо декілька вправ, регулярне виконання яких допоможе схуднути в особі буквально за 2-3 тижні. Якщо додатково залучити до цього дієту і косметичні засоби — процес піде ще швидше.

  Дивіться також  Як прибрати розтяжки на ногах і від чого вони там з'являються - найкращі поради

  Протипоказання:

  • мезотерапія: будь-яка подібна гімнастика нейтралізує розчини, введені під шкіру;
  • недавні операції;
  • пошкодження лицьового нерва;
  • гіпертонія;
  • свіжі рани, великі висипання і запалення, гнійники.

  Загальні рекомендації:

 • Виконувати вправи можна тільки після очищення шкіри від макіяжу.
 • Техніку виконання кожної вправи потрібно спочатку подивитися на відео, щоб правильно його робити, інакше ефекту не буде.
 • Тривалість 1 заняття не більше 20 хв.
 • Частота — двічі в день.
 • Повний курс — місяць.
 • Фейсбілдінг з метою схуднення добре поєднується з масками і пилингами.
 • Після виконання гімнастики рекомендується вмиватися теплою водою для повного розслаблення.
 • Багато вправи можна робити навіть в машині або на роботі. Але найбільшого ефекту можна досягти тільки в домашніх умовах, де можна розслабитися і зосередитися на техніці виконання.
 • Від брылей

  Відкрити рот. Нижню губу закусити, верхню притиснути до зубів. Розтягнути куточки рота в посмішці. Вказівними пальцями тиснути на центральну точку підборіддя, щоб чинити опір губ. Відкривати і закривати рот, одночасно піднімаючи підборіддя. Повторити 20 разів. Якщо виникають больові відчуття — значить, у вас працюють не м’язи, а щелепа. Подивіться, як виконує цю вправу Керол Маджіо, і навчіться робити його правильно. Воно допоможе схуднути в особі і щоках, зробити вилиці гострими і красивими, позбутися обвисающих складок.

  Для щік

  Губи напружити, притиснути до зубів, максимально натягнути їх, як для вимовляння звуку [у], але при цьому утворювати з них трубочку не можна. Вказівні пальці — центр щік, методично піднімати їх вгору, активно морщачи ніс. Кожен раз фіксуватися на 10 секунд. Всього потрібно виконати 40 повторів.

  Для схуднення (так ця вправа називається в фейсбілдінг Керол Маджіо)

  Відкрити рот, закусити обидві губи, закотити очі вгору. Покласти долоні на щелепи і повільними масажними рухами водити ними уздовж щік. Одночасно потрібно включити момент аутотренінгу: закрити очі і уявити, яке у вас вузьке, худе обличчя з чітко окресленим овалом і гострими вилицями. Майже фізично потрібно відчути, як воно витягується під впливом виконуваних рухів. Керол Маджіо називає такий прийом м’язово-мозкової зв’язком. Вправу потрібно закінчити, коли в області щік і щелепи з’явиться легке (не хворобливе!) відчуття печіння. Руки підняти вгору. Дорахувати до 30. Розслабитися.

  Для підборіддя

  Підняти підборіддя якомога вище. Щільно стиснути губи. Спробувати посміхнутися, але так, щоб не оголити зуби. Покласти руку на шию і потягнути шкіру вниз. Повернути голову в бік, щоб відчути напруження. Зафіксуватися на 10 секунд. Те ж саме в іншу сторону. Розслабитися.

  Від складок під підборіддям

  Розслабитися. Відкрити і закрити рот. Відчуйте, як при цьому основне навантаження лягає на щелепі. Завдання цієї вправи — задіяти м’язи нижньої частини обличчя. Для цього, закриваючи рот, все навантаження перенесіть на куточки рота. Ви відчуєте м’язову напругу в підборідді. Зробити 10-15 разів.

  Від подвійного підборіддя

  Початок вправи як у попередньому: підняти підборіддя, стулити губи, посмішка без оголення зубів, відтягування шкіри шиї долонею вниз. А далі не повертаємо голову в сторони, а відкидаємо її якомога далі назад. Потрібно відчути сильне м’язове напруження (але не біль!) в шиї і підборідді. Дорахувати до 10. Розслабитися. Повторити 40 разів. Відмінна вправа, яка в комплексі з іншими за 2 тижні допоможе прибрати підборіддя і схуднути в особі.

  Для контурів

  Плечі опущені і трохи відведені назад. Витягнутися обличчям вперед, немов треба щось розглянути. Відкрити рот. Щільно притиснути верхню губу до зубів і спробувати посміхнутися нею. Пальцями підняти вгору щоки. Очі примружити так, щоб працювали тільки нижні повіки. Повторити 40 разів.

  Дивіться також  Анорексія у дітей: вікові особливості, симптоми та ознаки, лікування

  Найпростіші вправи, які можна робити протягом дня де завгодно:

  • виразно витягати вперед губи для вимовляння звуку [у] — до 50 повторів;
  • максимально широко відкривати рот для вимовляння звуку [о] — теж 50;
  • на вдиху максимально надувати щоки, фіксуватися секунд на 10 з затримкою дихання, а потім спускати їх, видихаючи з легких весь повітря — до 20 повторів;
  • закидати голову якнайдалі назад, а потім опускати, притискаючи підборіддя до грудей, в кожному положенні фіксуючись на 10 секунд — 30 повторів.

  Без спеціальних вправ схуднути в особі буде складно. Заняття повинні бути регулярними і комплексними, тоді результати не змусять себе чекати.

  Це цікаво. Судячи з відгуків, схуднути в особі дуже добре допомагає гімнастика, яка не має такої популярності, як від Маджіо або цигун. Мова про авторською методикою «хаду» від грузинського гуру фейсбілдінга Звіада Арабулі. Він пропонує працювати з м’язами, імітуючи міміку і рухи тварин або спортсменів.

  Харчування

  Потрібно розуміти, що схуднення обличчя — це комплексний процес, який залучається максимальна кількість засобів і способів. Наприклад, ефективність фейсбілдінга поліпшується, якщо попутно обмежити себе в харчуванні. Будь-яка дієта, в результаті якої відбулося загальне зниження маси тіла, призведе до того, що щічки-яблучка опаде, а подвійне підборіддя стане вже не таким помітним.

  Вибирайте абсолютно будь-яку дієту: вегетаріанську, безсольову, білкову, низкоуглеводную — всі вони спільно з фейсбілдингом будуть ефективні.

  Однак фахівці нагадують, що будь-яка дієта — це стрес для організму з побічними ефектами і швидким набором ваги по її закінченню. Тому набагато розумніше просто привести харчування в порядок. Нагадуємо, як це зробити:

 • Знизити добову калорійність раціону до 1 500 ккал (чоловікам можна взяти планку вище — 1 800 ккал).
 • Харчуватися до 6 разів на день маленькими порціями.
 • Основу раціону повинні складати зелень, ягоди, фрукти і овочі.
 • Ні в якому разі не можна відмовлятися від білків (молочних продуктів, яєць, риби, морепродуктів і дієтичного нежирного м’яса), які піклуються про еластичності шкіри і не дозволять їй навіть після схуднення обвиснути на обличчі складками.
 • З жирів залиште тільки корисні, які містяться в насінні, горіхах і рослинних оліях холодного віджиму.
 • Вуглеводи повинні бути складними, що забезпечують продуктів низький глікемічний індекс. Вони містяться в злаках, кашах, цельнозерновом хлібі.
 • Із способів приготування їжі віддайте перевагу пару, відварювання і запіканню.
 • Сіль обмежити до мінімуму.
 • Під забороною:

  • прості вуглеводи: солодощі, кондитерські вироби, цукор, білий хліб, цукерки, випічка, макарони;
  • жирні і смажені продукти;
  • напівфабрикати, фастфуд;
  • алкогольні, газовані, енергетичні напої, магазинні соки.

  Список заборонених продуктів мінімальний, тому зривів бути не повинно. Тривалість обмежень визначається досягненням результатів. Як тільки помітите, що обличчя схудло, можна поступово повертатися до колишнього раціону. Але, щоб пухкі щоки і подвійне підборіддя не повернулися, намагайтеся і далі дотримуватися принципів правильного харчування.

  Зразкове меню на 1 день, згідно з вище зазначеним принципам:

  На основі одноденного меню можна скласти раціон на 1 або 2 тижні. Розміри порцій не вказані, так як вони визначаються індивідуально, залежно від потрібної добової калорійності.

  Процедури

  Досить сильно змусити особа схуднути можуть косметичні процедури, що проводяться в салонах краси і естетичних клініках. Лідером є мезотерапія — це введення під шкіру активних речовин, що руйнують адипоцити. Зважитися на таке можуть лише ті, хто не боїться уколів.

  Дивіться також  Як схуднути в ногах: вправи, процедури, програми тренувань

  Як біоактивного матеріалу останнім часом використовуються ліполітікі з рослинних і тваринних екстрактів. Вони діють максимально м’яко, малотравматичны, ускладнення спостерігаються вкрай рідко. Їх ефективність вже перевірено численними лабораторними випробуваннями і часом.

  Свідчення:

  • подвійне підборіддя;
  • расплывшийся контур особи;
  • надлишковий жир на щоках;
  • набряклість;
  • відкладення жиру в області очей.

  Використовуються препарати:

  • Для схуднення щік: MPX (дезоксихолат натрію, кульбаба, карнітин, бензопірен), потрібно 10 сеансів.
  • Для усунення другого підборіддя: 5 сеансів з Оживляюча Целлюформ (фосфатидилхолін, амінокислоти, нікотинова кислота, вітаміни, арніка), 7 — з Дермастабилоном (фосфатидилхолін), всього 2 процедури з Мезостабилом (теж фосфатидилхолін).
  • Для спалювання жиру в області очей: Гиалрипаер-08 (гіалуронова кислота), Конжактил (органічний кремній).

  Як робляться ін’єкції ліполітіков:

 • Розмітка точок, куди будуть проводитися уколи.
 • Дезінфекція оброблюваної ділянки.
 • Місцева анестезія.
 • Введення липолитика з допомогою ультратонкої голки.
 • Повторна дезінфекція.
 • Заспокійлива маска.
 • Тривалість процедури не більше 20 хв.
 • Можливі побічні ефекти:

  • алергія на введений липолитик;
  • пігментація;
  • фіброз;
  • папули;
  • набряклість;
  • синці;
  • гіперемія.

  Протипоказання:

  • індивідуальна непереносимість ліполітіков;
  • лактація, вагітність;
  • схильність до алергії;
  • погана згортання крові;
  • епілепсія;
  • захворювання печінки і нирок;
  • ендокринний дисбаланс;
  • шкірні хвороби;
  • онкологія;
  • проблеми з ЦНС;
  • підвищена температура;
  • аутоімунні хвороби.

  Більш детально про липолитиках для схуднення можна прочитати в нашому огляді.

  З процедур можна також використовувати масаж:

  • щипковий за методом Жаке;
  • шиацу;
  • точковий;
  • асахі;
  • ложками;
  • лімфодренажний;
  • танака.

  Масаж як косметична процедура виграє у мезотерапії, так як його можна робити в домашніх умовах, освоївши техніку базових рухів. Але звертаємо вашу увагу на те, що професійно виконаний майстром, він буде набагато більш ефективним.

  Косметика

  Щоб схуднути в обличчі, можна використовувати спеціальну косметику. Багато хто вважають її неефективною, але, поки самі не перевірите, чи так і будете сумніватися. Є креми, маски і сироватки, розроблені спеціально для спалювання жиру на щоках і підборідді. Переважно вони мають зігріваючим ефектом і містять вітаміни для загального догляду за шкірою.

  ExpresSlim

  ExpresSlim — сироватка для схуднення особи від французької компанії Methode Jeanne Piaubert. Коштує дорого — близько $50. Є два варіанти: жіночий (червоний флакон) і чоловічий (синій). Оснащена масажними роликами. В одній упаковці відразу два засоби: для денного і вечірнього застосування.

  Турбослім. Моделювання овалу обличчя

  Більш доступний за ціною крем від російської компанії Евалар «Турбослім. Моделювання овалу обличчя». Коштує близько $5. Призначений в першу чергу для усунення другого підборіддя. Містить L-карнитин, кофеїн, рослинні екстракти, соєва олія і гліцерин.

  Французька косметика

  Можна також придбати креми Revitalift Slim від L’oreal ($12), Lift Афінна Visage від Clarins ($49) або нічний засіб Minceur Nuit Visage від Mary Cohr ($45). Це все французька косметика.

  Маски

  Можна спробувати маски з ліфтинг-ефектом: Skinlite із зеленим чаєм (Ю. Корея), гидрогелевую Purederm (Ю. Корея), Ahava Extreme з ефектом сяйва (Ізраїль) та інші.

  У комплексі з фейсбілдингом і правильним харчуванням косметика для схуднення особи може покращити кінцевий результат. Головне — ні в якому разі не використовувати для цієї мети антицелюлітні креми і гелі для тіла, інакше можна спалити шкіру.

  Якщо ваше завдання — схуднути в особі, вирішуйте її комплексно: підберіть вправи, обмежте себе в харчуванні, спробуйте спеціальну косметику. Якщо йдете на салонні процедури, будьте уважні: при мезотерапії фейсбілдингом займатися не можна, а дієта може спричинити крововтрату. І не забувайте про основні правила зниження ваги, що стосуються способу життя: висипайтеся, не нервуйте, більше рухайтеся, пийте багато води і відмовтеся від куріння.