Що таке сушіння тіла і навіщо вона потрібна при схудненні

Красиве і рельєфне тіло – це мрія багатьох, причому як чоловіків, так і жінок, які все частіше роблять вибір не на користь хворобливої худини, на користь здорової та спортивної фігури. Щоб його досягти, потрібно зменшити кількість підшкірного жиру і збільшити кількість м’язової маси одночасно з цим. Допомагає впоратися з усім цим сушка тіла, про яку знає кожен спортсмен. Спочатку вдавалися до неї тільки професійні бодібілдери. Сьогодні ж її активно практикують і ті, хто займається спортом для себе в домашніх умовах. Розглянемо, що таке сушіння тіла і як її робити.

Що таке сушіння тіла, і навіщо вона потрібна

Отже, сушка тіла — що це? Це система харчування в поєднанні з фізичними вправами, що дозволяє активно спалювати жирову масу, нарощуючи м’язову, що і формує гарний рельєф тіла. Термін сушіння прийшов до нас з бодібілдингу, так як саме професійні спортсмени першими почали її застосовувати. Роблять вони це за 1-2 місяці до змагань, щоб тіло стало максимально «сухим» і рельєфним, таким, щоб судді та інші були вражені. Ефективність сушіння зробила її популярною і серед тих, хто відносно спорту чистий любитель.

Кажучи, що така сушка тіла, зауважимо, що це суто добровільний процес, йти на який важливо усвідомлено. Кожен сам вирішує, чи потрібна йому сушка, чи ні. Справа в тому, що у неї є протипоказання і побічні ефекти, про які ми поговоримо трохи пізніше.

Сушка являє собою комплекс заходів, спрямований на поліпшення фізичної форми. Вона підходить тим, хто хоче не просто схуднути, але втратити конкретно жирову масу, не тільки не трону м’язову, але й покращити її стан. Основні принципи сушіння – мінімізація в раціоні вуглеводів, налегание на білки та активні фізичні навантаження. Такий підхід підходить не тим, хто просто хоче схуднути, а тим, чия мета – безпосередньо рельєф. Застосовувати сушку можна в тому випадку, якщо у вас є певна м’язова маса. Так ви зможете промальовувати рельєф і знайти спортивну гармонійну фігуру.

Дивіться також  Сушка тіла в домашніх умовах: поради

Відповідь на питання про те, що значить сушка тіла, буде відрізнятися у професійних спортсменів і у спортсменів, і у тих, хто тренується для себе. Останнім достатньо тільки зменшити кількість в раціоні вуглеводів, збільшити кількість білків і збільшити інтенсивність і частоту тренувань.

У бодібілдерів з тим, що така сушка в спорті, все складніше. Вони практично повністю виключають вуглеводи, дуже відповідально контролюють раціон і тренувальний режим, не дозволяють собі послаблень, вживають спеціальні спортивні добавки і препарати, а також дуже багато тренуються. Поряд з усуненням жиру сушка у спортсменів спрямована на максимальне виведення з організму зайвої рідини. З цією метою з раціону виключається сіль, яка затримує в тканинах рідина. В останні дні перед змаганнями вони обмежують себе навіть у воді, щоб м’язова маса залишилася максимально сухий.