Що таке Табата, система тренувань у фітнесі

Сучасна фітнес-індустрія пропонує нам масу цікавих напрямків, серед яких кожен може знайти щось для себе. Останнім часом стає популярним система табата – що це? Вона являє собою систему фізичних вправ, які допомагають позбавитися від зайвої ваги. Існує система табата або табат вже більше 15 років. Вона була винайдена і впроваджена японським лікарем Ідзумі Табата. Унікальна система – результат багаторічних досліджень, проведених в Інституті фітнесу та спорту. Автор системи довів, що інтервальні високоінтенсивні тренування – чудовий метод боротьби із зайвою вагою.

Табата: що це таке, і в чому її переваги

Система табат передбачає виконання високоінтенсивних вправ на всі м’язові групи з чередующими фазами відпочинку. Причому сама тренування може тривати зовсім недовго. Автор системи стверджує, що такий підхід ідеальний для людей, які хочуть тримати себе у формі, але при цьому не можуть викроїти час для повноцінних занять фітнесом.

Сьогодні дана система має масу послідовників у всьому світі. Численні спортсмени використовують її для схуднення перед змаганнями, коли потрібно потрапити в певну категорію.

Також табата входить в обов’язковий комплекс вправ для службовців багатьох частин американської армії.

Тренування за системою табата унікальна тим, що на виконання вправ вам не потрібно витрачати багато часу. Ця система буде гідно оцінена тими, у кого не вистачає часу дістатися до басейну або тренажерного залу. Для виконання потрібно лише чотири хвилини. Причому виконувати вправи можна і вдома, без всякого додаткового спорядження та обладнання, також можна займатися у дворі, у парку і взагалі де завгодно. Підбираючи комплекс вправ, ви можете орієнтуватися на стан свого організму, фізичні можливості і особисті переваги. Також табата у фітнесі дає відмінні результати в боротьбі із зайвою вагою.

Дивіться також  Найефективніші вправи для схуднення живота в домашніх умовах - фото та відео

Таким чином, табата – це інтервальне тренування високої інтенсивності. А її переваги наступні:

  • Організм буде активно продовжувати спалювати жир ще протягом доби після тренування, причому йти він буде так само активно, як і при безпосередній навантаженні. Якщо простою мовою, то вправи ви вже закінчили, а тіло продовжує приходити у форму навіть у стані спокою.
  • Процес тренування неймовірно простий: 20 секунд робимо вправи в максимально швидкому темпі, потім 10 секунд відпочиваємо. І так протягом чотирьох хвилин. При цьому дуже важливо максимально викладатися.
  • Навіть двадцять хвилин вільного часу (необхідні для п’яти четырехминутных циклів) можна сміливо використовувати як навантаження достатнього рівня, за рахунок якої можна поліпшити самопочуття і перетворити фігуру.
  • Табата допомагає опрацювати не тільки певні групи м’язів, але і тіло в цілому. Потрібно тільки підібрати комплекс вправ, який дозволить домогтися максимальної віддачі.
  • Щоб отримати швидкий і стійкий результат, досить 3-4 тренування в тиждень.
  • Тренування допомагають поліпшити витривалість серцевого м’яза. Навіть новачки, які займаються не так давно, відзначають зменшення задишки, поліпшення загального тонусу і самопочуття.
  • Щоб ви могли правильно і ефективно чергувати 20 – і 10-ти-секунднные періоди, фахівцями були розроблені особливі програми з голосовим озвученням. Вони являють собою своєрідні секундоміри-підказки. Подібні програми можна встановити на більшість сучасних гаджетів.