Шоколад при схудненні: чи можна їсти, користь і шкоду, який сорт краще

Корисний або шкідливий шоколад для схуднення: розвінчуємо міфи, зясовуємо спірні моменти, робимо висновки. Враховуємо рекомендації по вибору самого дієтичного сорту. У XIX столітті цей продукт продавали в аптеках як джерело бадьорості і сил.

Корисний або шкідливий шоколад для схуднення: розвінчуємо міфи, з’ясовуємо спірні моменти, робимо висновки. Враховуємо рекомендації по вибору самого дієтичного сорту.

У XIX столітті цей продукт продавали в аптеках як джерело бадьорості і сил. По здатності піднімати настрій і вироблюваної залежно його нерідко прирівнювали до алкоголю і навіть наркотиків, але, на відміну від них, при правильному використанні він корисний, а не шкідливий для організму. На протязі ось вже декількох століть шоколад залишається однією з найулюбленіших і купуються солодощів.

Враховуючи ці факти, дієтологи не так давно запропонували використовувати його для схуднення, чим немало здивували громадськість. Що це — черговий міф чи реальна можливість підсолодити нелегкий період зниження ваги?

Механізм схуднення

Наукові обґрунтування, чому шоколад можна використовувати для схуднення, є. Проте всі вони стосуються тільки одного сорту — гіркого. Всі інші категорично забороняється їсти в цей період, так як сприяють набору, а не зниження ваги.

Науково доведено, що шоколад збільшує в організмі кількість серотоніну і ендорфінів, — саме цим продиктована його здатність піднімати настрій. Коли людина перебуває в стані легкої ейфорії і всім задоволений, він менше їсть. Така важлива властивість безцінне для дотримання будь-якої дієти. Але на цьому гормональні метаморфози не закінчуються. Його споживання зменшує вироблення кортизолу.

Саме цей гормон змушує заїдати проблеми. Також він уповільнює синтез білкових з’єднань, що призводить до втрати м’язової маси, яка починає витрачатися для отримання потрібної енергії. Крім цього, кортизол провокує накопичення вісцерального жиру.

Тепер оцінюємо калорійність 1 класичної шоколадної плитки (на 100 г):

  • 540 ккал;
  • БЖУ— 6,2/35,4/48,2;
  • глікемічний індекс = 25.

Глікемічний індекс для схуднення ідеальний. Згідно йому, гіркий шоколад не провокує ризик різкого сплеску цукру в крові і забезпечує тривале насичення. Для розвантажувального дня, коли рекомендується з’їсти всього 1 плитку, — відповідні параметри: добова калорійність низька, із співвідношенням основних нутрієнтів все в нормі. Для дієти вже забагато і жиру, і калорійності, але, якщо враховувати, що доведеться з’їдати за 1 раз тільки 1-2 часточки, нічого страшного в цих цифрах не буде.

Дивіться також  Жиросжигающие краплі Бджолиний врятував: склад, як брати, аналоги

Наукові дослідження дієтичних властивостей шоколаду, підтвердили також, що він:

  • розганяє метаболізм (про його ролі в схудненні ми вже розповідали);
  • зменшує кількість вісцерального жиру;
  • є природним енергетиком, що дозволяє спалювати під час тренувань набагато більшу кількість калорій;
  • надовго вгамовує почуття голоду.

На підставі цих даних дієтологи запропонували використовувати гіркий шоколад в програмах схуднення, чим привели в захват багатьох. Однак домогтися результатів таким незвичайним способом вийшло не у всіх — тільки не з причини його неефективності, а з-за неправильного використання продукту.