Сироїдіння: види, принципи, плюси і мінуси, наслідки

Що таке сироїдіння, наскільки складно дотримуватися такої системи живлення і що вона дає в результаті. Цікаві факти, відомі прихильники і корисні поради для всіх. Сироїдіння набирає все більшу популярність.

Що таке сироїдіння, наскільки складно дотримуватися такої системи живлення і що вона дає в результаті. Цікаві факти, відомі прихильники і корисні поради для всіх.

Сироїдіння набирає все більшу популярність. Люди без усякого страху відмовляються не тільки від м’яса і молока (у старих добрих веганских традиціях), але і від термічної обробки рослинної їжі. З одного боку, всі знають, що більшість корисних речовин у їжі руйнується під дією високих температур. З іншого боку, деякі овочі виявляються шкідливі в сирому вигляді та рекомендуються до вживання тільки вареними. Та й про нестачі певних вітамінів і мікроелементів в раціоні сироїдів вже чули всі. Як з’єднати два суперечать один одному факту? З’ясовуємо правду, розвінчуємо міфи.

Основні принципи

Сироїдіння — це особлива система харчування, що виключає з раціону продукти, піддані термічній обробці. За класикою, це веганську протягом, так як його послідовники відмовляються від їжі тваринного походження. Саме про них і піде далі мова. Різні відгалуження, про які буде розказано трохи пізніше, залишимо в стороні.

Основні принципи сироїдіння:

 • Вживання свіжої, термічно не обробленої їжі рослинного походження.
 • Виключаються м’ясо, риба, молоко, яйця та інші продукти, пов’язані з експлуатацією тварин.
 • Продукти повинні бути екологічно чистими: без цвілі, нітратів, зовнішньої хімічної обробки (наприклад, яблука часто натирають воском для блиску), ГМО.
 • За день 5-6 прийомів їжі: 3 основних і 2-3 перекусу. Інтервал між ними не більше 4 годин.
 • Розподіл поживністю між основними прийомами їжі. Сніданок, який в інших системах живлення повинен бути насиченим, тут максимально легкий — який-небудь напій, заряджаючий енергією до ланчу. Обід повинен бути повноцінним, а вечеря — самим ситним.
 • У розмірах порцій сироїди не обмежені, якщо, звичайно, ця система живлення не була обрана для схуднення.
 • Сироїдіння відноситься до веганству, тому його прихильники в побуті відмовляються від предметів, у виробництві яких були використані тварини екстракти або які тестувалися на братів наших менших.
 • Ця ж причина не дозволяє їм відвідувати іподроми, зоопарки, цирки і т. д.
 • Під забороною виявляються і ліки.
 • Дивіться також  Монастирський чай: варіанти зборів, склад трав, як приготувати і пити, розвінчання міфів

  Веганство і так знамените своєю строгістю, а тут справи йдуть ще жорсткіше. Витримати таке не кожному під силу.