Сумісність продуктів при роздільному харчуванні, таблиця, опис

У цій статті ми поговоримо про тему, яка хвилює багатьох – як схуднути. Розповімо про правильному харчуванні, зокрема – про сумісність продуктів при роздільному харчуванні.

Мабуть, багато сучасні жінки відчувають проблеми, пов’язані із зайвою вагою. Хтось намагається кардинально змінити свій вигляд, хтось лише бажає підтримувати себе у формі. Хтось віддає данина моді, а хтось хоче привести в гармонію своє внутрішнє і зовнішній стан. Причини – різні, а методи, як правило, однакові. Це або виснажливі дієти, яких розрекламовані, не завжди допомагають, диво-засоби для схуднення.

Однак і те й інше може завдати непоправної шкоди здоров’ю. Та й ніхто не гарантує, що після закінчення дієти або чергового прийому препарату вага не повернеться до відправної точки.

У стресових ситуаціях виснажений організм виробляє спеціальні ферменти, підживлюючи організм і запасають жир на випадок голодування. Так от, навіть після того, як в організм уже почали надходити всі необхідні речовини, ферменти не припиняють робити свою корисну роботу. Виходить, що всі старання були марні.

Звичайно, ніхто не говорить, що зберегти вагу, отриманий в результаті дієти, не вийде. Просто доведеться дуже постаратися. А як хочеться їсти і отримувати від цього задоволення! Адже рано чи пізно обмеження в їжі можуть призвести до нервового зриву, а значить, і зриву дієти.

Однак проблему, пов’язану із зайвими кілограмами, можна вирішити і не вдаючись до виснажливим дієтам. Варто лише правильно харчуватися. Для цього необхідно знати про сумісність продуктів при роздільному харчуванні. Для нього характерна позиція, коли продукти, що вживаються людиною, добре поєднуються один з одним за своїм хімічним складом для кращого їх засвоєння організмом. При цьому не відбувається зашлакованості організму і не відкладається зайвий жир.

Дивіться також  Калорійність черешні червоної або жовтої, способи її зберігання

Яким же критерієм визначається сумісність продуктів? Ні для кого не секрет, що вживаються нами продукти харчування складаються з білків, жирів і вуглеводів. Як правило, всі ці компоненти присутні в будь-якому продукті, однак їх кількісні складові різняться. Звідси і вся їжа поділяється на три категорії продуктів: белковыея, вуглеводні і нейтральніше продукти.

Для якісного переварювання продуктів різних категорій треба дотримання двох умов: часу і необхідної середовища. Мета подібного роду харчування – скорочення часового проміжку, за який їжа, що потрапила в шлунок, засвоїться, і прискорення процесу виведення її з організму. Інакше їжа осяде на стінки товстої кишки і перетвориться на холестерин, що надалі позначиться на травної і серцево-судинної системи, а також на нашій фігурі.

На жаль, про те, які саме продукти до якої категорії відносяться і наскільки вони сумісні один з одним, ми знаємо не багато. В школі цьому не вчать, а наш менталітет, якому властива не тільки широка душа, але і любов до широкого застілля, поки ще тільки на початку шляху до здорового, правильного харчування.

І все ж, якщо ви вирішили осягнути цю, на перший погляд, незрозумілу систему роздільного харчування, то варто запам’ятати декілька основних правил:

  • Необхідно пам’ятати, що продукти, які добре поєднуються один з одним, вживають за один прийом їжі. Після цього наступна трапеза повинна відбутися лише через дві години.
  • Поєднання продуктів, багатих білками і вуглеводами – короткий шлях до зайвої ваги.
  • Поєднання продуктів в разі, якщо обидва містять білок, теж не принесе користі.
  • Жири і білкову їжу не вживають. Це згубно впливає на вироблення шлункового соку.

Є ще ряд нюансів, пов’язаних з правильним вживанням продуктів, що належать до різних категорій, але про них можна дізнатися, якщо поглянути в таблицю сумісності продуктів.

Дивіться також  Скільки калорій в ізюмі чорному і світлому, які в ньому містяться вітаміни

І перш, ніж ми це зробимо, давайте детальніше зупинимося на тому, які продукти до якої категорії відносяться. Продукти, переважно містять білок: м’ясо, риба, яйця, гриби, горіхи, соя. Продукти, у складі яких переважають вуглеводи: хлібобулочні вироби, крупи, картоплю, цукор. Нейтральні продукти: овочі, фрукти, зелень, ягоди.

З точки зору того, наскільки продукти поєднані для спільного вживання, можна сказати, що найкраще, практично з усіма продуктами, крім молока, сумісні зелені (огірки, зелень, салати) і некрохмалисті (спаржа, цибуля, броколі, баклажани, капуста, перець, гарбуз тощо) овочі.

Молоко, до речі має дуже погану сумісність з усіма продуктами, так що його краще ні з чим не поєднувати. М’ясо, риба, птиця, а також цукор і кондитерські вироби варто вживати тільки з овочами, описаними вище. Допускається включити в раціон до білковим продуктам і крохмалисті овочі.

Сир і кисломолочні продукти можна вживати з усіма видами овочів, а також з сиром і горіхами. Хліб, крупи і картоплю настійно не рекомендують заїдати кондитерськими виробами, фруктами і помідорами.

Рослинна олія не варто додавати до м’ясних страв, хлібу, круп, яєць і кисломолочним продуктам. А вершкове масло не рекомендується їсти з м’ясом, яйцями, кондитерськими виробами, горіхами і солодкими фруктами.

Мабуть, це основні категорії найчастіше вживаних продуктів. Більш повну інформацію можна відстежити в таблиці сумісності продуктів.

Якщо ви ніколи не пробували харчуватися роздільно, але у вас є проблеми із зайвою вагою – спробуйте. Раптом це саме те, що ви шукали. Тим більше, що протипоказань у такого методу набагато менше, ніж у дієт.

Правда, існує теорія, що в результаті тривалого роздільного харчування організм втрачає здатність перетравлювати різні продукти. Але натомість ви отримаєте добре працюючу травну систему, швидко і плавно протікають обмінні процеси і, що дуже важливо, ідеальну фігуру. Вибір за вами!

Дивіться також  Салат з буряка для схуднення, різні рецепти приготування