Валентин Дикуль: лікування суглобів суглобової гімнастикою

Проблеми з суглобами турбують багатьох людей, і в більшості випадків вони пов’язані з малоактивним способом життя. Більшість з нас працює на сидячій роботі, мало рухається, через що підвищується ризик захворювань опорно-рухового апарату. Якщо з’являються неприємні симптоми, зокрема, характерні для грижі, кіфозу, лордозу, то лікування суглобів за методом Дикуля може стати справжнім порятунком. Важлива складова — це спеціальні вправи, рекомендовані до виконання автором методики.

Суглобова гімнастика Дикуля: особливості

Гімнастика для суглобів Дикуля застосовується в лікуванні наступних патологій:

 • Остеохондроз;
 • Хребетна грижа;
 • Дисфункції хребта або ж великих суглобів;
 • ДЦП

Завдяки регулярному виконанню вправ можна попередити атрофію м’язів і суглобів, повернути нормальну рухову активність. При виконанні занять також можна використовувати тренажери для розробки суглобів.

Особливості гімнастики наступні:

 • Виконується основний комплекс тренувань для суглобів, спрямований на відновлення рухової активності.
 • Використовуються розтягуючі процедури, що дозволяють поліпшити гнучкість хребта.
 • Завдяки ритму тренування з повтореннями можна забути про хрусте в суглобах і хребті, поліпшити гормональний фон і забезпечити позитивний вплив на роботу внутрішніх органів.
 • Регулярне виконання вправ сприяє швидкому і успішному одужання. Багаторічна робота лікаря Валентина Дікуля дає можливість отримати приголомшливі результати і повертає до повноцінного життя величезна кількість людей.

Виконання вправ: рекомендації

Щоб отримати від вправ максимальний результат, при їх виконанні дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Потрібно поступово розділяти навантаження на м’язову область хребта.
 • Добре діють на м’язовий корсет вправи з використанням мотузяної драбини на вазі.
 • На ранньому етапі можна перевантажуватися. Підвищуйте навантаження виключно поступово.
 • З метою досягнення результату ви повинні налаштуватися на те, що шлях буде довгим і непростим. Важливий ваш позитивний настрій.

Суглобова гімнастика також може виконуватися і здоровими людьми. В даному випадку вона допоможе зміцнити фізичний стан і попередить ряд проблем.

Також Дикуль в лікуванні суглобів рекомендує масаж, голковколювання, водні процедури і фізіотерапію.

Основні вправи

Регулярно виконується суглобова гімнастика Дикуля благотворно впливає на функції м’язів шиї, грудей, плечового пояса і попереку, оздоровлюючи при цьому організм в цілому.

Основні вправи такої гімнастики будуть наступними:

 • Ця вправа спрямована на оздоровлення м’язів спини. Ляжте на спину, виверніть ліве стегно до упору, затримайтеся в такому положенні на декілька секунд, не рухаючи при цьому торсом. Аналогічні дії виконайте для правого стегна.
 • Наступна дія теж благотворно впливає на м’язи спини. Вам треба лягти, ноги поставити на ширину плечей. Роблячи вдих, повертайте тіло на бік, намагаючись домогтися межі можливостей. Зафиксируйтесь на пару секунд у такому положенні, потім повторіть поворот для другої сторони.
 • Ляжте на спину, випряміть ноги і тягніть носки на себе до максимального упору. Виконуйте ковзаючі рухи в сторони, щоб корпус тіла не відривався від підлоги. Ці вправи справляють дуже гарне вплив на бічні м’язи спини.
 • Позиція аналогічна, в положенні лежачи. Розсувайте кінцівки на ширину плечей, щоб вони при цьому не відривалися від підлоги. Схрестіть на грудях руки і обійміть себе за плечі. Робіть нахили в ліву й у праву сторону, при кожному русі завмираючи на три секунди. Це прекрасна вправа для суглобів грудного відділу.
 • Прийміть позицію стоячи, робіть нахили вперед, намагаючись тримати спину паралельної підлозі. По максимуму прогинайтеся, руки опустіть вниз. Це вправа відмінно впливає на всі м’язи спини.
 • Також для оздоровлення поперекового відділу корисно наступне вправу. Потрібно лягти на живіт, руки покласти уздовж тіла долонями вгору. Піднімайте тіло, не рухаючи при цьому ногами і не допомагаючи собі руками.
Дивіться також  Біг по ранках для схуднення: як правильно бігати для результату

Пропонуємо подивитися відео з суглобової гімнастикою Дикуля.

Комплекси суглобової гімнастики Дикулю

Лікування суглобів за Дикулю з допомогою вправ прийнято розділяти на дві фази. Деякі вправи виконуються із застосуванням простих пристосувань, які можна використовувати і в домашніх умовах. Перша частина гімнастики призначена для пацієнтів, які проходять курс реабілітації.

Комплекс складається з двох частин. Відновну гімнастику для м’язів ніг і спини виконують у ранковий час, а вправи для м’язів живота, грудей і верхніх кінцівок — вдень. Вправи потрібно робити регулярно, щоб м’язи завжди отримували необхідну їм навантаження.

Після виконання загального комплексу протягом дня потрібно виконувати окремі види вправ, які вибираються самостійно. Результат буде тільки в тому випадку, якщо ви протягом всього дня будете працювати на відновлення рухової активності.

 • Протягом перших трьох місяців суглобова гімнастика робиться без застосування додаткового вантажу.
 • Вправи повторюються без зупинки не менше 10-15 разів. Кількість підходів повинно бути дорівнює шести.
 • Перед тим як переходити до вправ, розімніться.

У процесі виконання вправ не затримувати дихання. Щоб вам було легше відстежувати результати, можна вести щоденник, зазначаючи в ньому рівень навантаження і кількість виконаних повторень вправ.

Другий комплекс гімнастики більш складний, і до нього переходять вже тоді, коли перший курс пройдено і рухливість відновлена. Вправи теж поділяються на дві частини: першу виконують вранці, а другу — вдень.

Гімнастика спрямована на тренування всіх м’язових груп. У перший день тренують одну групу м’язів, у другій — другий, а на третій день робіть перерву.

Для досягнення результату потрібно використовувати вагу і противагу, підбираються індивідуально залежно від стану здоров’я пацієнта і його індивідуальних особливостей. Вага потрібно вибирати по можливостям і привчати організм до навантажень з часом.

Дивіться також  Вправи Кегеля для жінок після пологів: коли і як виконувати

Кожна вправа повторюється необхідну кількість разів. З часом кількість повторень і підходів збільшується. Руху важливо виконувати повністю, щоб м’язи до кінця могли випрямлятися і скорочуватися. Як доповнення можуть використовуватися бальзами для харчування для суглобів Валентина Дікуля, які сприяють їх розігріву і відновленню.

Коли м’язові функції почнуть відновлюватися, можна зменшити вантаж противаги і збільшити вантаж обтяження. Обов’язково стежте за диханням, щоб воно було рівним, глибоким і ритмічним, не затримуйте його в процесі виконання.

Ліки від суглобів доктора Дикуля

Добре зарекомендували себе препарати Дикуля для лікування суглобів. Вони представлені бальзамами чотирьох видів — масажний, спортивний, радикулин і для суглобів. Таблетки, мазі, бальзами і креми Дикуля для суглобів дозволяють вилікувати такі захворювання, як артрози, артрити, розтягнення, переломи, невралгії. Їх також можна використовувати для профілактики.

Кошти базуються на натуральних складових. Вони забезпечують наступні ефекти:

 • Знімають болі в суглобах;
 • Мають протинабрякову дію;
 • Сприяють виведенню сольових відкладень (а це особливо важливо при остеохондрозі);
 • Допомагають зняти запальні процеси в постраждалих суглобах;
 • Активізують процеси відновлення хрящових тканин;
 • Покращують рухливість;
 • Допомагають поліпшити метаболізм;
 • Покращують кровообіг і лимфоток;
 • Сприяють нормалізації освіти синовіальної рідини.

Таке комплексне вплив допомагає значно поліпшити рухливість суглобів.

Люди з хворими суглобами часто скаржаться на сильні болі, і терапія повинна бути спрямована на їх зняття. Традиційні анальгетики не завжди допомагають впоратися з цією проблемою, крім того, вони викликають звикання. Бальзами і мазі Дикуля ж базуються на натуральних компонентах і не провокують звикання. Вони допомагають зняти біль і набряки, покращують процеси відновлення. Побічних ефектів препаратів не виявлено. Вони легко наносяться і добре вбираються. З недоліків пацієнти виділяють лише їх не найприємніший запах.

Дивіться також  Чи можна бігати під час вагітності на ранніх термінах та під час планування

При запальних хворобах суглобів — артритах, а також при остеохондрозі і подагрі мазь, бальзами і креми втираються в зону ураженого суглоба протягом не менш ніж 2-3 хвилин. Для поліпшення результату місце впливу рекомендується добре укутати чим-то теплою.

Наноситься бальзам м’якими рухами 2-3 рази на добу. Курс лікування може становити 2-6 тижнів. Також кошти можна ефективно використовувати для терапії інших захворювань хребта, таких як остеохондроз, невралгії, радикуліт. Корисно застосовувати бальзам при зниженні імунітету, переохолодженні.

Основне протипоказання до застосування препаратів Дикуля — це можлива індивідуальна непереносимість якогось з компонентів складу. Якщо виявляється свербіж або почервоніння в зоні нанесення, припиніть застосовувати засоби. Важливо зберігати ліки при кімнатній температурі, в місці, недоступному для дітей. Це допоможе зберегти активність входять до складу компонентів.

Крім того Ст. Він радить дотримуватися таких рекомендацій для здоров’я суглобів:

 • Більше рухайтеся протягом дня.
 • Намагайтеся уникати переохолодження, застуди, стресів.
 • Важливо боротися із зайвою вагою, так як він дає додаткове навантаження на суглоби і хребет.
 • Виконуйте вправи, направлені на розтяжку хребта, зміцнення м’язів спини і черевного преса.
 • Протягом дня виконуйте масаж проблемних ділянок.

Всі ці заходи в поєднанні допоможуть забути про проблеми з суглобами. Пропонуємо подивитися відео, в яких Ст. Він розповідає про суглобах.

Відео про гімнастики Дикуля