Вегетаріанство: за і проти, аргументи прихильників і супротивників

Корисно або шкідливо для людини вегетаріанство: за і проти нього — суперечки ведуться безперервно. Розглянемо всі аргументи і доводи. Дані досліджень і статистики. Скільки існує вегетаріанство (їм захоплювалися ще давньогрецькі вчені і філософи), стільки навколо нього і виникає безліч суперечок.

Корисно або шкідливо для людини вегетаріанство: за і проти нього — суперечки ведуться безперервно. Розглянемо всі аргументи і доводи. Дані досліджень і статистики.

Скільки існує вегетаріанство (їм захоплювалися ще давньогрецькі вчені і філософи), стільки навколо нього і виникає безліч суперечок. Є палкі прихильники, які говорять про користь такого способу життя і системи живлення, являючи собою приклад незвичайного здоров’я — фізичного і морального. А є супротивники, які, оперуючи науковими даними і статистикою, доводять, що тут все далеко не так гладко, і відмова від м’яса загрожує ускладненнями, небезпечними для життя. Наше завдання — розглянути обидва думки, вислухати аргументи за і проти і зробити відповідні висновки.

З точки зору еволюції

Про користь і шкоду вегетаріанства можна розмірковувати нескінченно. Існує величезна кількість доказів за такий спосіб життя, але не менше аргументів і у тих, хто виступає проти. Але всі ці суперечки породжуються виключно людьми, тоді як у даному питанні потрібно звернутися насамперед до самої природи: а що вона заклала у людину як своє творіння і дитя? Хто ми спочатку по своїй суті — хижаки або травоїдні? Адже відповідь може стати закінченням всіх цих дискусій. З’ясовуємо правду.

  • Зуби

Спільне з травоїдними (за): наявність плоских корінних зубів, нерозвинених іклів і гострих різців.

Спільне з хижаками (проти): зуби з усіх сторін покриті емаллю, змінюються протягом життя лише раз. Це не дозволяє постійно пережовувати грубі волокна рослинної їжі.

  • Слина

Спільне з травоїдними (за): лужна слина, що містить ферменти, необхідні для переварювання крохмалю. У хижаків ж взагалі слинні залози розвинені дуже слабо.

Спільне з хижаками (проти): немає нічого спільного.

  • Шлунок
Дивіться також  Краплі Fire Fit: склад, інструкція із застосування, протипоказання

Спільне з травоїдними (за): шлунковий сік слабкіше, ніж у хижаків.

Спільне з хижаками (проти): шлунковий сік кисліше, ніж у травоїдних.

За розміром шлунок у людини більше, ніж у хижаків, але менше, ніж у травоїдних, тобто щось середнє між ними.

  • Кишечник

Спільне з травоїдними (за): кишечник не такий короткий, як у хижаків (у них він в 2-3 рази більше довжини тіла).

Спільне з хижаками (проти): кишечник не такий довгий, як у травоїдних (у них він у 20 і більше разів перевищує довжину тіла).

У людини кишечник більше зростання приблизно в 8 разів. Тобто він може комфортно перетравлювати і м’ясо (невеликі порції), і рослинну їжу (переважно плоди).

Згідно з даними, закладеним в людині самою природою, він не може харчуватися самою тільки рослинною їжею або одним тільки м’ясом. Істина, як це звичайно і буває, знаходиться десь посередині. Еволюція зробила людей всеїдними. Так що тут матінка-природа грає проти вегетаріанства, тому що наш ШКТ все-таки передбачає помірне вживання м’ясних продуктів.