Видалення розтяжок лазером: корекція лазерної шліфуванням

Розтяжки (стрії) – проблем, яка турбує багатьох жінок. Вони завдають серйозний психологічний дискомфорт, заважають носити відкритий одяг і насолоджуватися життям. Боротися з цією проблемою досить складно. Багато втомлюються від не дуже ефективних народних засобів і звертаються за допомогою до фахівців. Найбільш результативним і безпечним методом на сьогодні вважається видалення розтяжок лазером. Незважаючи на те, що процедура в багатьох випадках не дозволяє видалити розтяжки повністю, особливо якщо вони застарілі, але шкіра завжди стає краще, і виглядають стрії значно менш помітно. Перш ніж зважитися на процедуру, потрібно оцінити її плюси і мінуси, вивчити протипоказання та результати, які вона обіцяє.

Чому з’являються розтяжки?

Розтяжки або стриї є своєрідними атрофічними змінами шкіри. Представляють вони собою вузькі хвилясті смужки, колір яких може бути як білим, так і насиченим червоно-фіолетовим. З’являються вони в тих зонах, де шкіра максимально розтягується. Зазвичай це живіт, стегна, сідниці, груди. Фізичних незручностей стрії не заподіюють, але виглядають вони досить неестетично.

Розтяжки – наслідок мікротравм підшкірної клітковини. Якщо шкіра перерастягивается, дерма розривається, рвуться дрібні судини, пошкоджуються волокна еластину і колагену. Цілісність зовнішнього шару шкіри при цьому не змінюється, але нижче утворюються своєрідні провали, де поступово формуються атрофічні рубці.

Одна з основних причин розтяжок – спадкова схильність і гормональний дисбаланс. Досить часто вони з’являються у жінок після пологів, а також у тих, хто швидко набирає або скидає вагу. Стикаються ними і спортсмени, набираючи м’язову масу. Причини можуть бути і більш глибокими, і критися в певних проблемах зі здоров’ям.

Мало яка жінка зможе змиритися з тим, що ці негарні смужки з’явилися на її тілі. Тоді можна вдатися до сучасних розробок косметологічної індустрії і прибрати розтяжки лазером. Розглянемо, що ж являє собою дана методика.

Видалення розтяжок лазером: в чому суть?

Лазерне видалення розтяжок — це процес шліфування, при якій поверхневий шар шкіри знімається, і здійснюється вплив на більш глибокі її шари. Це дозволяє зробити атрофічні рубці менш глибокими, а через весь курс – видалити їх повністю.

Дивіться також  Міфи і правда про вегетаріанство: факти, докази, спростування

Шкіра влаштована так, що пошкодження її цілісності провокує активізацію фібробластів, що запускають процеси синтезу еластину і колагену, завдяки яким підтримується нормальний стан шкіри. В процесі процедури допомогою теплового випромінювання лазера витісняється сполучна тканина, руйнуються рубці і завдяки активізації вироблення колагену стан шкірного покриву значно поліпшується.

Випромінювання лазера прискорює процеси відновлення, покращують мікроциркуляцію крові і прискорюють обмінні процеси. У підсумку пошкоджена шкіра замінюється молодий еластичною тканиною. Шкірний покрив стає гладким, рівним, зникає в’ялість. Некрасиві розтяжки, природно, теж зникають. Якщо вони утворилися недавно, то великий шанс того, що необхідна кількість сеансів допоможе позбутися від них повністю. Якщо ж вони глибокі й застарілі, то після лазерної шліфовки вони стануть значно менш помітними.

Щоб зрозуміти про процедуру більше, можна прочитати відгуки тих, хто вдавався до неї. Пацієнти підтверджують, що шкіра під дією лазера стає гладкою, м’якою і еластичною. Вирівнює її колір, розтяжки зникають повністю або стають майже непомітними.

Лазерна шліфовка розтяжок: види

Лазерна шліфовка розтяжок поділяється на види залежно від того, який вид лазера застосовується: ербієвий, неодимовий або вуглекислотний. Зупинимося на кожному варіанті детальніше

Ербієвий лазер

Цей вид лазера діє швидко і потужно, здатний швидко випаровувати клітини, які були пошкоджені. При цьому знаходяться поруч здорові тканини впливу не піддаються. Лазер дає можливість контролювати глибину проникнення променя і шліфувати не тільки поверхню шкіри, але і більш глибокі її шари. Ербієвий лазер, довжина хвилі якого становить 2940 мм, вважається найбільш оптимальним для усунення рубців і розтяжок. Дія його направлено на пошарове випаровування пошкоджених тканин. Метод досить щадний, ризик можливого опіку тканин практично відсутня. Лазер не провокує стискання шкіри і не залишає розділових ліній між оброблюваним і здоровою ділянкою. Реабілітаційний період у два рази менше, ніж при обробці вуглекислотним лазером, оскільки щадне тепловий вплив знижує травматичність тканин і забезпечує їхнє швидке відновлення.

Видалення розтяжок эрбиевым лазером – єдиний метод, який можна застосовувати для видалення розтяжок на чутливої і сухої шкіри.

Дивіться також  Препарати для очищення організму від шлаків і токсинів: списки ліків, їх класифікація та огляд

Вуглекислотний лазер СО2

Діє за тим же принципом, усуваючи атрофічні рубці методом випаровування. Різновид ця вважається найбільш жорсткою, так як вуглекислотний лазер схильний більше пошкоджувати навколишні тканини. Хвиля має довжину 10 600 гм, що дозволяє забезпечити більш глибоке проникнення під шкіру. Метод дуже травматичний і має ряд недоліків, тому підійти він може тільки в тому випадку, якщо шкіра жирна і пориста.

Неодимовий лазер

Неодимовий лазер від розтяжок вважається новітньою розробкою естетичної медицини і оптимальним способом для видалення стрий і рубців. Перевага його у високій результативності, безпеки та відсутності побічних ефектів. Лазер є неабляционным, тобто, він не випалює поверхню рубцевої тканини. Лазерний промінь селективно діє на внутрішні структури атрофічних рубців. Довжина хвилі становить 1064 нм. При лікуванні розтяжок вона руйнує дрібні судини і запобігає постачання стрий кров’ю, через що вони зменшуються, і надалі зникають. Одночасно лазер активізує фибропласты, прискорює синтез колагену і допомагає відновити здоров’я шкіри.

Перед тим як видалити розтяжки лазером, фахівець оцінює стан шкіри, характер пошкоджень та їх особливості, і вже потім підбирає вид шліфування. Шліфування може бути класичною, коли випромінюванням обробляється досить велика площа поверхневого шару шкіри, або ж фракційної, при якій лазерний промінь діє точково.

Після проведення сеансу класичної шліфування шкіра зазвичай покривається сухий скоринкою, і для відновлення потрібно приблизно два тижні. При застосуванні точкового методу досить 2-3 днів для реабілітації. Однак в останньому випадку для досягнення результату потрібно кілька сеансів терапії. Оптимальна тривалість проміжку між процедурами – 1-1,5 місяців.

Протипоказання

Перед тим як вирушати до фахівця, потрібно врахувати і те, що шліфування розтяжок лазером має ряд протипоказань, тому попередньо потрібно пройти повноцінне обстеження. Забороняється вдаватися до процедури в таких випадках:

 • запальні процеси в оброблюваної області;
 • атопічний дерматит на стадії загострення;
 • онкологічні захворювання;
 • вагітність та лактація;
 • псоріаз;
 • епілепсія;
 • порушення ендокринного характеру;
 • гіпертонія, захворювання серця та судин;
 • схильність до утворення келоїдних рубців.
Дивіться також  Продукти, що знижують апетит: види, загальний список, рекомендації, рецепти

Також не можна видалити розтяжки лазером, якщо ви недавно засмагли або зробили хімічний пілінг, так як після цього шкіра дуже сприйнятлива і схильна до пошкоджень. Почекайте два тижні, і тільки потім приступайте до шліфування.

Після процедури лазерної шліфовки не можна протягом тижня відвідувати сауну та солярій, засмагати на пляжі. Протягом наступного місяця, перебуваючи на сонці, обов’язково використовуйте сонцезахисний крем. З метою зниження больових відчуттів фахівці іноді рекомендують приймати знеболюючі препарати. У перші дні для профілактики інфікування можуть призначатися антибіотики.

Видалення розтяжок лазером: переваги та недоліки

Лазерна корекція розтяжок має велику кількість переваг. Серед них виділяються наступні:

 • Швидка результативність. Вже після першого сеансу розтяжки стануть значно менше або зникнуть зовсім.
 • Процедура ефективна і безпечна, ризики ускладнень і різних побічних ефектів мінімальні.
 • Відновлювальний період дуже короткий.
 • Процедура може допомогти позбутися навіть від великих і застарілих стрий.
 • Лазер може використовуватися для шкіри будь-якого типу. Важливо тільки правильно вибрати його вид.
 • Шкіра, яка здорова, при обробці майже не травмується, відсутній ризик пошкодження навколишніх тканин.

Що стосується недоліків, то іноді пацієнти відзначають наступні моменти:

 • Болючість. Дискомфортні відчуття зберігаються навіть при застосуванні спеціальних охолоджуючих насадок. Тому процедуру проводять із застосуванням місцевої анестезії. В окремих випадках при глибокій шліфуванні використовується і загальний наркоз.
 • Висока ціна. Вартість процедури визначається багатьма факторами: складність лікування, необхідна кількість сеансів, вид лазерної установки, репутація і рівень закладу, де проводиться процедура, рівень кваліфікації майстра і персоналу.
 • Щоб видалити розтяжки повністю, може знадобитися 6-10 процедур. Якщо рубці сильно застарілі, іноді від них не виходить позбутися повністю, але в будь-якому випадку вони стають набагато менш помітними.

Лікування розтяжок лазером має як плюси, так і мінуси, але перше в будь-якому разі більше. Це безпечний і ефективний сучасний метод боротьби з такою неприємною проблемою, як розтяжки на шкірі. Якщо ви зважилися на цю процедуру, обов’язково уважно вибирайте спеціаліста і установи, а також враховуйте можливі протипоказання.

Відео-відгук про видалення розтяжок лазером