Вітаміни для вегетаріанців: яких не вистачає, їх джерела та комплекси

Які вітаміни для вегетаріанців потрібні насамперед: огляд найбільш необхідних. Способи їх заповнення з продуктів харчування та аптечних вітамінних комплексів. Вегетаріанство — явище, яке викликає безліч суперечок: обговорюються заборонені і дозволені продукти, меню, страви, ставлення до природи, використання речей, у виробництві яких застосовувалися компоненти тваринного походження і т.

Які вітаміни для вегетаріанців потрібні насамперед: огляд найбільш необхідних. Способи їх заповнення з продуктів харчування та аптечних вітамінних комплексів.

Вегетаріанство — явище, яке викликає безліч суперечок: обговорюються заборонені і дозволені продукти, меню, страви, ставлення до природи, використання речей, у виробництві яких застосовувалися компоненти тваринного походження і т. д. Один з наріжних каменів — дефіцит вітамінів, який нібито обов’язково відчувають всі, хто дотримується даного способу життя. Чи дійсно їх нестача гарантована всім вегетаріанцям, чи можна її уникнути? Що потрібно робити, щоб не зіткнутися з такою проблемою? Достатньо рослинної їжі в якості джерел, або треба все-таки пити додаткові вітамінно-мінеральні комплекси?

Суть проблеми

Чому вітаміни для вегетаріанців стали такою притчею во язицех? Справа в тому, що тут, дійсно, виникає багато питань, на які немає однозначних відповідей. Так що золоту середину доводиться шукати самостійно.

  • Авітаміноз — неминучий супутник вегетаріанства?

Факт: тваринна й рослинна їжа, дійсно, різняться набором вітамінів.

З одного боку, вважається, що фрукти і овочі не можуть повноцінно замінити м’ясо і рибу, і в результаті може виявитися нестача певних корисних речовин в організмі.

З іншого боку, в м’ясі і рибі дуже мало вітамінів, і майже всі вони заповнюються рослинною їжею. Виняток — B12. Його дефіцит діагностується переважно у веганів. Лакто-ово-вегетаріанці не стикаються з такою проблемою, так як молоко і яйця дозволяють їм знизити ризик авітамінозу до мінімуму.

Висновок: ні, авітаміноз не є неминучістю для вегетаріанців. При грамотно складеному раціоні його не можна допускати. Вихід для веганів — вживати екологічні Бади у вигляді мінерально-вітамінних комплексів.

  • Потрібні додаткові вітамінні комплекси?

Факт: тривалий вегетаріанство в певні моменти життя (стресова ситуація, вагітність, затяжна хвороба) може призвести до нестачі вітамінів. Від цього не застрахований ніхто.

Дивіться також  Продукти, що прискорюють обмін речовин: ТОП 10 кращих, рецепти і рекомендації

З одного боку, вважається, що в таких ситуаціях вегетаріанцям достатньо буде налягти на фрукти і овочі, збагачені тим вітаміном, недолік якого був виявлений.

З іншого боку, засвоєння вітамінів з продуктів харчування часто буває утрудненим в силу якихось факторів. Так що це не завжди допомагає впоратися з авітамінозом. Тому більшість лікарів настійно рекомендують додатково пити вітамінні комплекси.

Висновок: медиків потрібно слухатися — все-таки в критичних ситуаціях, коли організму потрібна підтримка, а також двічі на рік, коли ризик авітамінозу зростає (це пізня осінь і середина весни), можна пропити додатковий комплекс. Зайвим це точно не буде, та і шкоди не принесе.

  • Аптечні вітамінні комплекси вегетаріанцям пити не можна

Факт: сучасна фармакологія випускає занадто велика кількість препаратів, до складу яких входять інгредієнти тваринного походження.

З одного боку, вважається, що в аптечній продукції, міститься досить речовин тваринного походження. Значить, вегетаріанцям їх краще не пити.

З іншого боку, не можна сказати однозначно, які саме вітаміни використав у своєму комплексі той чи інший виробник — рослинного або тваринного походження.

Висновок: якщо є подібні сумніви, краще купувати препарати на спеціальних ресурсах з еко-ухилом або в магазинах вегетаріанського харчування. Там точно можна придбати 100% рослинні засоби.