Вправи для розтяжки ніг на всі м’язи для початківців і не тільки

Всі ми знаємо про користь розтяжки, яка потрібна як охочих сісти на шпагат дівчатам, так і активно займаються з великими вагами бодібілдерам. Особливо важлива розтяжка м’язів ніг, яка допомагає запобігти м’язовий дисбаланс, проблеми з поставою, знайти гнучкість, поліпшити спритність і координацію. Розтяжка ніг потрібна абсолютно всім, хто займається спортом. Та й ті, хто далекий від неї, повинні виконувати її для поліпшення кровообігу в ногах, запобігання загрубения суглобів, поліпшення ходи і так далі. Прості вправи для розтяжки ніг будуть корисні абсолютно всім. Головне – виконувати їх регулярно і правильно.

Розтяжка для ніг: користь і особливості

Розтяжка допоможе поліпшити гнучкість тіла. Регулярно виконуючи її, ви скоро помітите, що всі вправи на ноги даються вам набагато легше. Також вона значно збільшує можливості вашого власного тіла. Витрата калорій збільшується, притому, що за фактом ви зберігаєте енергетичні ресурси організму, відповідно, втомлюєтеся менше. При гарній розтяжці значно знижуються ризики руйнування і хвороб зв’язок і суглобів в ногах.

Розтяжка ніг в домашніх умовах буває таким:

  • Статична. Ці вправи корисні як початківцям, так і тим, хто давно веде активний спосіб життя. Суть їх у тому, що потрібно на якийсь час фіксуватися в положенні максимальної розтяжки, щоб зв’язки і м’язи встигли затягнутися і звикли до такого стану.
  • Динамічна розтяжка. Передбачає, що розтягуватися ви будете в постійному русі. Може включати в себе різні махи, перекати та інші подібні вправи. Зазвичай динамічна розтяжка рекомендується тільки після того, як людина засвоїть статичну.

Важливо, щоб вправи для розтяжки м’язів ніг виконувалися правильно. Дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Тренуйтеся в комфортних для вас умовах. Ви повинні повністю розслабитися і вичавити з вправ максимальну користь.
  • М’язи повинні зуміти звикнути до нового стану, тому важливо не поспішати і звертати увагу на статичну розтяжку. В одній позі рекомендується затримуватися не менше ніж на півхвилини.
  • Розтягувати потрібно розігріті м’язи – це запобігає ризики травми і допомагає підвищити ефективність вправ. Попередньо можна пострибати, побігати – зробити легку розминку, щоб поліпшити кровообіг.
  • Не треба поспішати і гнатися за швидкими результатами. Потрібно розтягуватися поступово, регулярно покращуючи свої результати. Якщо ви перестараєтеся, можете серйозно зашкодити м’язам і зв’язкам і спровокувати, як мінімум, сильний біль. Також можливі серйозні травми.
  • Розтяжку потрібно виконувати до основної тренування і після неї – тоді м’язи краще всього запам’ятають це стан, а ефективність інших вправ завдяки розтяжці покращиться.
  • Важливо займатися розтяжкою регулярно, інакше за час перерви всі досягнуті раніше результати можуть обнулитися.
  • Під час занять не затримуйте дихання – воно повинно бути плавним, спокійним, глибоким. На початковому положенні при кожній вправі вам потрібно вдихнути, саме розтягування робиться на видиху.
Дивіться також  Як прибрати жир з рук: позбавляємося від нього в домашніх умовах

В процесі розтяжки не допускаються різкі рухи. Розтягуватися слід плавно, м’язи повинні бути розслаблені. Не допускаються больові відчуття – тільки легке приємне тепло. Якщо ви відчули їх, це значить, що навантаження дуже велике.