Вправи на фітболі для схуднення – заняття з гімнастичним м’ячем для зниження ваги

Зайві кілограми турбують багатьох людей. До них призводить малоактивний спосіб життя, нераціональне харчування, вагітність і багато інших факторів. Не у всіх є час відвідувати спортзал, і багато цікавляться програмами схуднення в домашніх умовах. Це цілком можливо, якщо використовувати, наприклад, фітбол. Цей швейцарський м’яч колись зробив в індустрії фітнесу справжню революцію. Він зручний, мобільний і доступний, а ефективність занять з ним може бути нітрохи не гірше, ніж навантаження в тренажерному залі. Вправи на фітболі для схуднення дозволять скинути вагу легко і весело. До того ж у процесі їх виконання задіюється в два рази більше м’язів, ніж при звичайних тренуваннях.

Заняття на фітболі для схуднення

Своєю популярністю фітбол зобов’язаний жінці на ім’я Сюзан Кляйнфогельбах. Це фізіотерапевт зі Швейцарії, яка в 50-х роках минулого століття стала використовувати фітбол для реабілітації пацієнтів, які перенесли травми хребта, інсульт або інфаркт. Основні вправи можуть застосовуватися і для схуднення, і для реабілітації.

Саме вона перша помітила, що навіть найпростіша тренування з фітболом для схуднення забезпечує наступне:

  • прискорення метаболізму;
  • підвищення еластичності шкіри і м’язів;
  • поліпшення кровообігу;
  • спалювання зайвого жиру.

Причому використовувати фітбол можуть як чоловіки, так і жінки. Надалі він став активно використовуватися різними фітнес-тренерами, з’явилася велика кількість вправ, які можуть виконуватися в домашніх умовах.

Гімнастичні м’ячі випускаються виробником в різних варіаціях дизайну, і позитивний зовнішній вигляд вже сам налаштовує на тренування. Але це далеко не всі переваги. Також вправи на фітболі для схуднення живота володіють наступними перевагами:

  • М’яч легкий, його можна використовувати в будь-якому віці.
  • При заняттях з ним ризики розтягування зв’язок і інших травм мінімальні.
  • Вправи з гімнастичним м’ячем для схуднення допомагають опрацювати одночасно кілька груп м’язів.
  • Завдяки нестійкості фітболу ми тренуємо координацію і покращуємо баланс тіла. Навіть просто сидячи на кулі ви вже витрачаєте калорії і худнете. Адже щоб утриматися на ньому, потрібно добре напружити м’язи.
  • У занять майже немає протипоказань. Вони корисні при варикозному розширенні вен, ряді захворювань суглобів і кінцівок, оскільки в процесі тренувань навантаження на ноги невисока. Корисні також заняття на фітболі для схуднення після пологів – вони допоможуть молодій мамі швидко привести себе в форму без неприємних наслідків.
Дивіться також  Східні танці для схуднення: рекомендації, основні техніки, протипоказання

Жінки, перевіривши на собі ефективність фітболу, стверджують, що всього 20-30 хвилин регулярних занять дозволяють за пару місяців позбутися кількох зайвих кілограмів, підтягнути талію, сідниці і стегна. Тепер розглянемо ефективний комплекс вправ на фітбол для схуднення.