Вправи при шийному остеохондрозі в домашніх умовах – лікувальна гімнастика для шиї

Остеохондроз є дуже поширеним нині захворюванням, значно ухудшающим якість життя. До нього можуть призвести багато фактори, симптоми також різноманітні, а визначається найчастіше хвороба тоді, коли міжхребетні диски вже починають активно руйнуватися. Найчастіше уражається шийний і поперековий відділи. Незважаючи на те, що захворювання є хронічним, існує велика кількість заходів, які можуть вкрай позитивно вплинути на стан пацієнта. Одна з найпоширеніших — це вправи при шийному остеохондрозі, які можна виконувати і в домашніх умовах. Головне — робити все за правилами і дотримуватися всіх рекомендацій фахівця.

Вправи при шийному остеохондрозі в домашніх умовах: загальні правила

Як і будь-який інший метод терапії, вправи при остеохондрозі шийного відділу хребта теж мають свої особливості, обмеження та протипоказання, які обов’язково потрібно враховувати. Все це зводиться до наступним правилам:

 • Не можна призначати собі лікування самостійно — його має призначити лікар. Справа в тому, що характерні для остеохондрозу симптоми можуть бути ознаками та інших захворювань, при яких фізична активність може бути шкідлива. Як постановка діагнозу, так і вибір методів терапії — це завдання фахівця.
 • Потрібно враховувати наявність супутніх захворювань, при яких можлива заборона на фізичну активність.
 • Гімнастика для шиї при остеохондрозі протипоказана в гострому періоді захворювання. Остеохондроз проходить циклічно і припускає чергування фаз ремісії та загострення. При гострому періоді терапія повинна бути спрямована на оперативне усунення болю і дискомфорту, які можуть бути дуже сильними, і фізична активність у цей час може тільки погіршити стан пацієнта. Також протипоказана гімнастика на термінальних стадіях остеохондрозу, при яких відбувається руйнування кісткової тканини хребців. Тоді потрібно хірургічне лікування.
 • Утримайтеся від вправ, якщо ви погано себе відчуваєте, у вас висока температура, застуда, високий тиск і так далі.
 • Краще підібрати для тренувань один і той же час (оптимальне — ранок), комфортне для вас місце і зручний одяг. Приміщення рекомендується добре провітрювати. Робити вправи варто щодня в періоді ремісії.
 • Їсти рекомендується за годину до занять — не пізніше.
 • До початку тренування можете прийняти теплий душ. Це дасть можливість розігріти м’язову тканину, підготувавши її до майбутніх навантажень. Альтернативою може стати тепле рушник, який ви можете помістити на хвору зону на кілька хвилин.
 • Попередньо зробіть невелику розминку: махи руками, ходьба на місці, кругові рухи плечима, нахили вперед і в сторони, підйоми і опускання плечей і так далі.
 • Вправи для шиї при остеохондрозі повинні виконуватися плавно і спокійно, без ривків і різких рухів.
 • Важливо навчитися правильно дихати. Робити вдих потрібно через ніс, видих — через рот. НА піку навантаження не затримуйте дихання. Це поширена помилка новачків, і через якийсь час вона проходить.
 • Не намагайтеся відразу зробити весь комплекс, якщо вам важко. Треба прислухатися до свого організму і відчуттями. Підвищуйте кількість підходів і навантаження поступово і тільки з дозволу лікаря.
 • Після заняття рекомендується трохи відпочити. Бажано протягом години не виходити з дому. Для закріплення результатів можна зробити легкий масаж, прийняти теплий душ.
Дивіться також  Сушка для тіла дівчат в домашніх умовах: меню на тиждень (щодня)

У процесі тренування і після неї не повинні з’являтися больові відчуття. Якщо це трапляється, значить, ви робите щось неправильно або перевищуєте допустиме навантаження. Нормальними відчуттями після занять є тільки м’язова втома (приємна) і відчуття тепла в м’язах.

Крім цих правил фахівець може дати додаткові рекомендації, які потрібно враховувати. Комплекс вправ підбирається індивідуально в залежності від анамнезу і тяжкості перебігу захворювання.