Вправи з обручем для схуднення: комплекс для живота і талії


Обруч – це досить популярний домашній спортивний інвентар, але чи багато жінок, у кого вдома є хула-хуп, активно ним користуються? Насправді, вправи з обручем для талії можуть дати реальні результати в короткі терміни, особливо, якщо поєднувати їх з правильним харчуванням. Крім того заняття з ним благотворно впливають і на здоров’я, зміцнюють вестибулярний апарат, серце, судини, а за рахунок масажного ефекту на внутрішні органи черевної порожнини ще і покращує травлення. А ще існують різні вправи з обручем для живота, які допоможуть зробити заняття різноманітніше, а їх результативність краще.

Які бувають обручі

Перед тим як виконувати вправи з обручем для початківців, потрібно зрозуміти, який хула-хуп найкраще вам підійде. Сьогодні таке обладнання представлено в широкому розмаїтті, яке можна розділити на такі групи:

 • Класичні обручі. Бувають металевими або пластиковими. Вони прості і недорогі, не мають жодних доповнень.
 • Складні обручі. Включає в себе кілька скріплюються між собою блоків. Такі обручі досить зручні, вони компактні і легкі в транспортуванні.
 • Обтяжені обручі. Такі обручі всередині не пусті, а наповнені додатковим матеріалом. Це збільшує їх вагу, через що працювати з ними важче, однак і результат краще.
 • Масажні обручі. По всій їх поверхні знаходяться кульки або ролики. Вони надають масажний ефект, що дозволяє ефективно «розбивати» жирові відкладення і целюліт.
 • Обручі з гаджетами. Оснащуються лічильниками обертів, датчиками, що визначають тривалість тренувань, лічильниками калорій.
 • Об’єднані обручі. Припускають поєднання різних типів. Наприклад, він може бути і масажним, і утяжеленним. Такі хула-хупи вважаються найбільш ефективними.

При виборі обруча також рекомендується враховувати ріст і вага. Занадто легкий хула-хуп може не принести ніяких результатів, а дуже важкий заподіяти серйозний дискомфорт. Оптимальним вважається обруч, діаметр якого перевищує відстань від талії до стопи на довжину 2-3 пальців. При наявності можливості краще випробувати його відразу перед покупкою. Вага обручів може бути і 250 грам, і 3,5 кг. Важкі снаряди важко розкручувати, легкі – утримувати. Для початку краще підібрати злегка обтяжений варіант, який дозволить набути практику і забезпечить комфорт при заняттях.

Дивіться також  Як схуднути в руках у дівчат: що робити для схуднення

Як крутити обруч для схуднення?

Важливо правильно крутити обруч, щоб схуднути. Тут вам допоможуть наступні рекомендації:

 • Чим вже у вас будуть поставлені ноги, тим більше м’язів ви будете задіяти. Тому починати можна з середньої позиції з ноги на ширині плечей і поступово зменшувати цю відстань. Це дасть можливість поліпшити ефективність вправ і зміцнити м’язи-стабілізатори, що благотворно вплине на поперек і поставу.
 • Важливо правильне дихання. Вдих не потрібно намагатися затримувати. Навпаки, важливо, щоб кисень рівномірно проходив через легені – це допоможе спалити більше жиру. При напрузі м’язів робіть вдих, при розслабленні – видих.
 • Виконуючи вправи з обручем для схуднення, робіть енергійні рухи, змінюючи напрямок кожні 4-5 хвилин. Тіло при цьому рухатися не повинно. Приводити обруч в рух повинні тільки зусилля живота. Проблеми можуть виникнути у жінок, у яких занадто опуклі або вузькі стегна. Обруч може тиснути на кісточки або спадати, завдаючи тим самим незручності. Тому краще використовувати обруч з масажними кульками, який не залишає синців.
 • Рекомендується, щоб руки під час тренування були зчеплені в замок і заведені за голову. Можна іноді як би «вигулювати» обруч по тілу – від грудей до колін, а потім назад.
 • Перед тим як починати займатися, зробіть невелику розминку, яка може включати в себе і дихальні вправи. Це допоможе розігріти м’язи, поліпшивши тим самим ефективність вправ.

Заняття з обручем мають протипоказання. Так, не варто займатися в критичні дні, при вагітності, після операції або кесаревого розтину. При наявності проблем у травними або іншими органами попередньо рекомендується проконсультуватися з фахівцем. Не рекомендується займатися відразу після їжі – краще робити це натщесерце.

Дивіться також  Як правильно харчуватися, щоб прибрати живіт і боки

Займатися з обручем рекомендується кожен день хоча б по 15 хвилин. Якщо ви зовсім новачок, можете починати з п’яти хвилин, і регулярно збільшувати тривалість вправ. Також можна розбити тренування на кілька частин, займаючись, наприклад, три рази в день по 10 хвилин.

Вправи з обручем для схуднення живота

Прискорити результат занять допоможуть такі вправи з обручем для схуднення живота:

 • Ноги поставте разом, розгорніть плечі, зігніть руки в районі талії і розведіть їх в сторони. Обертайте хула-хуп, періодично змінюючи його темп.
 • Одну ногу поставте на відстані стопи попереду іншої, розгорніть плечі, кисті притисніть до плечей. Крутіть обруч, міняючи ноги. Також можете у процесі переміщатися по кімнаті маленькими кроками.

А схуднути в області стегон і сідниць допоможуть такі вправи:

 • Поставте ноги на ширині плечей, руки розведіть в бік. Крутіть обруч, зміщуючи його вниз до стегон, потім піднімайте на талію і опускайте знову.
 • Прийміть напівсидячому положення, розведіть в сторону руки, ноги поставте на ширині плечей. Крутіть обруч, випрямляючись, потім полуприседайте знову. Повторювати по кілька разів.

Комплекс додаткових вправ з хула-хупом

Крім самого обертання також можна звернути увагу на такий комплекс вправ з обручем:

 • Встаньте всередині обруча, горизонтально візьміть його в руки, захопивши зверху. Плавно піднімайтеся на носки, руки підніміть вгору, прогніться, зробіть глибокий вдих. Потім повільно опуститеся в початкове положення і видихніть.
 • Підніміть обруч вгору горизонтально, нахиліться вперед, прогніться, дивлячись в центр обруча. Відведіть назад праву ногу, зафіксуйте на кілька секунд рівновагу. Прийміть початкове положення на кілька секунд. Потім те ж саме повторіть з іншою ногою. У вихідному положенні вдихніть, на нахилі – видихніть.
 • Сядьте на край стільця, підніміть вгору руки, обруч тримайте вертикально. Ноги зігніть, помістіть в обруч, не торкаючись його краю. Потім розрівняйте їх, на кілька секунд зафіксуйте положення, ноги поверніть назад.
 • Також ефективні такі вправи з обручем для талії. Ляжте на спину, підніміть вгору руки, обруч тримайте горизонтально над головою. Зігніть ноги і розташуйте їх у хула-хуп, випряміть, зафіксуйте на пару секунд вертикально, поверніть початкове положення. Перед тим як робити рух, вдихайте, а видихайте, поміщаючи ноги в хула-хуп.
Дивіться також  Вправи для шпагату з нуля, ефективні в домашніх умовах для початківців

Такі прості вправи при їх регулярному виконанні допоможуть завжди залишатися у формі. Відео вправ обручем для схуднення допоможуть зрозуміти, як правильно їх виконувати.

Відео-вправи з обручем

З цього відео ви дізнаєтеся, допомагає обруч прибрати живіт, а також розберетеся, які обручі бувають і який підійде конкретно вам.

Якщо вам здається, що стояти і крутити обруч – нудно, то дивитися це відео вам, безумовно, варто. Тут представлені кілька незвичайних вправ з цим снарядом. Також можна поєднувати крутіння обруча з переглядом хорошого кіно або улюбленого телесеріалу – так час тренування пройде абсолютно непомітно.

Ще тренування з хула-хупом можна розглядати, як полегшений варіант повноцінного тренування, якщо немає сил, щоб провести силовий тренінг або зробити пробіжку в парку.