Як вибрати кросівки для фітнесу в залежності від виду занять

Корисні поради, як вибрати кросівки для фітнесу. Основні характеристики моделей в залежності від виду спорту. Зорієнтуватися допоможе рейтинг кращих. Більшість людей під фітнесом розуміють танцювальну аеробіку для жінок.

Корисні поради, як вибрати кросівки для фітнесу. Основні характеристики моделей в залежності від виду спорту. Зорієнтуватися допоможе рейтинг кращих.

Більшість людей під фітнесом розуміють танцювальну аеробіку для жінок. Насправді це більш широке поняття, що включає в себе будь-які спортивні тренування в спеціально обладнаних залах. А для того, щоб вони були максимально ефективними (спалювали як можна більше калорій і не були травматичними), необхідно правильно підібрати взуття для занять.

Виявляється, моделі, в яких ви бігаєте по ранках, не підійдуть для такої мети, так як занадто важкі. Та й топові баскеты, в яких ви красуєтеся з джинсами по вулицях, — теж не варіант. Але як тоді вибрати кросівки для фітнесу, щоб вони були зручними і функціональними? Виявляється, це ціле мистецтво.

Критерії вибору

Вирушаючи в спортивний магазин, щоб здійснити заповітну покупку, потрібно заздалегідь уявляти, що саме ви будете шукати. Якими критеріями вибору керуватися, щоб придбати правильні кросівки? Вони повинні відрізнятися наступними характеристиками.

  • Фіксація стопи

Під час занять фітнесом потрібно багато рухатися. Здійснюючи активні дії ногами, ви повинні відчувати себе максимально комфортно і не боятися отримати травму. Тому зручні кросівки — ті, що будуть якісно фіксувати стопу. Вони повинні бути вище, ніж вуличні моделі, і у них повинен бути щільний задник. Тільки так вони зможуть правильно утримувати голеностоп і мінімізувати ризик будь-якого пошкодження в залі — розтягування або вивиху.

  • Шнурки

Якщо продовжити тему фіксації стопи, потрібно вибирати моделі з шнурками, так як вони в цьому плані вважаються максимально надійними. Липучки та інші види застібок будуть доставляти масу незручностей. Вузол краще тримають плоскі шнурки. Слідкуйте за тим, щоб вони не перетягували ноги, — це буде заважати кровообігу.

  • Вентиляція
Дивіться також  Краплі Fire Fit: склад, інструкція із застосування, протипоказання

Нога в кросівках для фітнесу повинна дихати, тому зверніть увагу на те, чи буде забезпечуватися до неї доступ повітря під час занять. Наприклад, багато брендів пропонують взуття з круговою вентиляцією стопи — це дорогий, але ідеальний варіант. У цьому питанні дуже важливий матеріал: він повинен бути натуральним і не створювати вакууму. Це може бути шкіра, гортекс (інноваційна розробка останніх років) або синтетична сітка.

  • Амортизація

Амортизаційна система кросівок знижує навантаження на ноги і мінімізує ризик травми. Це можуть бути мікропори, повітряні подушечки або проміжна підошва. З останнім варіантом будьте вкрай обережні. Вона виробляється або з поліуретану, або з этилвинилацетата. Перший характеризується міцністю, але він дуже важкий для занять фітнесом в залі. Другий, навпаки, занадто слабкий і недовговічний. Займатися в такій взуття потрібно акуратно.

  • Підошва

Підошва повинна бути міцною, з декількох шарів, виконаних з різних матеріалів. Така будова підвищує зносостійкість. Шкарпетки забезпечені колом для зручного здійснення обертальних рухів. Спробуйте зігнути підошву вподобаної моделі: ви повинні це зробити легко, а при поверненні у вихідне стан на ній не повинно бути вм’ятин, тріщин.

  • Устілки

Устілки повинні бути знімними, щоб ви могли їх замінювати іншою парою, поки ці стираються і сушаться. Вони повинні повністю відповідати нозі. По центру — потовщення, підтримує звід стопи. Дивіться, щоб під устілкою не було тканинній або картонній вставки — вона накопичує вологу і провокує пітливість. Замість неї шукайте там рівні шви, що забезпечують комфортність занять.

Знаючи спочатку, які саме кросівки для фітнесу вибрати, в магазині ви будете почувати себе більш впевнено серед широкого асортименту пропонованих моделей. Згідно з даними критеріями, ви відразу можете відставити в сторону невідповідні варіанти, а решта оцінювати вже з точки зору своїх фізичних особливостей (розміру, будови ноги) і індивідуальних переваг (кольору, бренди, покрий).

Гортекс. Останнім часом у виробництві кроссовок все частіше використовується тканина Gore-tex — дво або тришарове: з зовнішньої і внутрішньої тканини, а між ними в якості прокладки — тефлонова мембрана. Її головна якість — зносостійкість.