Як відновити обмін речовин: спосіб життя, харчування, спорт, ліки

Дізнайтеся, як відновити обмін речовин в домашніх умовах. Ефективні способи: нормалізувати спосіб життя, налагодити правильне харчування, зайнятися спортом, пройти обстеження. Метаболізм — дуже складний і багатокомпонентний процес, що безперервно протікає в організмі.

Дізнайтеся, як відновити обмін речовин в домашніх умовах. Ефективні способи: нормалізувати спосіб життя, налагодити правильне харчування, зайнятися спортом, пройти обстеження.

Метаболізм — дуже складний і багатокомпонентний процес, що безперервно протікає в організмі. Іноді один або відразу декілька його елементів з різних причин може виходити з ладу. Це не просто уповільнення або прискорення внаслідок віку або індивідуальних особливостей — це серйозні порушення, які вважаються в медицині патологіями, значаться в МКБ під кодами Е70-Е90 і піддаються комплексній терапії. Якщо не пролікувати їх, серед наслідків виявиться не тільки зайву вагу, але і такі серйозні захворювання, як подагра, гіперхолестеринемія, алкаптонурия, фенілкетонурія та багато інших. Так що бажано знати, як відновити обмін речовин власними силами.

Щодо способів нормалізації варто відразу обмовитися. Якщо збій носить тимчасовий характер, ви точно знаєте його причину, немає ще ніяких ускладнень в плані здоров’я, можна спробувати виправити ситуацію самостійно. Але якщо порушення носить затяжний характер, позначається на самопочутті і виявляється специфічними симптомами, необхідно якомога швидше звернутися за допомогою до ендокринолога і пройти комплексне лікування.

Нагадуємо: мова може йти не просто про уповільненому метаболізмі, а про таких серйозних захворюваннях, як порушення обміну амінокислот, вуглеводів, сфінголіпідів, глікозаміногліканів і багатьох інших речовин, амілоїдоз, непереносимість лактози, кістозний фіброз і т. д. І кожна з цих патологій повинна діагностуватися і пролечиваться професіоналами. Всі нижченаведені рекомендації носять виключно ознайомчий характер.

Дивіться також  Купити для схуднення: який вибрати, рейтинг брендів, схеми вживання