Зайва вага і високий тиск: як позбутися небезпечного поєднання

Як повязані зайву вагу і тиск, як правильно організувати харчування при ожирінні і гіпертонії. Дієта Dash – оптимальний варіант при наявності обох проблем. Повні люди рідко відчувають себе добре, вони страждають від підвищеного артеріального тиску в рази частіше, ніж люди з нормальною масою тіла.

Як пов’язані зайву вагу і тиск, як правильно організувати харчування при ожирінні і гіпертонії. Дієта Dash – оптимальний варіант при наявності обох проблем.

Повні люди рідко відчувають себе добре, вони страждають від підвищеного артеріального тиску в рази частіше, ніж люди з нормальною масою тіла. Розглянемо, чим же так заважають зайві кілограми судин і серця, і як взаємопов’язані зайву вагу і гіпертонія.

Фактори ризику

На тиск впливає не тільки маса тіла. У медиків є поняття, фактори ризику, під якими розуміються обставини, здатні провокувати хворобу. Для гіпертонії такими є:

  • Вік старше 55 років для чоловіків і старше 65 років для жінок.
  • Абдомінальне ожиріння. Його наявність визначається з вимірювання окружності талії. У чоловіків її обсяг не повинен перевищувати 102 см, у жінок – 88 див. Все, що вище зазначених обсягів, відноситься до абдомінальне ожиріння.
  • Дисліпідемія – порушення в ліпідному спектрі крові, які активно розвиваються при наявності зайвої маси тіла.
  • Куріння.
  • Спадкові чинники.
  • Артеріальна гіпертензія класифікується медиками за ступенями тяжкості і наявності того чи іншого ризику. Діагноз в амбулаторній карті виглядає так: АГ 2 ступеня, ризик 3. І якщо ступінь 2 вказує на певні показники АТ, то ризик 3 повідомляє про наявність декількох факторів з 5 перерахованих. Чим більше факторів ризику, тим вище ймовірність ускладнень і гірше прогноз. При наявності зайвої ваги ризик оцінюється 2 або 3.

    Дивіться також  Проносний засіб для очищення кишечника: як вибрати краще