Зарядка для шиї Шишонина: дивитися на відео

Це може здатися дивним, але від шиї багато в чому залежить загальний стан здоров’я і працездатність людини. Больові відчуття в ній вже самі по собі неприємні, а, крім того, вони можуть провокувати ряд інших симптомів і проблем. Причому це характерно не тільки для тих, хто займається важкою фізичною працею. Зарядка для шиї по Шишонину дозволяє позбутися від болю і попередити неприємні наслідки.

Зарядка Шишонина для шиї: показання до застосування

Зарядка Шишонина для шиї допомагає відновити еластичність м’язових структур, рухливість зчленувань у відділі шиї, зняти больові відчуття. Вона включає в себе кілька простих вправ, розроблених А. Ю. Шишониным, російським вченим, академіком, кандидатом медичних наук і керівником медичної клініки фізичної реабілітації. Відомим цей комплекс став з 2008 року, коли у продажу з’явився диск з базовими вправами програми, і з тих пір його використовують все частіше і частіше.

В деяких джерелах комплекс вправ іменується физгимнастикой Бубновського, у відповідності з найменуванням клініки, в якій була розроблена методика.

Помилково вважати, що дискомфорт і болі в шийної області мучать тільки людей, які зайняті фізичною працею. Сидяча робота підвищує ризики остеохондрозу, що може стати причиною не тільки болю в шиї, але і проблем в організмі в цілому.

Сам Шишонин наполягає на тому, що не можна ігнорувати такі негативні симптоми:

 • запаморочення;
 • головні болі;
 • безсоння;
 • проблеми з пам’яттю;
 • болі в шиї;
 • болі в спині;
 • гіпертонія або гіпотонія;
 • оніміння кінцівок.

За наявності хоча б однієї ознаки, а також при наявності спадкової схильності до інсульту, гімнастика показана насамперед. Виконувати її потрібно кожен день, щоб домогтися максимального лікувального ефекту. Через два тижні регулярних занять можна виконувати вправи 2-3 рази в тиждень.

Для профілактики виконувати комплекс корисно всім, навіть тим, хто не страждає болями в шиї. Крім лікувального ефекту зарядка для шиї по Шишонину також допомагає поліпшити кровообіг і підтягти м’язи шиї, тим самим омолоджуючи її зовнішній вигляд – це стане додатковим бонусом.

Гімнастика Шишонина проста, але дуже ефективна, оскільки забезпечує глибоку опрацювання м’язів. Вправи діють і при лікуванні захворювань шийного відділу, і для їх профілактики, і при реабілітації після перенесення травм і розтягувань. Особливо корисним комплекс буде при остеохондрозі. Він дасть результат, подібний ретельному масажу комірцевої зони, і при регулярних вправах терапевтичний ефект буде посилюватися.

Дивіться також  Плюси і мінуси бігу вранці, потрібні ранкові пробіжки щодня

Кожен рух має бути зафіксовано. Завдяки цьому ми забезпечуємо глибоке розтягнення м’язів шиї і поліпшення кровообігу в шийному відділі.

Крім цього, врахуйте наступні рекомендації:

 • Ваші рухи не повинні бути різкими. Робіть їх плавно, забезпечуючи тим самим максимальну розтягнення м’язів.
 • При виконанні гімнастики ви повинні відчувати себе комфортно. Якщо в процесі відчувається різкий біль, закінчите вправу або спробуйте зменшити амплітуду при нахилах голови.
 • Вправи будуть ефективними, якщо виконувати їх з рівною спиною. Якщо вам важко контролювати це, і вона скручується несвідомо, спробуйте робити гімнастику перед дзеркалом, щоб контролювати правильність техніки і коригувати помилки при їх наявності.

Гімнастика Шишонина: вправи

 

Зарядка для шиї доктора Шишонина зручна тим, що її можна виконувати де завгодно, навіть на робочому місці, не привертаючи зайвої уваги. До того ж вона не займає багато часу. Всього в комплексі сім вправ, кожне з яких треба повторити п’ять разів.

 • Вправа один, «Метроном». Вихідне положення – сидячи на стільці. Акуратно нахиляйте голову до правого плеча, поки не відчуєте напругу в м’язах шиї. Затримайтеся в такому положенні на 30 секунд, потім поверніться у вихідне і повторіть вправу з іншої сторони.
 • Вправа 2, «Пружина». Голову опустіть вниз, затримайте її в такому положенні, потім потягніть підборіддя. Затримайтеся в кожному положенні на 30 секунд.
 • Вправа 3, «Погляд в небо». Голову потрібно повертати в бік до того момент, коли в м’язах з’явиться напруга, зафіксувати в цьому положенні на півхвилини, потім повторити вправу в іншу сторону.
 • Вправа 4, «Рамка». Вправа робиться так само, як попереднє, але є відмінність. Не задіюються м’язові і суглобові структури в плечовому поясі. Праву руку покладіть на ліве плече, лікоть тримайте чітко паралельно підлозі. Повертайте голову наліво, поки не з’явиться легкий біль, потім зафіксуйте на півхвилини. При цьому важливо стежити, щоб лікоть не опускався. Після опустіть праву руку, почекайте її на коліно і зробіть вправу в іншу сторону.
 • Вправа 5, «Факір». Виконується, як «Погляд в небо», але руки трохи згинаються в ліктях, а долоні об’єднуються над головою.
 • Вправа 6, «Чапля». Руки покладіть на коліна у вільному стані. Акуратно підніміть підборіддя, руки відведіть за спину. Зафиксируйтесь в такому стані, порахуйте до 30 і поверніться у вихідне положення. Повторіть те ж саме для іншої сторони. Після рекомендується зробити невелику розтяжку. Акуратно нахиляйте голову по черзі до обох плечах, трохи натискаючи рукою на шию.
 • Вправа 7, «Гусак». Робити його потрібно в положенні стоячи. Витягніть шию вперед, підборіддя тримайте прямо. Голову поверніть вліво, щоб відчути легке напруження в м’язах. Зафиксируйтесь в такому стані на півхвилини, після поверніть голову в іншу сторону.
Дивіться також  Вправи для постави: виправлення і випрямлення в домашніх умовах

Зарядка для шиї по Шишонину на відео допоможе освоїти правильну техніку виконання вправ.

Особливості виконання вправ

Перш за все, потрібно знати, що гімнастику можна робити лише в тому випадку, якщо це було рекомендовано лікарем. Це актуально для тих пацієнтів, у яких було діагностовано те чи інше захворювання, наприклад, шийний остеохондроз. Справа в тому, що така самодіяльність може призвести до зворотних результатів, тому рекомендується довіряти тільки фахівцеві.

Гімнастику потрібно виконувати регулярно і правильно. Спину тримайте прямо, щоб отримати максимальну лікувальну дію. Між останнім прийомом їжі і початком гімнастики повинно пройти не менше години. Це важливо, щоб організм не витрачав енергію на засвоєння їжі. Пиття води це не стосується.

Виділяйте для гімнастики певний час. Так організм звикне до запропонованого йому режиму і буде заздалегідь готуватися до навантаження, що зробить її простіше. Якщо зробити весь комплекс відразу ви не ожжете, дайте собі відпочити. З часом ви пристосуватися, та виконання усіх вправ не буде завдавати дискомфорту.

Сильний біль при рухах неприпустима. Не робіть вправи через серйозний дискомфорт. Для початку можна повторювати вправу по одному разу. Важливо прислухатися до організму, щоб не нашкодити йому. Якщо ви все ж відчули біль, відкладіть зарядку на пару днів. Якщо проблема не зникла, то все нормально, і організм лише звикав до покладеної на нього навантаженні.

Закінчивши гімнастику, зробіть невеликий масаж шиї, щоб закріпити результати. Те ж саме можна зробити і перед зарядкою.

Гімнастика Шишонина: результати

Можна зустріти різні відгуки про використання даного гімнастичного комплексу, причому як від лікарів, так і пацієнтів, які випробували її на собі. Фахівці сходяться на тому, що гімнастика є ефективним і безпечним способом зняти біль в шиї і усунути спазм. Однак, вони наполягають на тому, що виконувати вправи варто лише після обстеження і лікарського припису.

Дивіться також  Вправи при шийному остеохондрозі в домашніх умовах - лікувальна гімнастика для шиї

Самі пацієнти серед плюсів методики відзначають її простоту і доступність. Що стосується безпосередніх результатів, то в більшості випадків вони позитивні. Гімнастика Шишогина допомагає відновитися після перенесення травм шиї, позбутися від больових відчуттів при остеохондрозі, протрузіях і інших захворюваннях. В даному випадку рекомендується поєднувати вправи з мануальною терапією і прийомом медикаментів. Вправи, формуючи м’язовий каркас, допомагають прискорити одужання.

Відразу після виконання гімнастика допомагає зняти м’язові спазми. Але для стійких результатів потрібно виконувати її не менше місяця. Пацієнти нерідко успішно поєднують методику Шишонина і оздоровчий масаж.

Рідко, але можливо зустріти про гімнастики Шишонина негативні відгуки. Пов’язані вони найчастіше з дискомфортом, який виникає при виконанні вправ. Можливі больові відчуття в м’язах шиї. Іноді через якийсь час після гімнастики больові відчуття повертаються.

Ще один момент – дискомфортні відчуття на початку виконання вправ. Це не страшно, і зазвичай швидко проходить, коли організм адаптується до яке зазнає навантаженні.

В цілому це перевірена, ефективна і доступна методика, яка дозволяє отримати хороші результати, а саме позбутися від больових відчуттів, поліпшити самопочуття, забезпечити профілактику проблем з шийним відділом, а також у складі комплексної терапії прискорити лікування шийного остеохондрозу та інших захворювань.

Пропонуємо вам подивитися на відео зарядки для шиї Шишонина, де продемонстрована правильна техніка виконання вправ.

Відео-зарядка Шишонину