Зарядка для шиї Шишонина: дивитися на відео

Це може здатися дивним, але від шиї багато в чому залежить загальний стан здоров’я і працездатність людини. Больові відчуття в ній вже самі по собі неприємні, а, крім того, вони можуть провокувати ряд інших симптомів і проблем. Причому це характерно не тільки для тих, хто займається важкою фізичною працею. Зарядка для шиї по Шишонину дозволяє позбутися від болю і попередити неприємні наслідки.

Зарядка Шишонина для шиї: показання до застосування

Зарядка Шишонина для шиї допомагає відновити еластичність м’язових структур, рухливість зчленувань у відділі шиї, зняти больові відчуття. Вона включає в себе кілька простих вправ, розроблених А. Ю. Шишониным, російським вченим, академіком, кандидатом медичних наук і керівником медичної клініки фізичної реабілітації. Відомим цей комплекс став з 2008 року, коли у продажу з’явився диск з базовими вправами програми, і з тих пір його використовують все частіше і частіше.

В деяких джерелах комплекс вправ іменується физгимнастикой Бубновського, у відповідності з найменуванням клініки, в якій була розроблена методика.

Помилково вважати, що дискомфорт і болі в шийної області мучать тільки людей, які зайняті фізичною працею. Сидяча робота підвищує ризики остеохондрозу, що може стати причиною не тільки болю в шиї, але і проблем в організмі в цілому.

Сам Шишонин наполягає на тому, що не можна ігнорувати такі негативні симптоми:

 • запаморочення;
 • головні болі;
 • безсоння;
 • проблеми з пам’яттю;
 • болі в шиї;
 • болі в спині;
 • гіпертонія або гіпотонія;
 • оніміння кінцівок.

За наявності хоча б однієї ознаки, а також при наявності спадкової схильності до інсульту, гімнастика показана насамперед. Виконувати її потрібно кожен день, щоб домогтися максимального лікувального ефекту. Через два тижні регулярних занять можна виконувати вправи 2-3 рази в тиждень.

Дивіться також  Що таке човниковий біг і його техніка виконання (10х10)

Для профілактики виконувати комплекс корисно всім, навіть тим, хто не страждає болями в шиї. Крім лікувального ефекту зарядка для шиї по Шишонину також допомагає поліпшити кровообіг і підтягти м’язи шиї, тим самим омолоджуючи її зовнішній вигляд – це стане додатковим бонусом.

Гімнастика Шишонина проста, але дуже ефективна, оскільки забезпечує глибоку опрацювання м’язів. Вправи діють і при лікуванні захворювань шийного відділу, і для їх профілактики, і при реабілітації після перенесення травм і розтягувань. Особливо корисним комплекс буде при остеохондрозі. Він дасть результат, подібний ретельному масажу комірцевої зони, і при регулярних вправах терапевтичний ефект буде посилюватися.

Кожен рух має бути зафіксовано. Завдяки цьому ми забезпечуємо глибоке розтягнення м’язів шиї і поліпшення кровообігу в шийному відділі.

Крім цього, врахуйте наступні рекомендації:

 • Ваші рухи не повинні бути різкими. Робіть їх плавно, забезпечуючи тим самим максимальну розтягнення м’язів.
 • При виконанні гімнастики ви повинні відчувати себе комфортно. Якщо в процесі відчувається різкий біль, закінчите вправу або спробуйте зменшити амплітуду при нахилах голови.
 • Вправи будуть ефективними, якщо виконувати їх з рівною спиною. Якщо вам важко контролювати це, і вона скручується несвідомо, спробуйте робити гімнастику перед дзеркалом, щоб контролювати правильність техніки і коригувати помилки при їх наявності.