Кроссфіт: що це і чим корисні тренування

Про кроссфите сьогодні напевно чув кожен, хоч трохи близький до спорту. В Америці він з’явився раніше, у нас же тільки почав набирати популярність, і вже знайшов як фанатів, так і супротивників. Що ж це насправді – користь чи шкода? Давайте спробуємо розібратися з тим, кроссфіт – що це, і чим корисний даний вид активності.

Що таке кроссфіт

Кроссфіт був придуманий колишнім гімнастом родом з Каліфорнії Грегом Глассманом. Свої розробки він почав більше двадцяти років тому, і ціль їх була – створити систему підготовки солдатів спеціальних підрозділів і студентів поліцейських академій. Основне завдання програми – розвиток витривалості. Перший спортзал, де проводилися заняття за методикою Глассмана, був відкритий в 2001 році. Потім автор захотів розширити спектр дії фізичної активності і став просувати її і серед спортсменів. З часом стало зрозуміло, що у кроссфита є вельми корисний «побічний ефект», а саме, дуже активне спалювання калорій. Зважаючи на це, він став широко поширюватися і серед далеких від військової підготовки спортсменів, які просто хочуть схуднути.

У 2007 році почали проводитися змагання по кроссфиту для різних вікових та вагових категорій, зокрема, і чемпіонатів. Сьогодні кроссфіт – це велика різноманітність програм, які можуть підійти абсолютно всім.

Отже, кроссфіт — що це за вид спорту? Це система тренувань, яка спрямована на те, щоб одночасно розвинути багато фізичних якостей, наприклад, витривалість, силу, швидкість, гнучкість і так далі. Основна особливість кроссфита відсутність вузької спеціалізації. Він дозволяє розвинути і силові навички, і показники, що стосуються швидкості і витривалості. Тренування включають в себе і елементи класичного фітнесу та бодібілдингу, і вправи родом з гімнастики, легкої та важкої атлетики. Саме таке широке розмаїття вправ допомагає досягти успіху, як кажуть «скрізь і всюди».

Дивіться також  Кроссфіт для початківців: програма тренувань, кращі комплекси

На даний момент у світі працює не менше чотирьох тисяч спортивних залів, які спеціалізуються саме на цьому напрямку.

Однак, при цьому, кроссфіт не зробить вас першим гімнастом, атлетом або спринтером. Але ви будете більш швидким і спритним, ніж звичайний бодібілдер, і будете мати більше м’язової маси, ніж спортсмен, який займається суто легкою атлетикою.

Як такої спеціалізації в кроссфите немає. Ви отримаєте всебічні навички, які знадобляться вам скрізь. Можна сказати, що ця методика не для тих, хто хоче бути кращим в якійсь одній галузі спорту, а для тих, хто хоче володіти базовими вміннями в різних галузях.

По ідеології кроссфита рівень спортивної підготовки людини визначається його витривалістю, як силовий, так і серцево-судинної, силою, швидкістю, потужністю, гнучкістю, спритністю, балансом, координацією. Займаючись кроссфитом, ви будете кожен день займатися за новою програмою, і вона завжди буде спрямована на різні фізичні здібності. Завдяки цьому кроссфіт дозволяє спортсменам сформувати тіло, готове до чого завгодно, і при цьому він чудово допомагає схуднути.