Калорійність граната і його харчова цінність, користь гранатового соку

Неймовірно насичений вітамінами і мікроелементами гранат: В12, В6, Р, З, залізо, кальцій, йод, кремній, лимонна і яблучна кислоти. Цей прекрасний дар природи – цінний лікар, рятує від багатьох недуг, використовується для профілактики анемії і хвороб серця, ефективний при опіках і може навіть служити жарознижуючим засобом.

Гранат чудово впишеться в будь-яку дієту завдяки своїй низькій калорійності, заповнюючи багато корисні речовини, яких часто не вистачає в дієтах для схуднення. Тому, питаючи себе, калорійний гранат, можете сміливо включати його в свій самий строгий раціон, не вважаючи його калорій.

Розглянемо користь і калорійність 1 граната.

Приблизний вага одного фрукта коливається від 150 до 250 грам. Нескладний підрахунок – і визначаємо, що енергетична цінність цілого граната – від 78 до 130 ккал, однак, враховуючи шкірку, припускаємо, що вона займає близько 30% фрукта, а значить, 1 гранат – це вже від 54,6 до 91 калорії. Жирів, в будь-якому випадку, нуль, а значення білків та вуглеводів настільки мінімальні, що можна не розраховувати їх кількість.

Навіть якщо ви не страждаєте ніякими захворюваннями, гранат, так само, як і сік з нього, безумовно корисні для імунітету. У великій кількості присутній вітамін С збільшує стійкість до вірусів, згортання крові, допомагає засвоїтися іншим корисним речовинам і вивести шкідливі.

Однак надлишок цього вітаміну може призвести до шкірної висипки, тому зловживати гранатом не варто. Також щоденне вживання граната нормалізує стілець і допомагає впоратися з анемією. А якщо їсти гранат прямо з кісточками, це допоможе кишечнику.

Але не тільки самі ягідки корисні, з граната роблять чудовий за своїми властивостями і користь гранатовий сік, що вживається як всередину – при анемії, діабеті, поганому апетиті, при ниркових хворобах, так і зовнішньо у вигляді примочок від опіків, у складі масок для обличчя, або для полоскання рота і горла.

Дивіться також  Калорійність горілки: скільки калорій міститься в 1 стопку і в пляшці горілки, шкоду горілки

Варто познайомитися з гранатом ближче, і відразу з’ясовується, що буквально всі його складові корисні – кісточки, кірка, перегородки.