Препарати для очищення організму від шлаків і токсинів: списки ліків, їх класифікація та огляд

Які лікарські препарати для очищення організму і окремих органів найкраще використовувати. Невеликий огляд засобів з аптеки дозволить вам зробити правильний вибір. Сучасна медицина, дієтологія пропонують десятки способів виведення шкідливих речовин з організму: клізми, крапельниці, тюбаж, дієти на основі продуктів-сорбентів, медичні процедури, фітотерапія, авторські методики, народні засоби і навіть спеціальні вправи.

Які лікарські препарати для очищення організму і окремих органів найкраще використовувати. Невеликий огляд засобів з аптеки дозволить вам зробити правильний вибір.

Сучасна медицина, дієтологія пропонують десятки способів виведення шкідливих речовин з організму: клізми, крапельниці, тюбаж, дієти на основі продуктів-сорбентів, медичні процедури, фітотерапія, авторські методики, народні засоби і навіть спеціальні вправи. На тлі такого різноманіття вигідно виділяються лікарські препарати, які безрецептурно продаються в будь-якій аптеці. Вони відрізняються високою ефективністю, докладною інструкцією, а головне — простотою в застосуванні.

Загальна характеристика

На думку медиків, саме якісне очищення організму від шлаків і токсинів забезпечують сорбенти. Це речовини, які вибірково поглинають шкідливі сполуки. Застосовуються в медицині для профілактики і лікування багатьох захворювань. Знижують ризик розвитку атеросклерозу та ішемії. Допомагають при алергії, різних отруєннях, патології нирок, печінки, підшлункової залози, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, імунозалежних хвороб. Їх перевага в тому, що більша частина виробляється з рослинної сировини, що мінімізує в їх складі відсоток хімічних сполук, які не завжди позитивно впливають на здоров’я. Проте є у них і свої мінуси.

По-перше, незважаючи на вибірковість, вони все-таки виводять і корисні сполуки. Тому на фоні тривалого вживання може розвинутися брак певних вітамінів і мікроелементів.

По-друге, якщо плануєте використовувати сорбенти для очищення організму від токсинів і шлаків, то в першу чергу вони почнуть «прибирання» з кишечника. Після цього, якщо від них ще щось залишиться, проникнуть в кров і лімфу і будуть наводити порядок в них. Тільки після цього залишки вільних молекул потраплять в печінку і працюватимуть там. Ну, а що на виході дістанеться нирках — невідомо. Ця схема наочно показує фармакологічна дія таких препаратів: насамперед вони прочищають органи ШКТ, а на всі інші системи їх часто просто не вистачає.

Дивіться також  Маски для схуднення особи: особливості застосування і рецепти

У зв’язку з цим фармацевтичні компанії розробляють препарати локальної дії, для очищення певних органів і систем:

  • ШКТ;
  • печінки;
  • нирок;
  • крові, судин, лімфи.

Якщо є проблеми з легенями, то ліки для їх очищення можна пити після того, як попрацюєте з нирками. При наявності сольових відкладень у суглобах сорбенти для їх виведення застосовуються на завершальному етапі, так як курс лікування в цьому випадку найбільш тривалий.