Калланетика: вправи для схуднення – фітнес-уроки на відео

Зайва вага турбує багатьох людей. Він заподіює естетичний дискомфорт і провокує серйозні проблеми зі здоров’ям, тому боротися з ним необхідно. Існує чимало оздоровчих програм, спрямованих на схуднення. І однією з найбільш популярних є калланетика для схуднення, яка приваблює своєю простотою і відсутністю силових навантажень, але при цьому чудовою ефективністю.

Відмінність каланетики від інших програм у тому, що її пози досить незручні. Проте саме в цьому і суть, так як задіюються при таких заняттях всі групи м’язів. Калланетика в домашніх умовах є аеробним тренуванням, при якій у кров надходить велика кількість кисню і прискорюється обмін речовин. Завдяки цьому можна швидко позбутися від зайвого жиру. Утримання тулуба в некомфортному позі протягом пари хвилин підвищує витрати енергії без особливої активності. М’язи в результаті не ростуть, тому фігура стає гармонійною, жіночною і підтягнутою.

Ефективність каланетики

Заняття калланетик — ефективне схуднення, а обумовлюється ця ефективність такими факторами:

 • На всі групи м’язів покладається однакова і рівномірна навантаження.
 • В результаті навантажень прискорюються обмінні процеси і процеси жиросжигания.
 • Оскільки у кров надходить велика кількість кисню, прискоряться процес виведення з жирових клітин тригліцеридів, і поліпшується приплив цінних поживних речовин.

Однак курс каланетики корисний не тільки для фігури. Він дає можливість поліпшити поставу, забезпечує гнучкість суглобів, зміцнює м’язи і підвищує витривалість, покращує реакцію і координацію рухів.

Тим не менш, ми можемо зустріти і негативні відгуки, пов’язані з тим, що вправи калланетика для схуднення за перші тижні занять призвели не до зменшення, а до збільшення ваги. Все це можна логічно пояснити. Справа в тому, що кілька тренувань призводять до того, що м’язи зміцнюються, а ніж натренированнее м’язи, тим більше вони важать. Також через перші тренування живіт може стати більше. І це теж не проблема – явище тимчасове. Приблизно з третього тижня занять тіло стане зменшуватися в розмірах, а вага буквально танути на очах.

Відео з калланетике для початківців

Як займатися калланетик: основні правила

Щоб комплекс вправ калланетика дозволив отримати бажані результати і приніс тільки користь, дотримуйтеся певних рекомендацій. До них відносяться наступні:

 • Рухи повинні бути повільними і плавними. Не робіть ривків, різких рухів. Суть каланетики як раз в статичних позах і напрузі м’язів, які дозволяють отримати добрі результати.
 • Всі вправи калланетика припускають утримання тіла в досягнутої позиції на 1-2 хвилини. Однак, якщо ви новачок, починати можна з 10-15 секунд. Навіть такий короткий період все одно буде результативним. Проте з часом потрібно буде збільшувати час.
 • Обов’язково контролюйте своє дихання. Не затримуйте його, воно повинно бути глибоким і рівним.
 • Бажано проконсультуватися з фахівцем перед початком занять, щоб переконатися у відсутності протипоказань.
 • В ідеалі краще підібрати індивідуальний комплекс з фахівцем. Він може бути направлений на окремі ділянки тіла, наприклад, існує калланетика для тонкої талії, для стегон, сідниць, ніг. Вправи досить прості і доступні в домашніх умовах.
 • Щоб отримати хороший результат, обов’язково стежте за своїм харчуванням. Виключити з раціону бажано быстроусвояемые вуглеводи і трудоусвояемые жири і шкідливі калорійні продукти.
 • Займатися рекомендується три рази на тиждень по 60 хвилин. Коли вам вдасться схуднути, можна скоротити кількість занять до 1-2 на тиждень – для підтримки ваги цього достатньо.
 • Якщо у процесі занять ви відчуваєте біль і серйозний дискомфорт, відмовтеся від них і проконсультуйтеся з лікарем. Повтором спочатку може бути лише 20, а потім переходьте до повної програмі (до 100).
Дивіться також  Вправи для розтяжки ніг на всі м'язи для початківців і не тільки

Перед початком каланетики будинку зробіть розминку, яка допоможе підготувати м’язи до розтягування, розігріє їх. Відчути ефективність таких вправ ви можете, прийнявши саме просте початкове положення – стоячи, ноги на ширині плечей. Взявши його, спробуйте дихати рівно, сильно напружити м’язи і залишитися в такому положенні хоча б на хвилину. Коли ви розслабитеся, то відчуєте невелику втому. Саме в цьому і полягає ефективність каланетики.

Протипоказання для занять

Незважаючи на користь занять, калланетика для схуднення, відео з якої дозволяють зрозуміти, як їй займатися, дозволяється не всім. Новачкам варто займатися помірно. А от тим, хто страждає від бронхіальної астми, хвороб серця і судин, проблем з хребтом, та опорно-руховим апаратом заняття протипоказані зовсім.

Жінкам, яким було зроблено кесарів розтин, варто відмовитися від занять протягом перших 1,5 років після процедури. При проблемах з органами зору потрібно проконсультуватися з лікарем. Також не можна займатися в перший рік після будь-якого хірургічного втручання. Обережність потрібна при варикозному розширенні вен. При наявності гемороїдальних вузлів варто утриматися від присідань. Також не можна займатися у відновний період після будь-яких інфекційних захворювань.

Вправи калланетика для схуднення

Якщо ви хочете рівномірно позбавитися від зайвої ваги по всьому тілу, вам підійде основний комплекс вправ. Всього їх 30, 6 з яких направлені на розминку. Такі уроки каланетики допомагають відновити баланс в організмі. Вони включають в себе вправи для плоского живота, струнких ніг, пружних сідниць і стегон, вправи на розтяжку для зміцнення результату, а також вправи під назвою «танець живота» і «міцні ноги».

Але буває так, що при заняттях саме проблемні ділянки худнуть не так активно, як нам хочеться. Тоді рекомендується робити основний комплекс, але додати додаткові вправи, спрямовані саме на корекцію проблемної зони. Також можна використовувати лише окремий комплекс вправ для конкретної області – це залежить від того, які цілі ви переслідуєте.

Дивіться також  Як прибрати ікри на ногах: жир і накачані м'язи

Калланетика для живота

Якщо ваша мрія – це плоский живіт та тонка талія, зверніть увагу на цей комплекс вправ. Відео вправи калланетика для живота дасть можливість точно зрозуміти, як їх виконувати. Отже, вони можуть бути наступними:

 • Вихідне положення – лежачи на підлозі. Руки уздовж тіла, ноги зігніть в колінах і трохи розставте їх. Тепер підніміть праву ногу приблизно на 10 см від підлоги, ліву ж підніміть так, щоб вона становила прямий кут з поверхнею. Підніміть плечовий пояс і голову, одночасно тягніть кисті рук і шкарпетки. Залишіться В такому положенні на хвилину, після поміняйте ноги і повторіть вправу.
 • Вихідне положення – лежачи на підлозі, руки вздовж тіла, ноги зігнуті в колінах. Кисті рук напружте, підніміть плечовий пояс, затримайтеся на 1-1,5 хвилин і повільно розслабтеся.
 • Вихідне положення – лежачи на поверхні із зігнутими ногами у колінах. Напружте м’язи, повільно піднімаючи плечовий пояс. Кисті рук тягніть до шкарпеточках. Залишіться в такому положенні на хвилину, потім розслабтеся.
 • Вихідне положення – лежачи на поверхні на боці з ногами, зігнутими в колінах. Підніміть обидві ноги від підлоги, руки витягніть так, ніби бажаєте дотягнутися до п’ят. Залишайтеся в такій позі на 1-1,5 хвилин, потім повільно розслабтеся. Поверніться на інший бік і повторіть вправу.

Калланетика для рук

Щоб прибрати все зайве в районі рук і зміцнити м’язи, робіть такі вправи:

 • Станьте на підлогу, ноги поставте на ширину пліч, опустите руки уздовж тіла. Повільно піднімайте руки, торкаючись плечей, після витягніть ліву руку вгору і потягніть за рукою все тіло. У такій позі затримайтеся на хвилину і розслабтеся.
 • Ляжте на живіт, впираючись на розставлені руки. Зробіть не менше 10 повільних віджимань. Надалі кількість їх можна збільшити.
 • Станьте на підлогу, поставте ноги на ширину плечей. Ліву руку ззаді себе тягніть до правої п’ятки. Праву ж руку для рівноваги тримайте прямо. Затримайтеся в такій позі на хвилину, потім розслабтеся.
Дивіться також  Вправи для схуднення ніг і ляшек в домашніх умовах - ефективний комплекс

Калланетика для ніг

Для схуднення ніг рекомендуються такі вправи:

 • Сядьте на підлогу по-турецьки. З цієї пози потрібно піднятися, ставши на коліна, і повільно повернутися у вихідне положення. При рухах намагайтеся не допомагати собі руками – тоді ноги отримають достатню навантаження. Виконувати 20-50 разів.
 • Станьте на підлогу, ноги зведіть разом. Одну ногу зігніть і повільно присядьте на іншу. Потім поверніться у вихідне положення. Повторити 20-100 разів.

Аналогічні вправи можна також використовувати для литкових м’язів.

Калланетика для стегон

Можна додати кілька комплексу вправ, які допоможуть прибрати все зайве на стегнах – характерні «вушка» або «галіфе», а худим стегон додадуть красиву округлість.

 • Сядьте на килимок. Ноги повинні бути прямими і розведеними. Праву ногу зігніть в коліні, ліву відведіть назад і злегка зігніть. Нахиліть тіло до лівої ноги, намагаючись дістати до неї обома руками. Затримайтеся на 20-30 секунд, поверніться у вихідну позицію і повторіть нахили. Вправу потрібно виконувати, помінявши ногу.
 • Ляжте на спину, ноги зігніть в коліні, розвівши їх на ширину плечей. Праву ногу випрямите, тягніть її носок вгору, потім повільно перекиньте її через таз в ліву сторону, намагаючись дістати до підлоги. Голову при цьому поверніть право. Вправу повторіть, міняючи ноги по черзі.

Запропонований комплекс не потребує особливих зусиль, але вам обов’язково знадобиться терпіння, витримка і самоорганізація. Деякі пози дійсно дуже незручні, але якщо виконувати їх регулярно, можна добитися ідеального тіла без багатогодинних виснажливих тренувань і жорстких дієт.

Відео уроки каланетики ідеально підходять для її виконання в домашніх умовах. Вони докладно пояснюють, що, як і скільки треба робити для отримання бажаного результату. Пропонуємо оглянути відео фітнесу каланетики, щоб зрозуміти, які вправи виконувати, і як це правильно робити для досягнення максимального результату.

Відео уроки каланетики

Ізометрична калланетика: відео-інструкція

Відео з ранкової калланетике

Ви можете почати своє знайомство з калланетик вивчивши відео уроки каланетики для початківців.