Чим підживити томати під час цвітіння і плодоношення в теплиці

Для отримання хорошого врожаю томати в період утворення зав’язей та активного плодоношення потребують різних підгодівлі. Вони забезпечують рослину всіма необхідними йому речовинами. Але важливо враховувати поточний вегетаційний період, оскільки саме він і визначає склад підживлення.

Сьогодні я буду говорити тільки про підгодівлі, які потрібно проводити з початку цвітіння і протягом усього періоду плодоношення томатів.

Зміст статті

 • Особливості підживлення томатів в період плодоношення
 • Чим підживити томати під час цвітіння та початок зав’язей
 • Чим підгодовувати томати під час наливу плодів
 • Чим підживити томати для швидкого дозрівання — засоби, що прискорюють налив плодів
 • Відео: як прискорити процес дозрівання томатів

Особливості підживлення томатів в період плодоношення

В період утворення зав’язей і їх наливу необхідно використовувати склади, що містять фосфор та калій. Азот бажано повністю виключити. Цей мікроелемент викликає активний ріст плодів і збільшує їх кількість, але він здатний накопичуватися в м’якоті.

Чим підживити томати під час цвітіння та початок зав’язей

Підживлення для стимуляції утворення зав’язей допомагають отримати хороший урожай. Досить часто томати активно квітнуть, а зав’язі утворюється мінімальна кількість. На цьому етапі розвитку рослини також можна використовувати різні підгодівлі.

Борна кислота

Під час цвітіння рослини не повинні відчувати дефіцит бору. Саме він відповідає за те, щоб кожне суцвіття стало зав’яззю.

Кристалічна борна кислота використовується для приготування ефективних підгодівель для квітучих томатів, стимулюючи утворення зав’язей

Бор малорухомий, а тому він не засвоюється кореневою системою. Тому елемент завжди використовується для позакореневого підживлення.

Для приготування складу необхідно в 10 літрах води розчинити 1 ст. л сухого кошти. Обробка проводиться за допомогою спеціального розпилювача до повного змочування листя. Для поліпшення підгодівлі до розчину можна додати 10 – 15 крапель йоду, щоб компенсувати його нестачу.

Розчин можна зберігати і надалі використовувати для обробки всіх формуються квіткових кистей.

Молоко з йодом

Для поліпшення зав’язування плодів можна використовувати суміш молока і йоду. Один літр сільського молока необхідно розбавити 4 літрами води і додати 15 крапель йоду. Склад використовується для проведення позакореневого підживлення. Обприскування проводиться вранці або ввечері до повного змочування листя. Обробка стимулює утворення зав’язей і є профілактикою розвитку фітофтори.

Дивіться також  Тісто для домашніх пельменів: 8 рецептів еластичного тіста на пельмені

Чим підгодовувати томати під час наливу плодів

У період плодоношення рослини особливо мають потребу в калії, оскільки в цей час він витрачається найбільш активно. Тому навіть при використанні повних комплексних добрив, готовий водний розчин треба додавати 20 г сульфату калію на 10 літрів води. Використовувати хлористий калій не рекомендується, оскільки томати погано реагують на внесення хлору.

При появі ознак калійного дефіциту в цілях стимуляції наливу плодів потрібно обробити рослина по листю 1%-м водним розчином сульфату калію. Обприскування краще проводити в ранкові години, щоб рослина до моменту закриття теплиці змогло повністю висохнути.

Під час наливу плодів томати потребують обов’язкових підгодівлях

Сульфат калію допускається замінювати деревною золою. Вона багата не тільки калієм, але і містить безліч інших мікроелементів, необхідних для повноцінного розвитку рослини. Речовина розсипається на підставі рослини з наступним розпушуванням. Але в цьому випадку калій рослина отримуватиме більш повільно.

Чим підживити томати під час плодоношення — народні засоби

Для проведення підгодівлі можна використовувати і інші склади.

 • Водний розчин йоду. Для його приготування в 10 літрах теплої води потрібно розчинити 10 крапель йоду. Витрата залежить від типу рослини: для індетермінантних сортів — 1 л, для низькорослих — 700 мл. Навіть разова підживлення гарантує отримання більшого числа великих томатів.
 • Зольно-сольовий розчин. На 10-літрове відро води буде потрібно 1 ст. л солі і 1 склянку деревної золи. Рідину необхідно добре перемішати і дати постояти протягом години. Витрата — 500 мл під кожен кущ. Ця підгодівля поліпшує також і смакові якості: помідори стають м’ясистими і солодкими.

Органіка

Під томати в період плодоношення можна вносити такі засоби:

 • Деревна зола. Її можна використовувати для приготування водного розчину. Для цього в 10 літрах гарячої води розмішують 200 г золи, перемішують і дають настоятися 6 годин. Потім рідину фільтрують і перед поливом розводять водою у співвідношенні 1:3.
 • Коров’як. Добре підвищує показники врожайності. Розводиться рідкий коров’як водою в пропорції 1:16. Щоб збільшити ефективність, рекомендується додавати мінеральні або комплексні добрива.

Підживлення томатів у теплиці: які добрива і коли використовувати

Для підживлення томатів під час наливу плодів також можна використовувати готові добрива.

 • Растворін. Комплексний склад включає багато калію і фосфору, а також марганець, мідь, бор і цинк. Для кореневої підгодівлі готується розчин з розрахунку 25 г на відро води. При позакореневому використання на той же об’єм рідини береться 15 г складу.
 • Сірчанокислий калій (сульфат калію). Крім калію добриво містить сірку і різні мікроелементи. Для кореневої підгодівлі в 10 л води розчиняється 1 ст. л добрива, для обробки по листю — на 1 л води береться 2 г складу. Добриво не сумісний з сечовиною.
 • Суперфосфат. Для приготування робочого розчину 2 ст. л добрива заливають гарячою водою (1 л). Дають складу настоятися 12 годин. Цей етап необхідний для повного розчинення гранул. Потім доливають чисту воду до отримання обсягу 10 л. Обприскувати кущі потрібно ввечері.
Дивіться також  Гарбуз, запечений в духовці: 7 рецептів приготування гарбуза шматочками і цілком

Чим підживити помідори під час плодоношення — змішані підживлення

Для більш дружне дозрівання плодів томати можна підгодувати одним з наступних складів:

 • на 10 л води береться нітрофоска (1 ст. л.) і сухий гумат натрію (1 ч. л);
 • на 10 л води взяти суперфосфат (2 ст. л.) і рідкий гумат натрію (1 ст. л).

Норма витрати: 5 л на 1 кв. м. Вноситься склад строго під корінь.

Хороші рекомендації отримала змішана підживлення з органіки та мінеральних добрив. Готується вона так:

 1. У 10 л води розмішати 1 л рідкого коров’яку/курячого посліду.
 2. Покласти у воду 1 ст. л будь-якого комплексного добрива. Підійдуть Азофоска, Новий ідеал, Растворін, Керама-універсал.
 3. Доповнити склад мідним купоросом чи марганцем (1 г).

Внесення проводиться під корінь. Норма витрати: для високорослих — 2,5 л на рослину, для низькорослих — 1,5 л.

Чим підживити томати для швидкого дозрівання — засоби, що прискорюють налив плодів

Щоб прискорити налив томатів, можна використовувати розроблені спеціально для цієї мети хімічні засоби. Вони діляться на дві групи:

 • Препарати, що прискорюють дозрівання. У регіонах Росії з коротким літом і не зовсім сприятливими кліматичними умовами помідори не встигають червоніти безпосередньо на кущі. Доходять плоди до стиглості в ящиках, а знімають їх, як правило, зеленими. Завдяки спеціальним препаратів, що прискорюють дозрівання, томати будуть встигати червоніти на грядках.

Я сама вже багато років вирощують томати, але завжди в теплиці. Літо останні роки непередбачуване, і у відкритому ґрунті помідори часто гинуть — заморозки вбивають. Але і в теплиці, — приблизно із середини серпня — помідори починають хворіти. Тому я постійно використовую такі кошти. Майже завжди купую Естрелья. Результат подобається. Помідори доходять швидше і втрати врожаю мінімальні.

 • Засоби, що підвищують смакові якості плодів.
Дивіться також  Тісто для домашніх пельменів: 8 рецептів еластичного тіста на пельмені

Дозреватель

Дозреватель прискорює процес дозрівання томатів при однократній обробці приблизно на 10 днів. Але у нього є кілька суттєвих недоліків:

 • Його не можна використовувати на незрілих томатах. Обробляти можна тільки ті рослини, помідори на яких вже має глянсовий блиск. Він вказує на те, що вони вже ось-ось почнуть червоніти.
 • Обробку дозволяється проводити тільки у цілком здорових рослин з добре розвиненою кореневою системою.

Дозреватель використовується для прискорення дозрівання томатів на рослині

Відгуки про Дозревателе непогані.

Естрелья

Естрелья також призначений для проведення позакореневого обробки. Після розкладання починається виділення етилену і фосфорної кислоти, що прискорює дозрівання томатів приблизно на 1,5 тижні раніше зазначеного виробником насіння терміну.

Обприскування проводиться одноразово.

Бенефіт

Засіб не тільки прискорює дозрівання томатів, але і вирівнює їх за розміром, тобто після обробки всі помідори виростають приблизно однаковими.

Для приготування розчину на 10 літрів води береться 25 грам кошти. Обробку виконують кожну тиждень з моменту формування зав’язей. У Бенефите не утримується штучно отриманих гормонів.

Світ

Це препарат відноситься до другої групи засобів — він покращує якість урожаю. Використовують його за 1,5 тижні до збору врожаю.

Монофосфат калію

Монофосфат калію — ще один стимулятор дозрівання томатів. Він містить оптимальне співвідношення калію і фосфору, що сприяє підвищенню врожайності куща.

Важливо пам’ятати, що обробку препаратом можна поєднувати з проведенням підживлень кальцієвими і магнієвими добривами.

Для приготування розчину на 10 літрів води береться 15 грам речовини. Витрата — 250 мл на одну рослину.

Відео: як прискорити процес дозрівання томатів

Підживлення томатів під час плодоношення є обов’язковим. В іншому випадку, урожай, звичайно, буде отриманий. Але він буде не таким великим, як хотілося б.